id: 57py9p

Wsparcie spółdzielni pracy osób niepełnosprawnych "Niebieski Młyn"

Wsparcie spółdzielni pracy osób niepełnosprawnych "Niebieski Młyn"

561 zł z 500 000 zł
0%
zakończona 31.08.2019r
7 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Niebieski Młyn to spółdzielcza inicjatywa wspierająca aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. W starym młynie w Kraśniku chcemy stworzyć restauracje połączoną z przestrzenią warsztatową (pracownią ceramiczną) oraz ścieżkami edukacyjnymi, w której osoby niepełnosprawne, będące członkami spółdzielni będą zatrudnieni. W chwili obecnej rozpoczynamy remont starego młyna. W pierwszej kolejności chcemy dostosować zaplecze gastronomiczne. Wymaga to od Nas remontu parteru młyna, dostosowania przestrzeni pod kuchnię i restauracje, zakupu sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to spółdzielni usamodzielnić się finansowo i zapewni stałe zatrudnienie dla 12 osób obecnie wykluczonych społecznie. W kolejnym etapie, chcemy stworzyć pracownie ceramiczną, która przy pomocy technologa ceramiki oraz pracy osób wykluczonych społecznie tworzyć będzie projekty naczyń, które następnie wypalane będą w pobliskiej fabryce.

NIEBIESKI MŁYN

Niebieski Młyn to spółdzielcza inicjatywa wspierająca aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. W starym młynie w Kraśniku chcemy stworzyć restauracje połączoną z przestrzenią warsztatową (pracownią ceramiczną) oraz ścieżkami edukacyjnymi, w której osoby niepełnosprawne, będące członkami spółdzielni będą zatrudnieni.

W chwili obecnej rozpoczynamy remont starego młyna. W pierwszej kolejności chcemy dostosować zaplecze gastronomiczne. Wymaga to od Nas remontu parteru młyna, dostosowania przestrzeni pod kuchnię i restauracje, zakupu sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to spółdzielni usamodzielnić się finansowo i zapewni stałe zatrudnienie dla 12 osób obecnie wykluczonych społecznie.

W kolejnym etapie, chcemy stworzyć pracownie ceramiczną, która przy pomocy technologa ceramiki oraz pracy osób wykluczonych społecznie tworzyć będzie projekty naczyń, które następnie wypalane będą w pobliskiej fabryce.

Niebieski Młyn będzie miejscem aktywizacji zawodowej osób wykluczonych społecznie ze względu na swoją niepełnosprawność. Gmina Kraśnik jest regionem o stosunkowo wysokim procencie osób ze stwierdzoną niepełnoprawnością. Spółdzielnia ma na celu aktywizacje tej grupy społecznej poprzez stworzenie jak większej liczby miejsc pracy dedykowanej i dostosowanej do danego stopnia niepełnosprawności. Przy współpracy ze Szkołą Specjalną w Kraśniku spółdzielnia ma stworzyć możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu: sprzedawcy, baristy, kucharza, ceramika, przewodnika i wiele innych.

RESTAURACJA

RESTAURACJA

Niebieski Młyn ma być miejscem bogatym w wydarzenia kulturalne i biznesowe. Przepiękne drewniane wnętrze młyna posłuży na kolejnych piętrach jako przestrzeń pod wystawy i spotkania biznesowe.

Niebieski Młyn będzie miejscem innowacyjnym. We współpracy z Politechniką Lubelską oraz firmą Dotykacka zamierzamy prowadzić poszukiwania rozwiązań i urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Wasze wpłaty pomogą stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które będzie przykładem dla innych tego typu inicjatyw w całej Polsce. Niebieski Młyn pomoże osobom z niepełnosprawnością zrealizować swoje marzenia, poprzez stworzenie możliwości usamodzielnienia się dzięki własnemu miejscu pracy.

PRACoWNIA CERAMIKI

PRACOWNIA CERAMIKI

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7

DB
Dariusz Bukowski
400 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
MG
Mieczysława Goś
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

720 839 zrzutek

i zebrali

497 054 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?