id: 566k7t

Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

Nasi użytkownicy założyli 1 014 202 zrzutki i zebrali 1 060 527 090 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Fundacja "Misericors" misericors.org oraz Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach misericordia.eu zapraszają do wsparcia zakupu i przekazania Dzwonu Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari, w Tanzanii, którego twórcą i kustoszem jest polski misjonarz ks. Wojciech Kościelniak facebook.com/kiabakari Dzwon Nadziei będzie widzialnym znakiem duchowej łączności między Kiabakari, ważnym ośrodkiem promocji kultu Bożego Miłosierdzia w Afryce i Sanktuarium-Matką w krakowskich Łagiewnikach.


Fot. Ks. Wojciech Adam Kościelniak


SANKTUARIUM W KIABAKARI - WZGÓRZE MIŁOSIERDZIA


Ks. Wojciech Kościelniak, pochodzący z Krakowa - Nowej Huty, który posługuje w Tanzanii od 1990 r., inicjator i budowniczy Sanktuarium mówi, że jest ono niejako filią, jakby dzieckiem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. - Wszystko co czynię w Kiabakari, łącznie z nauczaniem o Miłosierdziu Bożym, to wszystko konsultuję z tym, co jest napisane w „Dzienniczku” i na stronach internetowych w Łagiewnikach, z publikacjami, które wydajecie, zaglądam do was na transmisje online. Ciągle się uczę! - podkreśla w rozmowie z red. Małgorzatą Pabis, rzecznikiem prasowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.


HPBsuNhwOei7PSPx.jpg


- Dlatego jest takim właśnie moim marzeniem, żeby Dzwon Nadziei był wyraźnym znakiem naszej duchowej łączności między Łagiewnikami i Kiabakari. Marzę też, by delegacja Sanktuarium z Łagiewnik mogła przybyć do Kiabakari przekazać nam oficjalnie Dzwon Nadziei. To będzie bardzo jasny znak, także dla biskupa naszej diecezji Musoma, dla kapłanów, osób konsekrowanych i całego Ludu Bożego w Tanzanii, że Kiabakari jest „tubą” Łagiewnik w Afryce, jest lokalnym oknem na Miłosierdzie Boże, które w krakowskich Łagiewnikach ma swoje światowe centrum. To jest moje osobiste marzenie – mówi ks. Kościelniak.


afAYG3AFl3vZM0O8.jpg


Koncepcja Sanktuarium - Wzgórza Miłosierdzia w Kiabakari jest oparta na trzech filarach, tzn. Miłosierdzie Boże ogarniające i przenikające całego człowieka: duszę, ciało, umysł. - Wizja, którą zrozumiałem przez różne wydarzenia przez lata, to ta, że Pan Bóg chce, by Miłosierdzie Boże w Kiabakari dotykało całego człowieka, nie tylko jego duszę - wyjaśnia polski misjonarz. - A zatem nie tylko przez sanktuarium, ale i przez opiekę medyczną, czyli uczynki miłosierdzia co do ciała, ale też i przez edukację, wychowanie, formację. Wtedy cały człowiek jest przeniknięty, uświęcony i uformowany Bożym Miłosierdziem.


3BSbQQRVBJiASOYQ.jpg


Wzgórze Miłosierdzia to nie tylko miejsce, które ściąga ludzi do Kiabakari, ale także Sanktuarium, które promienieje orędziem i posyła pielgrzymów do Kościoła i świata z tym orędziem. - To nasza działalność medialna, publicystyczna, radiowa. To książki które piszę, nagrania, które robimy, pieśni, które komponujemy, a teraz nagrywane audycje w Radio Maryja w Tanzanii - opisuje kapłan. - To także Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia Bożego z siedzibą w Tanzanii, którzy swoim czynem, modlitwą i słowem niosą Orędzie Miłosierdzia Bożego.


Przeczytaj wywiad z ks. Wojciechem Kościelniakiem w serwisie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach > Kiabakari - lokalne okno na Miłosierdzie Boże


8eqb6wLJDPsaCn0y.jpgDZWON NADZIEI Z ŁAGIEWNIK


Inicjatywa Dzwonów Nadziei pojawiła się w czasie pandemii. Dzwon to symbol, który łączy i jednoczy. Niesie nadzieję, która jest tak potrzebna współczesnym ludziom.


Gdy zrodził się pomysł Dzwonów Nadziei, Rektor katedry w Manili, gdzie miał trafić jeden z pierwszych Dzwonów, poprosił Firmę, która je odlewała (Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego), żeby był poświęcony w Łagiewnikach - w Światowym Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. I tak jest do dziś. W ostatnich latach zostało poświęconych 11 Dzwonów Nadziei, które zostały dostarczone na wszystkie kontynenty. 19 sierpnia 2023 r. dołączą do nich kolejne dwa - dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu i dla Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Bacchus Marsh w Australii.


7pcMdhmlsAixh7wZ.jpgZBIÓRKA


Środki zebrane dzięki hojności Darczyńców w ramach akcji "Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii" będą przeznaczone na:


  • wykonanie Dzwonu przez renomowaną polską pracownię ludwisarską


  • transport dzwonu do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii (odległość z Łagiewnik do Kiabakari to w linii prostej 5 900 km)


  • uroczyste przekazanie Dzwonu w Sanktuarium w Kiabakari


  • głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.


6OfsEbDaiYt9PYVx.jpgDZWON NADZIEI - HISTORIA


W latach 2020-2023 poświęcono i przekazano z Łagiewnik następujące Dzwony Nadziei:


  • 23 sierpnia 2020 - VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.


  • 11 kwietnia 2021 – Święto Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Oceanii: dla katedry Niepokalanego Poczęcia w stolicy Samoa – Apia, gdzie znajduje się siedziba Centrum Bożego Miłosierdzia na Oceanię i dla bazyliki św. Antoniego z Padwy w stolicy Tongo – Nuku’alofa. 


  • 22 sierpnia 2021 - VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago oraz Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo.


  • 24 kwietnia 2022 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii.


  • 14 sierpnia 2022 - Obchody 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: Dzwony Nadziei dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie (do którego obraz został pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Łagiewnikach 7 czerwca 1997 r.) oraz dla kościoła Bożego Miłosierdzia w Lower Chittering położonego w diecezji Perth w Australii Zachodniej.


  • 16 kwietnia 2023 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei dla powstającego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tengandogo w Burkina Faso.


xBTrk1ixwCNyHPFf.jpg


Fundacja "Misericors" została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa "wyobraźnia miłosierdzia" - mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 23

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
KA
Kasia
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Anita Mente
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Maria Bobowski
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
JM
Jan
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!