id: 53ce9n

Wydrukujmy razem innowacyjne książki dotykowe!

Wydrukujmy razem innowacyjne książki dotykowe!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
33 245 zł 
z 35 000 zł
94%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Pragniemy wesprzeć osoby z dysfunkcjami wzroku oraz pomóc im w rozwoju i nauce, a także dostarczyć - tak potrzebnej im - zabawy! Dlatego zamierzamy zebrać fundusze na wyprodukowanie 100 innowacyjnych książek dotykowych. To książki prawdziwie uniwersalne - posiadają wypukłe, dotykowe ilustracje, zapis czarnodrukowy oraz brajlowski. Chcemy przekazać je 10 fundacjom pomagającym dzieciom niewidomym

i niedowidzącym w Polsce. Dlaczego powstała ta zrzutka?

Zdajemy sobie sprawę z problemu, jakim jest niemal zupełny brak książek z ilustracjami przestrzennymi dla dzieci z dysfunkcjami wzroku. Obrazkowe, graficzne pomoce edukacyjne stanowią dla nich ogromne wsparcie w procesie poznawania świata. Dotyk jest dla dzieci niewidomych najważniejszym zmysłem, zastępuje wzrok. Niestety, obecnie produkowane książki charakteryzują się niemal wyłącznie pismem brajlowskim. Technologia potrzebna do wytworzenia ilustracji o jakich myślimy – dotykowych, kolorowych

i wysokojakościowych - jest kosztowna i trudno dostępna. Chcemy, aby ta sytuacja się zmieniła.

 

O książkach

Ich autorką i projektantką jest pani doktor Karolina Banaszkiewicz Badura. Książki są przygotowane do wykonania w technologii warstwowego druku UV. Do tej pory powstało już 10 różnych tytułów. Jedna z książek pt. “Kropka” została wyróżniona w tegorocznej (2019) edycji ogólnopolskiego konkursu “Książka Przyjazna Dziecku” za wartość literacką utworu. Wierszowany tekst zapisany jest alfabetem Braille’a oraz pismem dla osób widzących. Każda rozkładówka posiada wypukłe i kolorowe ilustracje, przeznaczone do odbioru wizualno-dotykowego. Dlatego z książek mogą wspólnie korzystać osoby, które widzą, niewidomi oraz niedowidzący.

 

Gdy uda nam się zebrać więcej pieniędzy…

…wydrukujemy większą ilość dotykowych książek. Chcemy też przetłumaczyć je na inne języki,

w szczególności na angielski i hiszpański, tak, aby jeszcze więcej osób mogło mieć do nich dostęp i z nich korzystać. Pragniemy również przeprowadzać kolejne testy urządzeń i maszyn drukujących, by usprawnić skomplikowaną procedurę druku i obniżyć ceny książek.

 

O nas

Jesteśmy grupą uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy wspólnie postanowili zrealizować projekt społeczny w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Współpracujemy ze Studiem Filmowym „Zawsze Tam Gdzie Ty” oraz Dziełem Pomocy Dzieciom 'Fundacja Ruperta Mayera'. Nasza zbiórka jest zweryfikowana przelewem i dowodem osobistym. 


g52d6b30b4b45b72.jpeg

 

Zachęcamy do odwiedzenia nas w innych serwisach, gdzie znajduje się więcej informacji o projekcie:Facebook: www.facebook.com/projekt100naSTART/

Instagram: https://www.instagram.com/100.na.start/?hl=pl

 

OTWÓRZ OCZY NA NIEWIDOMYCH i wesprzyj naszą inicjatywę!


Pięciu najhojniejszych darczyńców (nazwiska lub loga firm) umieścimy na specjalnie dedykowanej im stronie w każdej z książeczek, jako oficjalnych partnerów projektu.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

    Wpłać 350 zł i więcej
    1%
    Wpisanie nazwiska lub nicku na oficjalną listę partnerów projektu, dołączaną do każdego egzemplarza książeczki.
    rozwiń

    wybrano 6 razy

Wpłaty 195

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 350 zł i więcej
1%
Wpisanie nazwiska lub nicku na oficjalną listę partnerów projektu, dołączaną do każdego egzemplarza książeczki.
rozwiń

wybrano 6 razy

Nasi użytkownicy założyli

879 582 zrzutki

i zebrali

809 530 893 zł

A ty na co dziś zbierasz?