id: 53vgcf

SPÓJRZ NA SIEBIE

SPÓJRZ NA SIEBIE

3 350 zł 
z 2 500 zł
134%
zakończona 03.01.2021r
64 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności5

 • Podcast i artykuł o naszej kampanii ukazał się w radiu TOK FM! Koniecznie posłuchaj!

  f8141826c8d5d492.png

  Czytaj więcej
 • Mamy to! Dostałyśmy 20 tys. zł na realizację naszego pomysłu! ;)

  Dziękujemy za Wasze wsparcie!

  Udajemy się teraz na wyczekany urlop, ale po Nowym Roku wracamy ze zdwojoną energią!

  Obiecujemy - będzie się działo! :))

  g4e52a52b782fb21.png
  Czytaj więcej
 • Zuzanna Rzadkowolska, młoda artystka z Gdańska oddaje na licytację swój obraz! Dochód zostanie w całości przeznaczony na naszą kampanię. Nie czekaj - licytuj! :)


  LINK DO LICYTACJI!

  q848603361310b2d.png

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za kolejne wpłaty i wszystkie wiadomości, które do nas wysyłacie! :) Cieszymy się, że nas wspieracie i mówicie, że ta kampania jest niezwykle ważna! Dziękujemy też mediom, które piszą o nas! Do tej pory informacja o naszej kampanii ukazała się m.in na stronach: Jestem z Gdańska, Puls Gdańska, Trojmiasto.pl, czy Radio Kaszëbë.

  Czytaj więcej
 • D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y! Dzięki Wam osiągnęłyśmy pierwszy próg punktowy, co daje nam możliwość wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu Fundusz Inicjowania Rozwoju. 16 grudnia będziemy prezentować nasz pomysł na kampanię społeczną przed komisją, a już 18 grudnia okaże się, które projekty dostały dofinansowanie! Walczymy o 25 tysięcy złotych!


  Dziękujemy za każdą przekazaną monetę, komentarz, udostępnienie :) Jesteśmy niesamowicie wdzięczne! :)

  bc3c15849e626cb2.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wyobraź sobie, że nienawidzisz własnego ciała. Brzydzisz się swoich niedoskonałości. Przykrywasz je kolejnymi warstwami ubrań i makijażu. Ale to nic nie daje. W końcu gardzisz sobą na tyle, że zaczynasz się okaleczać. Bo w końcu jak taki człowiek jak ty może żyć. 

A potem uświadom sobie, że to wcale nie jest fikcja. Tak wygląda życie większości polskich nastolatków. Co 3 nastolatek nie akceptuje własnego ciała. Połowa z nich uważa się za brzydszych, gorszych, nieatrakcyjnych. Ale to nie wszystko. Większość z nich nie ma wsparcia wśród najbliższych. Nie ma możliwości pogadania o tym w szkole ani w domu. Więc do kogo ma się zwrócić? Do kogo?


Co znajdziesz poniżej?

 • Po co ta cała kampania?
 • Jak chcemy to zmienić?
 • Badania
 • Dlaczego to jest tak ważne?
 • Jaki mamy zespół?
 • Co już zrobiłyśmy?
 • Na co zbieramy pieniądze?
 • 4 powody, dla których warto nas wesprzeć
 • Współpraca i kontakt


PO CO TA CAŁA KAMPANIA?


SPÓJRZ NA SIEBIE to pierwsza kampania poruszająca kwestię ciałopozytywności wprost z młodzieżą. Celem jest uświadomienie nastolatków, że wygląd zaczyna się w głowie. Chcemy by młodzież zaakceptowała własne ciało, zyskała poczucie własnej wartości oraz zaczęła być dumna ze swojego naturalnego wyglądu. Zależy nam, aby młodzi ludzie przestali porównywać się do siebie, konkurować z wyretuszowanymi zdjęciami, czy walczyć ze swoimi „niedoskonałościami”. W końcu – SPÓJRZ NA SIEBIE – jesteś super! Dlaczego więc młodzi ludzie mają o tym nie wiedzieć?

m27cd8a9619b6959.png


JAK CHCEMY TO ZMIENIĆ?


Nie zmienimy od razu całego świata, ale powoli i systematycznie będziemy budować poczucie samoakceptacji i własnej wartości u młodych osób. Zaczniemy od tworzenia ciałopozytywnej przestrzeni w gdańskich szkołach oraz stworzymy cykl bezpłatnych warsztatów dla trójmiejskiej młodzieży. Zapewnimy również dostęp do bezpłatnych konsultacji z doświadczonymi psycholożkami i psychologami, podczas których nastolatkowie będą mogli indywidualnie pracować nad postrzeganiem siebie i swojego ciała.

xefe022482f8a033.png


BADANIA


Nasza kampania nie powstała przez przypadek. Odpowiada na najnowszy raport pt. “Spotlight on Adolescent Health and well-being” opublikowany przez Health Behaviour in School-age Children. To międzynarodowa sieć badawcza, która na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia zgromadziła obszerne dane na temat zdrowia fizycznego, relacji społecznych i dobrego samopoczucia psychicznego 227 441 uczniów w wieku 11, 13 i 15 lat z 45 krajów Ameryki Północnej i Europy. 


Dane ujawniają, że polskie nastolatki - zarówno chłopcy jak i dziewczęta - mają najniższą samoocenę w stosunku do rówieśników z innych krajów. Mało tego, nie mają wsparcia zarówno wśród znajomych jak i nauczycieli. A ta sytuacja wraz z wiekiem jeszcze bardziej się pogarsza


Statystyki WHO brutalnie ściągają nas na ziemię. Ale, czy wiesz jakie niosą za sobą konsekwencje?le2c4458fe5646e5.png


DLACZEGO TO JEST TAK WAŻNE?


Nieakceptowanie własnego wyglądu to nie tylko wstyd i niechęć do własnego ciała. To nawarstwiający się problem, który doprowadza do naruszenia zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaczyna się od obniżenia samooceny, co może skutkować ograniczoną potrzebą rozwoju i nadmiernym przypisywaniem sobie negatywnych cech osobowości. A często kończy się agresją w stosunku do samego siebie i innych oraz trudnościami w tworzeniu relacji społecznych i zamykaniem się w sobie.Osoby z niskim poczuciem własnej wartości często przedstawiają otoczeniu odmienny od prawdziwego wizerunek, który uważają za lepszy. Zmuszają się do ciągłej gry, udawania kogoś innego, co wiąże się z ciągłą kontrolą i życiem w ciągłym napięciu emocjonalnym. My chcemy to zmienić i pokazać, że są najpiękniejszą wersją siebie. Tu i teraz. I nie muszą nic zmieniać. 

zd8f7334d49d3a85.png


JAKI MAMY ZESPÓŁ?


Aleksandra Musielak - psycholożka - pasjonatka od lat pracująca z dziećmi i nastolatkami i angażująca się w inicjatywy na ich rzecz. To z jej doświadczeń i obserwacji narodził się pomysł tej kampanii. Ma talent do łączenia ludzi i angażowania ich w kwestie ważne społecznie. Stwierdzenie “nie da się” nie istnieje w jej słowniku. 


Natalia Królak - edukatorka kulturalna, ale również teatrolożka, aktorka, reżyserka, performerka czy graficzka komputerowa. Słowem, artystka na całego! Jest idealistką, angażuje się w walkę o ulepszanie świata – na co dzień tworzy odważne, artystyczne projekty, które pozwalają młodym ludziom wypowiadać się na ważne społecznie tematy.


Marysia Pyrek - specjalistka ds. PR. Od ponad dwóch lat współpracuje z agencją marketingową, zajmując się promocją wydarzeń i budowaniem marek dla klientów. Dzieli życie na media społecznościowe i pracę z młodzieżą, dlatego jak nikt sprawdzi się w tworzeniu ciałopozytywnej społeczności. g2e753bcb04e010b.png


CO JUŻ ZROBIŁYŚMY? 


- Stworzyłyśmy koncepcję i strategię kampanii.

- Utworzyłyśmy media społecznościowe i wykupiłyśmy domenę, na której powstanie strona.

- Pozyskałyśmy partnerów projektu. W realizacji pomysłu wspiera nas Agencja Marketingowa Projekt PR oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku, która za darmo będzie udostępniać przestrzeń na warsztaty.

- I co najważniejsze…


dostałyśmy się do II etapu Funduszu Inicjowania Rozwoju, gdzie mamy szansę uzyskać na realizację naszego pomysłu 25 tys. złotych! Jest tylko warunek – w tej kampanii musimy uzbierać 10% wkładu własnego, czyli 2,5 tysiąca złotych. To kolejny powód, dla którego warto nas wesprzeć, bo tylko krok dzieli nas od realizacji naszego pomysłu!


Ta kwota jednak nie pokryje wszystkich działań, które zaplanowałyśmy. Brakuje nam finansów na ciałopozytywną sesję zdjęciową, która jest nieodłącznym elementem naszego pomysłu. 

y0b5aaf4c0662d23.png


NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?


Jeśli uzbieramy 2 500 zł - sfinansujemy ciałopozytywną sesję zdjęciową!

Jeśli uzbieramy 10 000 zł - sfinansujemy dodatkowe konsultacje psychologiczne!

Jeśli uzbieramy 17 000 zł - zrobimy tydzień dodatkowych warsztatów dla młodzieży!


SPÓJRZ NA 4 powody, dla których warto nas wesprzeć. 


 1. To nie będzie kolejna reklama społeczna wyświetlana w telewizji. To będzie realna zmiana, która zadzieje się w głowie nastolatka.
 2. Co ważne, nasz projekt będzie obejmować wszystkie osoby w wieku 14 - 19 lat bez względu na płeć. Przestańmy udawać, że ten problem chłopców nie dotyczy!
 3. Mamy przygotowany dokładny plan działania, sprawdzony przez specjalistów i gotowy do wdrożenia. 
 4. Mamy odwagę, motywację oraz umiejętności by zacząć budować nową ciałopozytywną młodzieżową społeczność!

h32138a3170294b4.png


Kampania crowdfundingowa w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerem - Farm Frites Poland S.A. a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.


TWÓRZ Z NAMI CIAŁOPOZYTYWNĄ PRZESTRZEŃ!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz na Instagramie!

Zróbmy to razem! :))


Prowadzisz biznes? Masz własne media? A może po prostu chcesz do nas dołączyć?

Skontaktuj się z nami! 

mail: [email protected]

telefon: 514 771 313


Dziękujemy, że jesteś!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 25 zł i więcej
  podziękowanie imienne na stronie
  rozwiń

  wybrano 15 razy

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  dedykowana grafika ciałopozytywna
  rozwiń

  wybrano 7 razy

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Warsztaty psychologiczne online

  wejściówka na ciałopozytywny warsztat psychologiczny online dla rodziców i opiekunów o sposobach rozwijania samoakceptacji u nastolatków

  rozwiń

  wybrano 9 razy

  Wybieram
  Wpłać 450 zł i więcej
  Pakiet “Spójrz na siebie”

  3 indywidualne sesje z psycholożką dla nastolatki/nastolatka prowadzone przez Aleksandrę Musielak

  rozwiń
  Wpłać 800 zł i więcej
  Zostań twarzą naszej kampani!

  profesjonalna sesja zdjęciowa zakończona przygotowaniem plakatu z Twoim zdjęciem

  rozwiń

Wpłaty 64

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • ZR
  Zuzanna Rzadkowolska

  Pieniądze zebrane z licytacji obrazu

  160 zł
 • M
  Mikołaj

  Super inicjatywa. Akceptacja samego siebie jest niezwykle ważna.

  100 zł
 • Dominika Paradowska

  Zastanawiam się, ile istnień ludzkich można uratować, dzięki tej akcji.... Ile młodych osób czeka na to, żeby tylko usłyszeć, że są ok i to wystarczy, by je uratować. Popieram z całego serca!

 • Katarzyna Tołwińska-Kielar

  Mądra, przemyślana i bardzo adekwatna do czasów, z którymi się mierzymy kampania. To takie ważne, że ktoś pomyślał, wyczuł i pochylił się nad tym młodym człowiekiem. Osamotnionym i często głęboko zasmuconym w bezwzględnej gonitwie za ideałem piękna. Wielkie dzięki dziewczyny za empatię i zaangażowanie. Za walkę o to, co ważne! :))

 • Kasia Pec

  Kampania potrzebna i konieczna. W rzeczywistości gdzie młody wygląd jest wymagany, a przeróbki zdjęć są wszędzie bardzo istotne jest pokazanie młodym ludziom, że nikt nie jest idealny i to jest piękne.

Nagrody / oferty

Wpłać 25 zł i więcej
podziękowanie imienne na stronie
rozwiń

wybrano 15 razy

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
dedykowana grafika ciałopozytywna
rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Warsztaty psychologiczne online

wejściówka na ciałopozytywny warsztat psychologiczny online dla rodziców i opiekunów o sposobach rozwijania samoakceptacji u nastolatków

rozwiń

wybrano 9 razy

Wybieram
Wpłać 450 zł i więcej
Pakiet “Spójrz na siebie”

3 indywidualne sesje z psycholożką dla nastolatki/nastolatka prowadzone przez Aleksandrę Musielak

rozwiń
Wpłać 800 zł i więcej
Zostań twarzą naszej kampani!

profesjonalna sesja zdjęciowa zakończona przygotowaniem plakatu z Twoim zdjęciem

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

881 222 zrzutki

i zebrali

812 328 443 zł

A ty na co dziś zbierasz?