Nie potrafimy oddać rodziny, ale możemy dać im plac zabaw. ID: 4yj5s4

Nie potrafimy oddać rodziny, ale możemy dać im plac zabaw. ID: 4yj5s4

21 zł z 60 000 zł

0%

21 zł

21 zł

z 60 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2019r

2

2

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zwracamy się do wszystkich osób, którym los dzieci przebywających w domach dziecka nie jest obojętny, z prośbą o wsparcie finansowe. Zebrane fundusze będą przeznaczone na budowę placów zabaw i ich wyposażanie.

Stan placów zabaw w wielu placówkach opiekuńczych jest wręcz tragiczny. Dzieci po prostu nie mają, gdzie się bawić.

Polskie domy dziecka często przepełnione są po brzegi, więc warunki życia nie są komfortowe. Każdy, kto był choć raz w takiej placówce, zdaje sobie z tego sprawę.

Dzieci doświadczyły bardzo trudnych przeżyć, a przecież nie zasłużyły na taki los. Wiele z nich pochodzi z rodzin przepełnionych patologią, często pełną przemocy, alkoholu, zaniedbania.

Niektórzy wychowankowie domów dziecka, w różnych okolicznościach, stracili najbliższe im osoby.Już w tak młodziutkim wieku, poznały świat z najgorszej strony. Zderzyły się z brutalną rzeczywistością, która zabrała im wszystko, co w życiu jest najbardziej drogocenne.

Niestety nie jesteśmy w stanie zapełnić pustki, którą mają w sercach. Ale możemy zrobić, co w naszej mocy, by przywrócić im, choć odrobinę radości i wiary w życie.

Bardzo dużym problemem, w wielu domach dziecka, są place zabaw. Które nie są zagospodarowane, ponieważ nie starcza już na to funduszy.

Często brakuje najbardziej podstawowych rzeczy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w dwudziestym pierwszym wieku, dzieci, które przeszły najcięższe doświadczenia życiowe, nie mają nawet gdzie się bawić! Na pewno na to nie zasłużyły. To są częste realia, polskich domów dziecka. I mimo starań opiekunów tych placówek, nie ma zbyt wielu możliwości by to zmienić.

Te dzieci w głębi duszy mażą o prawdziwej rodzinie, w której były by normalnymi dziećmi, mającymi kochających rodziców.

Niestety żadne pieniądze, nie kupią im tego, czego pragną najbardziej. Ale możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić im wiarę, i pozytywne spojrzenie na życie. Jak najdalsze od cierpień, porzucenia, kompleksów...

Dla tego, wraz ze wszystkimi osobami, którym nie jest obojętne dobro tych wszystkich dzieci. Działamy na rzecz budowy i wyposażania placów zabaw. W możliwie jak najlepsze urządzenia do zabawy. W taki sposób, aby miejsce w którym spędzają czas codziennie. Było dla nich czymś wyjątkowym. Wszystko po to, aby dać im odrobinę dzieciństwa, które zostało tak niesprawiedliwie okaleczone przez los.

ZRZUTKA PROWADZONA JEST W RAMACH PROJEKTU "PLAC RADOŚCI"

Celem projektu jest wyposażanie placówek opiekuńczych w najlepsze i najciekawsze miejsca do zabaw, wspieranie finansowe budowy oraz nowoczesne wyposażanie placów zabaw. Chcemy wspomagać ośrodki, które starają się gromadzić fundusze na tego typu przedsięwzięcia. Znaleźliśmy już placówki, które zainteresowane są takim wsparciem.

Czy możemy liczyć także na Ciebie?

Wpłacający2

 
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
 
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 006 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?