id: 57py9p

Wsparcie spółdzielni pracy osób niepełnosprawnych "Niebieski Młyn"

Wsparcie spółdzielni pracy osób niepełnosprawnych "Niebieski Młyn"

561 zł 
z 500 000 zł
0%
zakończona 31.08.2019r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Niebieski Młyn to spółdzielcza inicjatywa wspierająca aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. W starym młynie w Kraśniku chcemy stworzyć restauracje połączoną z przestrzenią warsztatową (pracownią ceramiczną) oraz ścieżkami edukacyjnymi, w której osoby niepełnosprawne, będące członkami spółdzielni będą zatrudnieni. W chwili obecnej rozpoczynamy remont starego młyna. W pierwszej kolejności chcemy dostosować zaplecze gastronomiczne. Wymaga to od Nas remontu parteru młyna, dostosowania przestrzeni pod kuchnię i restauracje, zakupu sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to spółdzielni usamodzielnić się finansowo i zapewni stałe zatrudnienie dla 12 osób obecnie wykluczonych społecznie. W kolejnym etapie, chcemy stworzyć pracownie ceramiczną, która przy pomocy technologa ceramiki oraz pracy osób wykluczonych społecznie tworzyć będzie projekty naczyń, które następnie wypalane będą w pobliskiej fabryce.

NIEBIESKI MŁYN

Niebieski Młyn to spółdzielcza inicjatywa wspierająca aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. W starym młynie w Kraśniku chcemy stworzyć restauracje połączoną z przestrzenią warsztatową (pracownią ceramiczną) oraz ścieżkami edukacyjnymi, w której osoby niepełnosprawne, będące członkami spółdzielni będą zatrudnieni.

W chwili obecnej rozpoczynamy remont starego młyna. W pierwszej kolejności chcemy dostosować zaplecze gastronomiczne. Wymaga to od Nas remontu parteru młyna, dostosowania przestrzeni pod kuchnię i restauracje, zakupu sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to spółdzielni usamodzielnić się finansowo i zapewni stałe zatrudnienie dla 12 osób obecnie wykluczonych społecznie.

W kolejnym etapie, chcemy stworzyć pracownie ceramiczną, która przy pomocy technologa ceramiki oraz pracy osób wykluczonych społecznie tworzyć będzie projekty naczyń, które następnie wypalane będą w pobliskiej fabryce.

Niebieski Młyn będzie miejscem aktywizacji zawodowej osób wykluczonych społecznie ze względu na swoją niepełnosprawność. Gmina Kraśnik jest regionem o stosunkowo wysokim procencie osób ze stwierdzoną niepełnoprawnością. Spółdzielnia ma na celu aktywizacje tej grupy społecznej poprzez stworzenie jak większej liczby miejsc pracy dedykowanej i dostosowanej do danego stopnia niepełnosprawności. Przy współpracy ze Szkołą Specjalną w Kraśniku spółdzielnia ma stworzyć możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu: sprzedawcy, baristy, kucharza, ceramika, przewodnika i wiele innych.

RESTAURACJA

RESTAURACJA

Niebieski Młyn ma być miejscem bogatym w wydarzenia kulturalne i biznesowe. Przepiękne drewniane wnętrze młyna posłuży na kolejnych piętrach jako przestrzeń pod wystawy i spotkania biznesowe.

Niebieski Młyn będzie miejscem innowacyjnym. We współpracy z Politechniką Lubelską oraz firmą Dotykacka zamierzamy prowadzić poszukiwania rozwiązań i urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Wasze wpłaty pomogą stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które będzie przykładem dla innych tego typu inicjatyw w całej Polsce. Niebieski Młyn pomoże osobom z niepełnosprawnością zrealizować swoje marzenia, poprzez stworzenie możliwości usamodzielnienia się dzięki własnemu miejscu pracy.

PRACoWNIA CERAMIKI

PRACOWNIA CERAMIKI

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7

DB
Dariusz Bukowski
400 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
MG
Mieczysława Goś
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

750 937 zrzutek

i zebrali

540 177 068 zł

A ty na co dziś zbierasz?