id: 4yn57f

Życie dla Witusia

Życie dla Witusia

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
12 207 zł 
z 17 000 zł
71%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Wituś to jeden z tych kotów, którego nie sposób zapomnieć, nie ważne, czy zobaczyłeś go przez sekundę, czy dostąpiłeś zaszczytu pogłaskania.

Pod opiekę Ekostraży trafił jak kupka nieszczęścia - cały w strupach, wychudzony i przerażony do granic możliwości. Na początku bał się tak panicznie, że atakował nie tylko nas, ale nawet miskę z jedzeniem. Życie nigdy go nie oszczędzało...

W azylu było ciepło, a jedzenie pojawiało się samo, jednak Wito nie czuł się lepiej. Nie pozwalał mu na to jego własny żołądek, ale wiele miesięcy badań, diagnostyki i leków oraz kolejnego stresu dla maleńkiej, kociej duszyczki, zaowocowało i Wituś nareszcie zaczął nam ufać.

Gdy trafił do domu tymczasowego zmiany ruszyły jak lawina! Okazało się, że Wituś kocha cały świat - opiekunów, psy, koty, kanapę, no nie oszczędza nikogo! Z przerażonego kłębka kłaków przetykanych strupami przemienił się w największego miziaka na świecie! Mogłoby się wydawać, że jego los odmienił się na zawsze.


Ale ten sam los miał najwidoczniej inne plany. Jakby uznał, że nie dość go jeszcze skrzywdził, niewystarczająco sponiewierał, że jeszcze na koniec musi mu dokopać. 


Diagnoza: FIP.

Pod tymi trzema literami chowa się jedna z najcięższych, najgorszych chorób, na jakie może zachorować kot - zakaźne zapalenie otrzewnej. Nie leczone jest wyrokiem śmierci, a żeby na to nie pozwolić - potrzebne są niezwykle drogie i równie ciężko dostępne leki. Wituś jest dzielnym kotem bez mrugnięcia zmęczonym oczkiem znosi bolesne zastrzyki. Walczymy razem z nim, bo tak długo, jak objawy nie są nasilone - Wituś ma szansę wyzdrowieć! 


Wiemy, że obecna sytuacja jest bardzo ciężka, dla nas wszystkich. Niestety nie możemy poprosić choroby, żeby odpuściła na moment i wróciła za chwilę. Wituś umiera tu i teraz, po tym wszystkim co przeżył i z czym dał sobie radę, po niezliczonych przeciwnościach, którym z gracją skopał tyłki - umiera nam na rękach, a my nie możemy nic zrobić, nie bez Was. Błagamy, pozwólcie nam ocalić życie Witusia, tak byśmy jeszcze długie lata mogli wynagradzać mu cały ból, który tak niesłusznie przypadł mu w udziale.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 190

BR
Beata Romek
530 zł
M
Ekipa wolontariuszy Ekostraży ❤️
530 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
400 zł
B
Beatka
200 zł
AN
Agnieszka
200 zł
MS
Marcin Szymański
200 zł
AW
200 zł
MB
Małgorzata Bereszyńska
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AW
115 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

854 076 zrzutek

i zebrali

741 293 305 zł

A ty na co dziś zbierasz?