id: 4yx546

Urodzinowa niespodzianka dla Kornela

Urodzinowa niespodzianka dla Kornela

Nasi użytkownicy założyli 1 176 952 zrzutki i zebrali 1 229 014 074 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy przyjaciele Kornela,


[DŁUGI OPIS]

Cześć, tu Sara. Jestem dziewczyną Kornela. W tym roku zdobyta na zajęciach ze statystyki wiedza pozwoliła mi na przeprowadzenie pełnej analizy i zoptymalizowanie wyboru prezentu na urodziny mojego chłopaka. Ponieważ umówiliśmy się, że każde z nas inwestuje maksymalnie 100 zł w prezent, mam ograniczony budżet. Ale liczba osób zrzucających się na prezent nie jest ograniczona. I tu wchodzicie WY. Chciałabym zrobić zrzutkę, gdzie każdy będzie mógł dorzucić się do prezentu, żeby zamiast kupować dużo drobnych rzeczy, kupić jedną, dwie droższe rzeczy, o których wiem, że Kornel marzy. :D


Mój pomysł na prezent?

Plan jest taki, żeby przez najbliższy miesiąc zrzucić się na prezent dla Kornela. Jaki? W oparciu o wielomiesięczny wywiad skonstruowałam listę rzeczy, które na pewno wywołają u Kornela uśmiech. :) Jeśli wiecie, że czegoś na liście brakuje, dajcie znać!


Co zyskacie Wy?

Czas, bo organizowanie prezentu, życzeń itd. załatwiam za Was. :D Dodatkowo każda osoba, która złoży się na prezent zostanie wpisana na spersonalizowaną i zaprojektowaną przeze mnie kartkę urodzinową. Anonimowe wpłaty są możliwe. Wszystkie informacje zbieram przez formularz, który możecie wypełnić anonimowo, lub podać ksywkę. Kwoty nie będą podane na kartce i Kornel nigdy ich nie pozna. Oprócz tego, w formularzu zbieram dłuższe życzenia, które zostaną wydrukowane i dołączone do prezentu.


Ile wpłacić?

Kwota wsparcia jest dowolna, każda osoba niezależnie od kwoty będzie wpisana na kartkę życzeniową, a jej osobiste życzenia dołączone do prezentu. Kolejność imion (lub ksywek) na kartce będzie wylosowana. Ponadto, jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie na finansowe wsparcie akcji, ale chciałby dołączyć swoje życzenia - będzie to bardzo mile widziane. :)


Zupełna jawność

Ponieważ niektórzy z Was mogą mnie nie znać, zobowiązuję się do zupełnej jawności i przedstawienia paragonów, screenów z zakupów, kupionych prezentów itp. Wszystkie te dokumenty będę wrzucać tutaj, do opisu zrzutki.


Wpłaciliście? Chcecie pomóc? Pamiętajcie o ankiecie!

https://forms.gle/aRTyyDEZNZEqpGYM6

Dzięki niej zbieram życzenia dla Kornela, imiona do kartki i inne. :)


Lista najbardziej epickich (dla Kornela) prezentów na świecie:

-> Terraformacja Marsa (ok. 130 zł) + dodatki (ok. 160 zł)

-> Diuna dodatek "Ixianie i Tellaxianie" (ok. 100 zł)

-> Gra Runebound (ciężko dostępna, na razie nie ma ofert, ale jeśli gdzieś się pojawi to uzupełnię)

-> Gra Siedem Cudów Świata (ok. 140 zł)

-> Gra Scythe (400 zł)

-> Gra Civilization (170 zł)

-> Star Wars Rebelia (450 zł)

-> Terraformacja Marsa: Preludium (90 zł)


Z tej pozycji wybiorę z Wami (możecie zaznaczyć w ankiecie opcję, że chcecie dołączyć do czatu) najbardziej pasującą do zebranej przez nas kwoty pozycję.


[KRÓTKI OPIS]

Robię zrzutkę na urodziny Kornela! :D Za zebrane pieniądze kupię rzeczy z listy. Każda osoba, która się dorzuci zostanie wpisana na specjalnie przygotowaną przeze mnie kartkę urodzinową, zaś wiadomość z przesłanymi życzeniami dołączona zostanie do prezentu. Z góry dziękuję za wsparcie!


Kontakt:

tel: +48696515794

email: [email protected]

facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008384255218


Niech moc będzie z Wami!


[UPDATE 1: Kartka dla Kornela]

Melduję, że skończyłam pracę nad urodzinową kartką dla Kornela! :) Na pierwszej stronie jest ara niebieska, jeden z ulubionych ptaków Kornela. Jest zrobiona tak, że kręci się, kiedy kartka się otworzy. W środku kartki jest kieszonka, do której włożyłam najlepsze zdjęcia moje i Kornela razem z tego roku. Na ostatniej stronie są życzenia z podpisanymi osobami, które wzięły udział w zbiórce. Gdyby ktoś chciał dostać nagranie z wirowania papugi albo bardziej ostre zdjęcia - zachęcam do kontaktu!

eqCOP6JlUaqCjhVV.png

D8sKdfdoSMBq5GNM.png

ib6M0HYKvMrujT2b.png


[UPDATE 2: Prezenty i rozliczenie]

Zacznę od tego, że nie spodziewałam się tak dużego odzewu i hojności z Waszej strony. Wasze wpłaty wywołały u mnie dużo radości, bo myślę, że udało mi się kupić naprawdę fajne prezenty, ale jednocześnie duże poczucie odpowiedzialności.

Ostatecznie dla Kornela kupiłam 3 gry.

Zgodnie z jego sugestiami kupiłam je w stanie używanym (po pierwsze Kornel wspominał, że wolałby więcej używanych gier, niż mniej nowych, po drugie uznałam, że będzie to zgodne z jego naturą zero waste). Każdą zamówiłam na tyle wcześnie, że zawsze była możliwość zwrotu, gdyby były niekompletne/uszkodzone.

Oto lista zakupionych gier:

1. Terraforming Mars: Ares Expedition

Zagrana przez poprzedniego właściciela tylko 1 raz. W idealnym stanie i dodatkowym insertem, który umożliwia

wygodne przechowywanie elementów. W dodatku jest po angielsku, co stanowi duży atut, ponieważ Kornel preferuje właśnie

takie gry. Edycja gry Ares Expedition jest trochę prostszą wersją klasycznej "Terraformacji", ale za to lepiej nadaje się do gry w

skromniejszym gronie i umożliwia szybkie zagrywki. Ponieważ pozostałe dwie gry mają baaardzooo długie zagrywki,

pomyślałam, że prostrza gra idealnie się nada, kiedy na dłuższe i bardziej skomplikowane nie będzie siły lub czasu.

2. Star Wars Rebelia

Zagrana więcej niż raz, ale po przeliczeniu wszystkich kart i elementów (ponad 1000, to nie było łatwe) stwierdzam, że jest

kompletna i nieuszkodzona. Jedyne ślady użytkowania to plamka na jednej ze stron instrukcji i przetarcia na dolnej stronie

planszy (której i tak nie widać podczas gry).

Dwie powyższe gry kupiłam od jednego sprzedającego w cenie 120 zł za "Terraformację" i 300 zł za "Star Wars". Z przesyłką i opłatą serwisową zapłaciłam łącznie 435,90 zł.

GJxyIlOPqcLMLGsI.png

3. Gloomhaven

Gry tej nawet nie umieściłam na wcześniejszej liście potencjalnych prezentów, ponieważ nie spodziewałam się, że uzbieramy

kwotę pozwalającą na jej zakup. Jest to coś pomiędzy planszówką a RPG-iem. Gra znajduje się na 1# miejscu najlepszych

gier planszowych według rankingu BBG (ranking jest tworzony przez graczy, nie firmę/jedną osobę/algorytm:

https://boardgamegeek.com/browse/boardgame) i zajmuje 2# miejsce w kategorii gier strategicznych (ulubiona kategoria

Kornela). Jest ogromna (wiem o tym najlepiej, bo musiałam kilka razy zatrzymywać się, żeby donieść ją z paczkomatu do

mieszkania). Kupiłam ją w okazyjnej cenie 500 zł. W cenie zawarty był wydrukowany na drukarce 3D insert (dzięki któremu

bardzo dużo elementów się nie miesza), dodatek Forgotten Circles, paczka naklejek wielorazowego użytku (która sama w

sobie kosztuje dodatkowo ok 50 zł). Osoba, od której kupiłam grę z pewnością wiedziała, jak zachować ją w idealnym stanie,

ponieważ karty były używane tylko w koszulkach, naklejki z oryginalnego zestawu zostały zamienione na wielorazowe i nie

dopatrzyłam się żadnych śladów użytkowania poza 1 porysowanym, na szczęście w niewielkim stopniu, kafelkiem (ale rysa

mogła się niestety przytrafić w transporcie). Figurki poza tą z dodatku zostały ślicznie i profesjonalnie pomalowane. Za całość

zapłaciłam 516,48 zł.

BNZv8pUaQFp0PoK6.png


Za wszystkie gry zapłaciłam łącznie 952,38 zł, oficjalnie pobijając rekord najdroższych urodzinowych zakupów w życiu. Kwota odrobinkę wychodzi poza budżet (ok. 951 zł do wczoraj), ale ponieważ Kornel przyznał mi się, że wykroczył kilka zł przygotowując prezent urodzinowy dla mnie, uważam, że ja też mogę to zrobić.


Ponieważ do urodzin Kornela został tydzień, jest jeszcze czas na zmianę prezentu! Jeśli komuś nie podoba się wybrany przeze mnie zestaw, bardzo proszę o kontakt i zastanowimy się razem, co zmienić. Bardzo nie chciałabym, żeby ktoś czuł, że źle zainwestowałam pieniądze, które mi powierzył.


[UPDATE 3: Ostatnia wpłata]

Ponieważ jedna osoba wpłaciła 20 zł w dniu, w którym wszystkie przygotowania były już skończone, a ja planowałam zamknąć zbiórkę, postanowiłam nie wliczać podarowanej kwoty do budżetu. Niestety, nie mam możliwości dodania do kartki jeszcze jednego imienia bez ryzyka zniszczenia jej, dlatego otrzymana kwota zostanie zwrócona, a w zamian życzenia od tej osoby zostaną przeze mnie wydrukowane w eleganckim stylu i dołączone do prezentu osobno. Bardzo przepraszam za niezamknięcie zbiórki odpowiednio wcześnie i wyniknięcie komplikacji z tego powodu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

BR
Braciszek
20 zł
WJ
Wujek Jacek
100,01 zł
CH
Chrzesna
200 zł
MA
Mamusia
100 zł
TA
Tatuś
99,99 zł
HP
Hubert Pawlusiński
100 zł
MZ
Mateusz Zorga
100 zł
JN
Jakub Nowakowski
50,69 zł
JS
Jerzy Stempinski
100 zł
SA
Sara
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!