id: 566k7t

Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 156 897 zrzutek i zebrali 1 201 197 942 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

  • VZ7rdH54gCxAI9l9.jpg

    W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2024 r., w łagiewnickim Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 10:00, Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii, został poświęcony przez metropolitę krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego.


    Zobacz relację > z Mszy świętej w Łagiewnikach


    Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja "Misericors" misericors.org oraz Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach misericordia.eu zapraszają do wsparcia zakupu i przekazania Dzwonu Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari, w Tanzanii, którego twórcą i kustoszem jest polski misjonarz ks. Wojciech Kościelniak facebook.com/kiabakari Dzwon Nadziei będzie widzialnym znakiem duchowej łączności między Kiabakari, ważnym ośrodkiem promocji kultu Bożego Miłosierdzia w Afryce i Sanktuarium-Matką w krakowskich Łagiewnikach.


Fot. Ks. Wojciech Adam Kościelniak


Posłuchaj słów pozdrowienia od ks. Kustosza - luty 2024:




SANKTUARIUM W KIABAKARI - WZGÓRZE MIŁOSIERDZIA


Ks. Wojciech Kościelniak, pochodzący z Krakowa - Nowej Huty, który posługuje w Tanzanii od 1990 r., inicjator i budowniczy Sanktuarium mówi, że jest ono niejako filią, jakby dzieckiem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. - Wszystko co czynię w Kiabakari, łącznie z nauczaniem o Miłosierdziu Bożym, to wszystko konsultuję z tym, co jest napisane w „Dzienniczku” i na stronach internetowych w Łagiewnikach, z publikacjami, które wydajecie, zaglądam do was na transmisje online. Ciągle się uczę! - podkreśla w rozmowie z red. Małgorzatą Pabis, rzecznikiem prasowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.


HPBsuNhwOei7PSPx.jpg


- Dlatego jest takim właśnie moim marzeniem, żeby Dzwon Nadziei był wyraźnym znakiem naszej duchowej łączności między Łagiewnikami i Kiabakari. Marzę też, by delegacja Sanktuarium z Łagiewnik mogła przybyć do Kiabakari przekazać nam oficjalnie Dzwon Nadziei. To będzie bardzo jasny znak, także dla biskupa naszej diecezji Musoma, dla kapłanów, osób konsekrowanych i całego Ludu Bożego w Tanzanii, że Kiabakari jest „tubą” Łagiewnik w Afryce, jest lokalnym oknem na Miłosierdzie Boże, które w krakowskich Łagiewnikach ma swoje światowe centrum. To jest moje osobiste marzenie – mówi ks. Kościelniak.


afAYG3AFl3vZM0O8.jpg


Koncepcja Sanktuarium - Wzgórza Miłosierdzia w Kiabakari jest oparta na trzech filarach, tzn. Miłosierdzie Boże ogarniające i przenikające całego człowieka: duszę, ciało, umysł. - Wizja, którą zrozumiałem przez różne wydarzenia przez lata, to ta, że Pan Bóg chce, by Miłosierdzie Boże w Kiabakari dotykało całego człowieka, nie tylko jego duszę - wyjaśnia polski misjonarz. - A zatem nie tylko przez sanktuarium, ale i przez opiekę medyczną, czyli uczynki miłosierdzia co do ciała, ale też i przez edukację, wychowanie, formację. Wtedy cały człowiek jest przeniknięty, uświęcony i uformowany Bożym Miłosierdziem.


3BSbQQRVBJiASOYQ.jpg


Wzgórze Miłosierdzia to nie tylko miejsce, które ściąga ludzi do Kiabakari, ale także Sanktuarium, które promienieje orędziem i posyła pielgrzymów do Kościoła i świata z tym orędziem. - To nasza działalność medialna, publicystyczna, radiowa. To książki które piszę, nagrania, które robimy, pieśni, które komponujemy, a teraz nagrywane audycje w Radio Maryja w Tanzanii - opisuje kapłan. - To także Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia Bożego z siedzibą w Tanzanii, którzy swoim czynem, modlitwą i słowem niosą Orędzie Miłosierdzia Bożego.


Przeczytaj wywiad z ks. Wojciechem Kościelniakiem w serwisie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach > Kiabakari - lokalne okno na Miłosierdzie Boże


8eqb6wLJDPsaCn0y.jpg



DZWON NADZIEI Z ŁAGIEWNIK


Inicjatywa Dzwonów Nadziei pojawiła się w czasie pandemii. Dzwon to symbol, który łączy i jednoczy. Niesie nadzieję, która jest tak potrzebna współczesnym ludziom.


Gdy zrodził się pomysł Dzwonów Nadziei, Rektor katedry w Manili, gdzie miał trafić jeden z pierwszych Dzwonów, poprosił Firmę, która je odlewała (Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego), żeby był poświęcony w Łagiewnikach - w Światowym Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. I tak jest do dziś. W ostatnich latach zostało poświęconych 11 Dzwonów Nadziei, które zostały dostarczone na wszystkie kontynenty. 19 sierpnia 2023 r. dołączyły do nich kolejne dwa - dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu (z okazji 340. rocznicy odsieczy wiedeńskiej i 40. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II na Kahlenberg) i dla Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Bacchus Marsh w Australii.


7pcMdhmlsAixh7wZ.jpg



ZBIÓRKA


Środki zebrane dzięki hojności Darczyńców w ramach akcji "Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii" będą przeznaczone na:


  • wykonanie Dzwonu przez renomowaną polską pracownię ludwisarską


  • transport dzwonu do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii (odległość z Łagiewnik do Kiabakari to w linii prostej 5 900 km)


  • uroczyste przekazanie Dzwonu w Sanktuarium w Kiabakari


  • głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.


6OfsEbDaiYt9PYVx.jpg



DZWON NADZIEI - HISTORIA


W latach 2020-2023 poświęcono i przekazano z Łagiewnik następujące Dzwony Nadziei:


  • 23 sierpnia 2020 - VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.


  • 11 kwietnia 2021 – Święto Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Oceanii: dla katedry Niepokalanego Poczęcia w stolicy Samoa – Apia, gdzie znajduje się siedziba Centrum Bożego Miłosierdzia na Oceanię i dla bazyliki św. Antoniego z Padwy w stolicy Tongo – Nuku’alofa. 


  • 22 sierpnia 2021 - VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago oraz Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo.


  • 24 kwietnia 2022 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii.


  • 14 sierpnia 2022 - Obchody 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: Dzwony Nadziei dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie (do którego obraz został pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Łagiewnikach 7 czerwca 1997 r.) oraz dla kościoła Bożego Miłosierdzia w Lower Chittering położonego w diecezji Perth w Australii Zachodniej.


  • 16 kwietnia 2023 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei dla powstającego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tengandogo w Burkina Faso.


  • 19 sierpnia 2023 - X Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwon Nadziei dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu i dla Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Bacchus Marsh w Australii.


xBTrk1ixwCNyHPFf.jpg


Fundacja "Misericors" została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa "wyobraźnia miłosierdzia" - mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!



Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 95

KA
Katarzyna
JM
Jerzy Marzec
100 zł
UB
Urszula Bober
50 zł
RH
Richard Hodowany
200 zł
GG
Grażyna Gadula
100 zł
KP
Katarzyna
20 zł
JU
Justyna
100 zł
TG
Tobiasz
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MG
Malgorzata Galas
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków