id: 4zmr6n

Zrzutka na wyposażenie oddziału noworodkowego w szpitalu im św. Ojca Pio oraz dożywianie dzieci z Maganzo w Tanzanii

Zrzutka na wyposażenie oddziału noworodkowego w szpitalu im św. Ojca Pio oraz dożywianie dzieci z Maganzo w Tanzanii

20 960 zł 
z 20 000
104%
zakończona 31.10.2021r
160 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Cześć, 7 godzin temu napisałem prośbę o pomoc w uzbieraniu całej kwoty na zorganizowanej przez mnie Zrzutce... no i stało się brakujące 1800 zł w ekspresowym tempie zasiliło wskazane konto. Na teraz mam zaksięgowane 20 000 zł:) Wpłacających 149 osób, najniższa wpłata 1 zł najwyższa jednorazowa wpłata 2000 zł.

  Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym w realizację tej akcji, jesteście wspaniali🙂🙂🙂

  Zrzutka pozostaje aktywna jeszcze przez dwa dni, więc jeżeli ktoś chciałby dokonać wpłaty, to serdecznie zachęcam. Cała uzbierana kwota zostanie przekazana Siostrom Elżbietankom z Maganzo w Tanzanii.

  Tak jak pisałem wcześniej zostały już zakupione pulsoksymetry za kwotę 15 757,20 zł pozostała kwota uzbierana w tej Zrzutce przeznaczona będzie na dożywianie najuboższych dzieci z wioski Maganzo w Tanzanii.

  Śledźcie mój profil, już niebawem pierwsze relacje z kolejnego wyjazdu na wolontariat do Magano.

  Tomek Stasiak

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani dzięki Waszemu wsparciu zakupiłem profesjonalne pulsoksymetry do monitorowania parametrów życiowych wcześniaków. Dziękuję za wsparcie, jesteście Wielcy:) Oczywiście nie kończę zrzutki, do osiągnięcia celu zostało nam ok 4300 zł mam nadzieję, że uzbieram pełna kwotę, którą przeznaczę na dożywianie najbiedniejszych dzieci.

  Tomekefe847d5bd54cdf2.jpegmaf40f20c7d5ad67.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani, do końca zrzutki pozostało 17 dni, na dzisiaj mamy zgromadzone 62% założonej kwoty czyli 12 591 zł, nie jest to mało, jednak abyśmy mogli zrealizować nasz cel, potrzebujemy Waszego wsparcia. Proszę nie bądźcie obojętni, dokonajcie wpłat na dożywianie najbiedniejszych dzieci oraz zakup niezbędnego sprzętu do ratowania życia noworodków.

  Po konsultacjach ze specjalistami, został wybrany sprzęt do monitorowania życia wcześniaków Pulsoksymetr stacjonarno transportowy MASIMO RAD - G , w technologii Masimo SET - pomiar pomimo ruchu i przy niskiej perfuzji od 0,02.

  Tomek Stasiak

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Część, dziękuję bardzo, za dotychczasowe wpłaty. Mamy zgromadzone prawie 60 % planowanej kwoty, więc jest bardzo dobrze. Liczę, że do końca zrzutki zdobędziemy całą sumę.

  Mamy pierwszą wycenę na profesjonalne pulsoksymetry dla noworodków. Teraz czekam na opinię specjalistów neonatologów, którzy dokonają wyboru prezentowanych modeli. Staramy się wybrać bezawaryjny sprzęt najwyższej jakości, który będzie służył wielu malutkim pacjentom.

  Przed założeniem zbiorki, zastanawiałem się, czy dam radę, czy znajdą się osoby chętne do wpłacania pieniędzy. Dzisiaj już wiem, że było warto i na pewno zakupimy cześć niezbędnego sprzętu oraz jedzenie dla głodujących dzieci.

  Nie zwalniamy tempa i jak zwykle proszę Was udostępniajcie zbiórkę, przekonujcie znajomych, że warto pomagać...

  Tomek Stasiak

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani, właśnie mija 48 godzin od chwili,kiedy uruchomiłem zrzutkę. Jest mi bardzo miło, że wielu z Was dokonało wpłaty, dzięki Wam uzbieraliśmy już 20 % oczekiwanej kwoty:))) Mam dużą nadzieję, że tempo nie spadnie i już niedługo będziemy cieszyli się pełną kwotą. Zatem nie zwalniamy, wcześniaki z Tanzanii czekają na naszą pomoc.

  Wasze wsparcie jest konieczne, aby Siostry Elżbietanki mogły nieść bez przerwy pomoc najuboższym.

  Tomasz Stasiak

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka na wyposażenie oddziału noworodkowego w szpitalu im św. Ojca Pio w Maganzo w Tanzanii.

Placówka prowadzona jest w Tanzanii przez siostry Elżbietanki, które od ponad dziesięciu lat pomagają najuboższym mieszkańcom Maganzo oraz okolicznych miejscowości.

W lipcu 2021 miałem ogromną przyjemność osobiście poznać Siostrę Monikę Nowicką oraz Siostrę Wiktorię Goskę, które pokonując wiele trudności, ofiarowały całe swoje życie na niesienie Miłości i Miłosierdzia Bożego najbardziej potrzebującym.

Siostra Wiktoria jest odpowiedzialna za funkcjonowanie szpitala im. św. Ojca Pio, którego podstawową działalnością jest oddział ginekologiczno-położniczy wraz z odziałem noworodkowym. W ramach prowadzonej opieki medycznej pacjenci otrzymują również pomoc na oddziale internistycznym oraz w specjalistycznych poradniach: dermatologicznej, ginekologicznej, a także w gabinecie stomatologicznym. Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu Pomoc Polska, za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio, szpital otrzymał dwa aparaty RTG, jeden ogólnodiagnostyczny, drugi do zdjęć stomatologicznych.

Placówka prowadzona przez siostry Elżbietanki, boryka się jednak z problemami sprzętowymi w zakresie wyposażenia dla najmłodszych pacjentów – wcześniaków i noworodków. Aktualnie pilną potrzebą zakupu są kardiomonitory, pulsoksymetry oraz koncentratory tlenu. Te urządzenia są niezbędne do ratowania życia dzieci.

Siostra Monika prowadzi przedszkole oraz świetlicę dla najbiedniejszych dzieci z rejonu Maganzo. Dzieci w przedszkolu uczą się języka angielskiego, matematyki oraz dostają śniadanie. Trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych otrzymują ciepły posiłek, bardzo często jest to jedyne pożywienie dla tych dzieci.

Jeżeli nie jest ci obojętny los bezbronnych dzieci i chciałbyś wesprzeć zakup sprzętu medycznego dla wcześniaków, oraz dożywianie najbiedniejszych dzieci, proszę wpłać dowolna kwotę na wsparcie tego projektu.

Zachęcam do odwiedzenia i polubienia profilu na facebooku: Elżbietanki Szpital w Tanzanii.

https://www.facebook.com/maganzomission
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 160

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 061 zrzutek

i zebrali

833 222 743 zł

A ty na co dziś zbierasz?