id: 5688zk

Wsparcie po pożarze Zagrody Per-Zoo

Wsparcie po pożarze Zagrody Per-Zoo

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
71 891 zł z 150 000 zł
47%
zakończona 14.02.2020r
481 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Odebrałem właśnie projekty budynków które chciałbym postawić w Zagrodzie, myśl jest taka aby nowa Zagroda była miejscem nie tylko sezonowej edukacji plenerowej dzieci :)
    Czytaj więcej
  • W dniu wczorajszym zamontowany został regał terrarystyczny, komfortowe, bezpieczne mieszkanie dla naszych zwierzaków, które na co dzień edukują dzieci w przedszkolach :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kilka dni temu ogień zabrał z mapy Mazowsza cudowne miejsce prowadzone z pasją i zaangażowaniem przez wspaniałych ludzi. We wtorek wieczorem, 7 stycznia 2020 roku spłonęła Zagroda Per-Zoo w Pieńkach. To miejsce, które od lat odwiedzają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, aby zdobywać wiedzę o zwierzętach, roślinach, otaczającym nas świecie. 


Roman Persona, który stworzył Zagrodę Per-Zoo, jest człowiekiem o ogromnej przyrodniczej wiedzy i wielkiej pasji. Tak też podchodzi do zajęć z dziećmi. Już od 2007 roku zajmuje się edukacją przyrodniczą dzieci i wkłada całe swoje serce w przybliżenie im tego świata. Dzięki niemu dzieciaki poznają życie zwierząt gospodarskich, egzotycznych i domowych.  Pokazuje im też świat roślin, porusza temat ekologii i klimatu. Zajęcia Per-Zoo były bardzo lubiane przez dzieci, wręcz wyczekiwane.

Poza warsztatami przyrodniczymi i ekologicznymi organizowane były też urodziny, wycieczki, pikniki integracyjne dla przedszkoli i szkół. Szukanie igieł w stogu siana absorbowało małych i dużych (igły były duże i niekłujące), zabawa w wiewiórki wciągnęła niejednego przedszkolaka, a koncert kamyczkowy wyciszał nawet najbardziej podekscytowanych. 


Niestety w Zagrodzie Per-Zoo wybuchł pożar. Pomimo interwencji 6 zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości budynku nie udało się uratować. Spłonęły też pomoce dydaktyczne Romana. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Jako przyjaciele Romka chcemy prosić Was o pomoc dla niego i jego rodziny: żony (wspaniałej lekarki weterynarii) oraz czwórki ich dzieci. Nie wiemy, czy zdecydują się odbudować Zagrodę w dotychczasowej formie czy dokonają jakichś zmian. Jesteśmy jednak pewni, że w tym trudnym momencie wsparcie finansowe jest im bardzo potrzebne. 

W pożarze stracili nie tylko miejsce pracy i pomoce edukacyjne, ale także miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich - miejsce magiczne, pełne ciepła, w którym każdy czuł się jak w domu.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcecie ich wspomóc, nawet drobną kwotą. 


Rodzina, przyjaciele, znajomi

---

Zbiórka jest publikowana z profilu Romana Persony, aby pieniądze trafiały bezpośrednio do rodziny Personów.


Kochani,

mijają kolejne dni od tego tragicznego wydarzenia. Codziennie doświadczamy ogromnej ilość dobra z Waszej strony, wielkiego serca, pokładów pozytywnej energii, bezinteresownej, szczerej, ofiarnej pomocy, także w formie ciężkiej pracy fizycznej. Jesteście niesamowici!!! Akcja rozbiórkowo-porządkowa była dowodem na to, jak piękny jest świat, gdy mieszkają wokół nas cudowni ludzie. DZIĘKUJEMY!!!


Co dalej jeszcze nie jesteśmy pewni, ale już wiemy, że nie może być źle. Będzie dobrze a może jeszcze lepiej. Dzięki Wam damy radę.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy

Joanna I Roman Persona


Wpłacający 481

JM
Jakub Metelski
ukryta
IB
Izabela Bochińska
400 zł
WA
Wandzia ASD
100 zł
P
Przedszkole Tumirai Wołomin
1 043,75 zł
D
Dagmara Brylak
100 zł
MC
Mateusz Chmura
50 zł
PM
P. M. Rola
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
M
Magdalena Jagodzińska-Mróz
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 525 zrzutek

i zebrali

402 553 838 zł

A ty na co dziś zbierasz?