id: 54w3mb

Operacja oraz rehabilitacja Buffy

Operacja oraz rehabilitacja Buffy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
6 311 zł 
z 6 500
97%
20 dni
do końca
141
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 936 557 zrzutek i zebrali 927 072 061 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Jesteśmy już po operacji. Buffy czuje się dobrze, pomalutku zaczyna stawać na operowanej łapce 🦾 W trakcie zabiegu okazało się, że prócz zerwanego więzadła krzyżowego Buffy ma rozwaloną łąkotkę, którą częściowo trzeba było usunąć. Zabieg z tego powodu był nieco droższy, niż się spodziewaliśmy. Buffy przez tydzień ma nosić opatrunek uciskowy, który mamy zmieniać co 24-48 godzin.

  Przed nami rehabilitacja 🤕 Zalecono masaże, laseroterapię, magnetoterapię, a w późniejszym czasie bieżnię wodną.

  Trzymajcie za nas kciuki! 🫶

  4QdbeMtmOWSb8L6T.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Buffy to 9-letnia suczka rasy samoyed, którą niestety życie nie oszczędza. Od samego początku zmaga się z problemami ortopedycznymi, które dostarczały jej dużo cierpienia i bólu. W młodym wieku zdiagnozowano u niej zwichnięcie rzepek w obu łapach. Swoją pierwszą operację przeszła zaraz po skończeniu pierwszego roku życia, jednakże nie poprawiła ona wystarczająco komfortu jej życia. Buffy to moje oczko w głowie i staram się zapewnić jej wszystko, co najlepsze. Nie wyobrażam sobie pozwolić jej żyć w cierpieniu. W celu dalszej diagnostyki i chęci pomocy suni udałyśmy się do specjalisty w dziedzinie ortopedii - dr Martina Novaka. Diagnoza, którą usłyszałyśmy była łamiąca serce. Dowiedziałyśmy się, że obie nogi są w fatalnym stanie, a Buffy odczuwa chroniczny ból. Ciężko było powstrzymać łzy, ale wiedziałam, że muszę być silna dla nas obu. Było to w 2017 roku i od tej pory Buffy przeszła aż 7 operacji oraz rehabilitację. Podczas całej tej przepełnionej cierpieniem podróży, Buffy wykazywała się pogodą ducha i wielką odwagą. 

x262050381702d02.jpgp9c5039aa6a20fa2.jpg

Podziwiam to, jaka jest dzielna oraz jakim samozaparciem się wykazała biorąc pod uwagę ciężką drogę, którą musiała przejść. Buffy kocha biegać i mimo swego wieku jest bardzo żywiołowym, pełnym życia psem. Swoją ostatnią operację Buffy przeszła końcówką 2019 roku. Od tej pory cieszyła się dobrym zdrowiem i robiła to, co lubi najbardziej - biegała i kopała dziury. n432b1b7f990c3d3.jpg


Ten rok jest jednak dla nas pechowy. 4 listopada Buffy przeszła zabieg usunięcia guzów, które na szczęście okazały się nieszkodliwymi tłuszczakami. fc15ab0bdaabdd53.jpg

Niestety w sobotę 19 listopada, wychodząc na spacer, Buffy potknęła się i upadła. Pisk, który z siebie wydała był przeszywający moje serce. Biorąc pod uwagę to, co sunia przeszła od razu udałyśmy się do Kliniki Arka w Krakowie, gdzie zabezpieczono ją przeciwbólowo. W poniedziałek w klinice zostały wykonane zdjęcia RTG przez dr Derkowskiego, który postawił druzgocącą dla mnie diagnozę - zerwanie więzadła krzyżowego w lewej, tylnej łapie.

m0bbfe4df32f610c.jpg

Ze względu na to, iż wszystkie operacje Buffy zostały przeprowadzone przez dr Novaka, zdecydowaliśmy wspólnie z Doktorem, że najrozsądniej będzie udać się na operację właśnie tam. Dr Novak po tylu zabiegach wykonanych u Buffy doskonale zna jej łapy i wie, co było do tej pory zrobione. 

Zabieg odbędzie się 29 listopada w Bohuminie na Czechach. Operacja niestety będzie bardzo kosztowna. Znając postępowanie przy zabiegach ortopedycznych wiem, że konieczna będzie także rehabilitacja. Kwota zabiegu to ok 5500zł. Resztę zebranej kwoty przeznaczymy na rehabilitację po zabiegu.


Jest to dla mnie bardzo trudne, aczkolwiek wierzę, że damy radę. Buffy jest bardzo dzielnym psem i trzymam za nią mocno kciuki. 

Chciałabym się zwrócić do dobrych ludzi z prośbą o pomoc. Buffy jest dla mnie wszystkim i nie pozwolę, aby cierpiała. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby jej pomóc. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda się przywrócić uśmiech na tym pięknym pyszczku <3

o78b1b3acad7ccf9.jpg

Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 141

AC
Aleksandra Chabros
50 zł
PB
Patrycja - za mydełka
10 zł
MM
Monika Maciazka
30 zł
DK
Daria
20 zł
NM
Natalia Maliszewska
30 zł
GI
Hexa
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AL
Alicja
50 zł
KA
Kasia
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków