id: 57a3xh

Płomień Pamięci - akcja Projektu Historycznego "Konspiracja"

Płomień Pamięci - akcja Projektu Historycznego "Konspiracja"

290 zł
z 1 200
24%
zakończona
26.10.2020r
5
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 034 369 zrzutek i zebrali 1 100 261 880 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Wielka historia jest sumą historii lokalnych"

A śladami tych "małych historii" są rozsiane polach, lasach, a czasem znajdujące się tuż obok, a nadal nie zauważane - mogiły, pomniki, tablice pamiątkowe...


Kim jesteśmy?


Projekt Historyczny "Konspiracja" od ponad 4 lat, po za standardową działalnością rekonstrukcyjną, stara się przypominać o zapomnianych wydarzeniach poprzez organizację i realizację uroczystości rocznicowych, spotkań, lekcji historycznych, ale także projektów nietypowych.


Czym się zajmujemy?


Na co dzień staramy się przypominać o wydarzeniach historycznych w sposób niestandardowy. W tym roku uczciliśmy rocznicę Bitwy Warszawskiej organizując marsz szlakiem II Grupy Uderzeniowej WP na trasie Wiązowna - Mińsk Mazowiecki 17 sierpnia (dokładnie w 100. rocznicę wydarzeń). W roku 2019 zorganizowaliśmy spotkanie w 75. rocznicę skoku Cichociemnych na zrzutowisku "Pierzyna" w Malcanowie (gmina Wiązowna) dokładnie w godzinę zrzutu - 4 kwietnia, kwadrans po północy.

Przez cały czas staramy się odnajdywać i upamiętniać miejsca związane w tymi bardziej i mniej znanymi wydarzeniami historycznymi.


Jaki jest nasz najnowszy projekt?


Co roku, między 1 a 11 listopada, staramy się odwiedzić jak największą liczbę Miejsc Pamięci. Udajemy się na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, Cmentarz Rakowicki w Krakowie, inne znane cmentarze, gdzie spoczywają bohaterowie walk o Niepodległość.

Jednakże w tym roku, w ramach projektu "Płomień Pamięci" pragniemy skupić się na odwiedzeniu mogił i pomników na terenie, na którym na co dzień działamy (tj. obszar powiatów otwockiego i mińskiego - miasta i gminy Wiązowna, Kołbiel, Otwock, Józefów, Sulejówek, Halinów, Dębe Wielkie, Stanisławów i in.)

W sumie będzie to ponad 100 lokalizacji. W wielu z nich pozostawimy krótkie opisy, z jakimi wydarzeniami i osobami są one powiązane, gdyż na miejscu brak jest takich informacji.


Dzięki Państwa wsparciu będziemy w stanie kupić odpowiednią liczbę zniczy oraz przygotować wszelkie potrzebne materiały informacyjne.

Pragniemy, aby w listopadzie tego, z wielu powodów trudnego roku, żadnej z żołnierskich mogił, ani też żadnego pomnika nie spowijał mrok niepamięci.
Z dotychczasowymi działaniami Projektu zapoznać można się na naszej stronie:

https://www.facebook.com/Projekt-Historyczny-Konspiracja-305987413152718/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

AD
Anna Dziemska
200 zł
RS
Robert Skorupa
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MT
9 zł
Tomasz Żurawski
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!