Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii
Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii
Nasi użytkownicy założyli 1 226 516 zrzutek i zebrali 1 349 004 176 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności5
-
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2024 r., w łagiewnickim Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 10:00, Dzwon Nadziei do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii, został poświęcony przez metropolitę krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego.
Zobacz relację > z Mszy świętej w Łagiewnikach
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Fundacja "Misericors" misericors.org oraz Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach misericordia.eu zapraszają do wsparcia zakupu i przekazania Dzwonu Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari, w Tanzanii, którego twórcą i kustoszem jest polski misjonarz ks. Wojciech Kościelniak facebook.com/kiabakari Dzwon Nadziei będzie widzialnym znakiem duchowej łączności między Kiabakari, ważnym ośrodkiem promocji kultu Bożego Miłosierdzia w Afryce i Sanktuarium-Matką w krakowskich Łagiewnikach.
Fot. Ks. Wojciech Adam Kościelniak
Posłuchaj słów pozdrowienia od ks. Kustosza - luty 2024:
SANKTUARIUM W KIABAKARI - WZGÓRZE MIŁOSIERDZIA
Ks. Wojciech Kościelniak, pochodzący z Krakowa - Nowej Huty, który posługuje w Tanzanii od 1990 r., inicjator i budowniczy Sanktuarium mówi, że jest ono niejako filią, jakby dzieckiem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. - Wszystko co czynię w Kiabakari, łącznie z nauczaniem o Miłosierdziu Bożym, to wszystko konsultuję z tym, co jest napisane w „Dzienniczku” i na stronach internetowych w Łagiewnikach, z publikacjami, które wydajecie, zaglądam do was na transmisje online. Ciągle się uczę! - podkreśla w rozmowie z red. Małgorzatą Pabis, rzecznikiem prasowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
- Dlatego jest takim właśnie moim marzeniem, żeby Dzwon Nadziei był wyraźnym znakiem naszej duchowej łączności między Łagiewnikami i Kiabakari. Marzę też, by delegacja Sanktuarium z Łagiewnik mogła przybyć do Kiabakari przekazać nam oficjalnie Dzwon Nadziei. To będzie bardzo jasny znak, także dla biskupa naszej diecezji Musoma, dla kapłanów, osób konsekrowanych i całego Ludu Bożego w Tanzanii, że Kiabakari jest „tubą” Łagiewnik w Afryce, jest lokalnym oknem na Miłosierdzie Boże, które w krakowskich Łagiewnikach ma swoje światowe centrum. To jest moje osobiste marzenie – mówi ks. Kościelniak.
Koncepcja Sanktuarium - Wzgórza Miłosierdzia w Kiabakari jest oparta na trzech filarach, tzn. Miłosierdzie Boże ogarniające i przenikające całego człowieka: duszę, ciało, umysł. - Wizja, którą zrozumiałem przez różne wydarzenia przez lata, to ta, że Pan Bóg chce, by Miłosierdzie Boże w Kiabakari dotykało całego człowieka, nie tylko jego duszę - wyjaśnia polski misjonarz. - A zatem nie tylko przez sanktuarium, ale i przez opiekę medyczną, czyli uczynki miłosierdzia co do ciała, ale też i przez edukację, wychowanie, formację. Wtedy cały człowiek jest przeniknięty, uświęcony i uformowany Bożym Miłosierdziem.
Wzgórze Miłosierdzia to nie tylko miejsce, które ściąga ludzi do Kiabakari, ale także Sanktuarium, które promienieje orędziem i posyła pielgrzymów do Kościoła i świata z tym orędziem. - To nasza działalność medialna, publicystyczna, radiowa. To książki które piszę, nagrania, które robimy, pieśni, które komponujemy, a teraz nagrywane audycje w Radio Maryja w Tanzanii - opisuje kapłan. - To także Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia Bożego z siedzibą w Tanzanii, którzy swoim czynem, modlitwą i słowem niosą Orędzie Miłosierdzia Bożego.
Przeczytaj wywiad z ks. Wojciechem Kościelniakiem w serwisie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach > Kiabakari - lokalne okno na Miłosierdzie Boże
DZWON NADZIEI Z ŁAGIEWNIK
Inicjatywa Dzwonów Nadziei pojawiła się w czasie pandemii. Dzwon to symbol, który łączy i jednoczy. Niesie nadzieję, która jest tak potrzebna współczesnym ludziom.
Gdy zrodził się pomysł Dzwonów Nadziei, Rektor katedry w Manili, gdzie miał trafić jeden z pierwszych Dzwonów, poprosił Firmę, która je odlewała (Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego), żeby był poświęcony w Łagiewnikach - w Światowym Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. I tak jest do dziś. W ostatnich latach zostało poświęconych 11 Dzwonów Nadziei, które zostały dostarczone na wszystkie kontynenty. 19 sierpnia 2023 r. dołączyły do nich kolejne dwa - dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu (z okazji 340. rocznicy odsieczy wiedeńskiej i 40. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II na Kahlenberg) i dla Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Bacchus Marsh w Australii.
ZBIÓRKA
Środki zebrane dzięki hojności Darczyńców w ramach akcji "Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii" będą przeznaczone na:
- wykonanie Dzwonu przez renomowaną polską pracownię ludwisarską
- transport dzwonu do Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii (odległość z Łagiewnik do Kiabakari to w linii prostej 5 900 km)
- uroczyste przekazanie Dzwonu w Sanktuarium w Kiabakari
- głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie.
DZWON NADZIEI - HISTORIA
W latach 2020-2023 poświęcono i przekazano z Łagiewnik następujące Dzwony Nadziei:
- 23 sierpnia 2020 - VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
- 11 kwietnia 2021 – Święto Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla Oceanii: dla katedry Niepokalanego Poczęcia w stolicy Samoa – Apia, gdzie znajduje się siedziba Centrum Bożego Miłosierdzia na Oceanię i dla bazyliki św. Antoniego z Padwy w stolicy Tongo – Nuku’alofa.
- 22 sierpnia 2021 - VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwony Nadziei dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago oraz Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo.
- 24 kwietnia 2022 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough w Australii.
- 14 sierpnia 2022 - Obchody 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: Dzwony Nadziei dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie (do którego obraz został pobłogosławiony przez św. Jana Pawła II w czasie jego pierwszej wizyty w Łagiewnikach 7 czerwca 1997 r.) oraz dla kościoła Bożego Miłosierdzia w Lower Chittering położonego w diecezji Perth w Australii Zachodniej.
- 16 kwietnia 2023 - Święto Miłosierdzia Bożego: Dzwon Nadziei dla powstającego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Tengandogo w Burkina Faso.
- 19 sierpnia 2023 - X Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia: Dzwon Nadziei dla Polskiego Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu i dla Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Bacchus Marsh w Australii.
Fundacja "Misericors" została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa "wyobraźnia miłosierdzia" - mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Niech obwieszcza Boże Miłosierdzie!