id: 575v47

Na dach nad głową dla dzieci ulicy w Etiopii

Na dach nad głową dla dzieci ulicy w Etiopii

6 694 zł 
z 7 900 zł
84%
zakończona 29.09.2020r
62 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Opis zrzutki

Jako Fundacja Dzieci Etiopii „Barkot” prowadzimy ośrodek resocjalizacyjny dla dzieci, które żyją na ulicach Awassy w Etiopii. Przed panedmią prowadziliśmy otwarte zajęcia dla dzieci przychodzących z zewnątrz. Później przyjęliśmy dzieci do ośrodka wraz z zakwaterowaniem i dążymy do ich reintegracji z rodzinami i powrotu do szkoły. Naszym celem jest zapewnianie im perspektyw na przyszłość i szczęśliwego dzieciństwa. Gdy świat wróci już do normalności po koronawirusie, będziemy kontynuować i otwarte zajęcia i pracę z grupką dzieci, która będzie przebywać w ośrodku.

Co jest nam najbardziej potrzebne, by pomagać dzieciom ulicy? Oczywiście otwarte serca i dobra wola. A co w późniejszej kolejności... Może jedzenie albo ubrania? Oczywiście też ważne, ale najpierw jest to dach nad głową!

Dzieci ulicy przynajmniej raz już były bezdomne. Nie pozwólmy, by to znów się wydarzyło!

W Etiopii jak taki (trochę dziwny) zwyczaj, że wynajem za dom opłaca się z góry na rok. W październiku ubiegłego roku udało nam się wynegocjować, że podpiszemy kontrakt na rok, ale zapłacimy dwa razy za pół roku. Wtedy była to łączna kwota 165 000 birrów etiopskich, co w przeliczeniu na złotówki w przeliczeniu na złotówki dało około 22 000 zł! W Awassie ceny wynajmu poszły w dół, zmienił się też kurs birra. Nie wiemy jeszcze czy dogadamy się z właścicielem naszego budynku, jaką cenę uda się wynegocjować, ani czy uda się pójść na ugodę, by zapłacić za pół roku. Jedno jest pewne- w tej chwili nie mamy wystarczająco pieniędzy, żeby wyłożyć na czynsz! :o

Kończą się nasze odłożone pieniądze, datki darczyńców wydajemy na bieżące wydatki, a październik zbliża się tuż tuż. Dlatego prosimy, a nawet błagamy Was o wsparcie!

Oczywistym jest, że nie jesteśmy w stanie pracować z dziećmi na ulicy bez posiadania ośrodka.

Nie znamy jeszcze dokładnej kwoty, ale realnie patrząc może być to ok. 15 000 zł. Będziemy aktualizować informacje, jak tylko coś uda nam się ustalić. Jednak jako że kwota jest spora, nie chcemy za długo z tym nie zwlekać i otwieramy zbiórkę.

Prosimy Was o pomoc! Pierwszy raz pytamy o tak duże pieniądze na raz, ale wierzymy, że z naszą i Waszą pełną mobilizacją nam się uda!

Wpłacamy i udostępniamy!


EDYCJA 9 września

Raczej nie zostaniemy w obecnym budynku. Chcemy przenieść się w inne miejsce. Budynek jest nieco mniejszy, ale prawie połowę tańszy. Wtedy zapłacilibyśmy blisko 10 000 zł za cały rok. Jeszcze jednak nie mamy kontraktu, więc nie możemy powiedzieć nic na 100 %.


EDYCJA 16 września

Wszystko wyglada na to, że w tym tygodniu podpiszemy kontrakt na wspomniany wcześniej dom. Jego koszt to ok. 9500 zł. Na naszym koncie bezpośrednie darowizny na ten cel wyniosły 1600 zł. Dlatego zmieniamy cel na 9500- 1600 = 7900 zł. Idzie nam naprawdę dobrze! Tak niewiele brakuje!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 62

CZ
Chłopak z Kaszub
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KM
Kowalczyk Małgorzata
200 zł
JF
Joanna Fiec
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • CZ
  Chłopak z Kaszub

  Pozdrawiam przystojniaków oraz Zosię i Anię oraz całą resztę ludzi którzy pomagają. Jak powiedział pewien diakon pieniądze to narzędzie, które dostajemy od Boga i to tylko od nas zależy czy będą Nas do niego przybliżać. Najbardziej jednak cenną rzeczą jaką można dać nie są pieniądze tylko czas bo w ten sposób dajesz mu cząstkę swojego życia, której już nigdy nie odzyskasz. Świadomość, że są na świecie ludzie którzy są w stanie poświęcić swój czas bezinteresownie buduje i daje nadzieję na lepsze

  1 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  powodzenia +

  100 zł

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Fundacja Dzieci Etiopii Barkot

Nasi użytkownicy założyli

865 622 zrzutki

i zebrali

767 552 880 zł

A ty na co dziś zbierasz?