id: 573bbv

Na leczenie i rehabilitację Gabrysia i Jasia

Na leczenie i rehabilitację Gabrysia i Jasia

Nasi użytkownicy założyli 1 149 113 zrzutek i zebrali 1 195 619 421 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jaś Tchórzewski i Gabryś Mężykowski, to dwaj chłopcy z gminy Rzeczenica cierpiący na autyzm. Rehabilitacja, praca z logopedą, wizyty w gabinetach lekarskich… - to wszystko pochłania gigantyczne pieniądze. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to kilka tysięcy złotych i rodziców, którzy dla swoich dzieci zrobiliby wszystko, najzwyczajniej w świecie często po prostu nie stać na kolejny wyjazd, dodatkowe wsparcie…

Gabryś Mężykowski z Brzezia ma cztery latka.

"Nasz synek Gabryś urodził się jako zdrowy chłopiec – opowiadają rodzice chłopca. - Mając 4 miesiące stwierdzono alergię na białko mleka krowiego, zaś kiedy miał rok trafił na zajęcia rehabilitacyjne z powodu rozpoznania zaburzenia ośrodkowej koordynacji ruchowej oraz zmiennego napięcia mięśniowego. Mając rok i 4 miesiące zaczął samodzielnie chodzić. Niespodziewanie w wieku 2 lat nastąpił regres rozwoju, co jak się później okazało było spowodowane autyzmem. W 2018 zdiagnozowano także u synka atopowe zapalenie skóry, które z czasem przeobraziło się w łojotokowe zapalenie skóry. Chcąc pomóc naszemu synkowi jeździmy z nim na wielospecjalistyczne terapie, turnusy rehabilitacyjne oraz regularnie uczęszczamy do różnych lekarzy specjalistów. To wszystko wiadomo niesie za sobą duże koszty. Dlatego chcemy prosić Państwa o pomoc w walce o naszego synka."

Jaś Tchórzewski z Rzeczenicy to dziesięciolatek.

"Nasz synek Jaś Tchórzewski urodził się jako wcześniak, ważył zaledwie 1900g. i jego waga spadała - napisali Sylwia i Daniel Tchórzewscy, rodzice Jasia. - Podczas porodu wystąpiło u niego niedotlenienie mózgu, został poddany reanimacji zaraz po przyjściu na świat.

W wieku 2,5 lat po wielu badaniach i konsultacjach zdiagnozowano u niego autyzm. Dziecko z taką chorobą wymaga stałej opieki oraz potrzebuje indywidualnego traktowania. Od tamtej pory podejmujemy wszelkie możliwe środki i sposoby aby pomóc naszemu dziecku prawidłowo się rozwijać.

Jaś jest chłopcem który ma problem z komunikacją z innymi osobami, koncentracją, nie reaguje na polecenia, a często nawet na własne imię. Jego kontakt z rówieśnikami również jest ograniczony, ponieważ ta okropna choroba charakteryzuje się tym, że dziecko jest zamknięte w sobie i znajduje się „we własnym zamkniętym świecie”. Ma problem z nawiązaniem kontaktu wzrokowego. Brak komunikacji i chęci zabawy z innymi dziećmi powoduje, że zachowanie naszego dziecka może być odbierane jako dziwne. Również mowa Jasia rozwija się w bardzo słabym tempie. Będąc w tym wieku wypowiada zaledwie krótkie zdania i pojedyncze słowa, które w dodatku najczęściej są niewyraźne.

Nasz synek uczęszcza do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Człuchowie, jednak to nie wystarcza dla jego jakże powolnego rozwoju. Jaś wymaga stałej opieki, profesjonalnej terapii, indywidualnego i specjalnego podejścia oraz odpowiednich technik nauczania i pomocy wielu specjalistów.

Aby pomóc naszemu dziecku zapewniamy mu prywatnie opiekę: logopedyczną, terapeutyczną, neurologiczną, psychologiczną i pedagogiczną. Rola terapeuty oraz indywidualny tok nauczania ma ogromne znaczenie, gdyż od prawidłowo prowadzonej terapii zależy poprawa funkcjonowania dziecka autystycznego.

Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić Jasiowi prawidłowy rozwój. Niestety wiąże się to z nakładem pieniężnym, gdyż wszelką pomoc synkowi finansujemy z własnych środków, a do tego ponosimy koszty dojazdów do każdego specjalisty i ośrodka, ponieważ w naszej małej miejscowości nie ma takich specjalistów ani poradni dla dzieci autystycznych.”

Środki na wsparcie Gabrysia i Jasia będziemy zbierali w ramach tegorocznej akcji charytatywnej „Rzeczenica pomaga”. Licytacje wystartują 6 kwietnia, już teraz każdy może jednak wesprzeć tych fantastycznych chłopców wpłacając pieniądze na zrzutka.pl

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 187

preloader