id: 582hzw

Centrum Bezpieczeństwa Danych

Centrum Bezpieczeństwa Danych

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 180 083 zrzutki i zebrali 1 234 244 018 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Naszym celem jest – stworzenie międzynarodowej platformy zabezpieczania danych cyfrowym [Personal Backup Storage]

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było jak by dane cyfrowe przechowywane na waszych komputerach zostały trwale utracone?

Zapewne mało osób na co dzień się nad tym dogłębnie zastanawia, natomiast zwykle problem powstaje w sytuacji, gdy zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym.

Nieprzyjemna sytuacja:/

Coraz częściej użytkownicy komputerów oraz urządzeń pokrewnych stają się ofiarami wadliwego sprzętu lub też ofiarami cyberprzestępców, którzy w sposób bezlitosny chcą ingerować w nasze dane czy też profile użytkownicze.

W dobie szybkiego rozwoju technologii IT oczywiście zapewne większość użytkowników po instalacji różnego rodzaju programów antywirusowych oddycha z ulgą, ponieważ potencjalnie urządzenie i dane są bezpieczne niestety nic mylnego, ponieważ w taki sposób chronimy tylko dostęp do komputera, a nie jego fizyczne zasoby od awarii trwałych.

Koszty związane z odzyskaniem danych czasami są tak duże, że wielu użytkowników komputera najprościej w świecie nie stać na tego typu usługę tym samym jesteśmy bezradni, do czego w zasadzie dojść nie musi dlaczego?

To proste!

Zabezpieczenie danych

Podstawowym mechanizmem zabezpieczania danych wrażliwych, ale i też tych niewrażliwych jest utrzymywanie ich w dwóch geograficznie oddalonych lokalizacjach dlaczego?

Ponieważ ilekroć dane będą kopiowane, ale i utrzymywane w tej samej lokalizacji zawsze będą narażone na ich utratę czego byśmy nie chcieli prawda?

Dlatego w tym momencie mamy przyjemność w ramach niniejszej zbiórki wspólnie z Państwem zbudować produkt technologiczny, który będzie w pełni zabezpieczał nasze dane cyfrowe 365/7/24.

Zadajecie sobie pytanie, czy to innowacja, czy też są już dostępne tego typu rozwiązania?

Otóż…

Aktualnie oferowane rozwiązania na rynku dzielą się na dwie grupy produktowe:

Darmowe – Natomiast dane w nich przechowywane niestety nie są ściśle chronione co mówi o tym regulamin korzystania np. Google

Płatne – Bardzo zawężona ilość dostawców tego typu usług

A więc czym się ma wyróżniać produkt?

A tym iż zależy nam, aby powstał pakiet, z którego będzie mógł korzystać każdy użytkownik w wersji free, pakiet nie będzie ograniczony funkcjonalnie a jedynie zasobami natomiast ten nieduży gest ze strony twórców projektu udostępnia użytkownikom tak potężne narzędzie, dzięki któremu dane w nim przechowywane będą zabezpieczone tak samo, jak dane w pakietach płatnych, jak i też dane odbiorców klasy biznes.

Opis twórców projektu

Jesteśmy grupą inżynierów informatyki i telekomunikacji prowadzących od przeszło 10 lat przedsięwzięcia o różnych stopniach skomplikowania od tych prostych poprzez całe złożone procesy edukacji branżowej, doboru technologii po same wdrożenia i administrację, wszystkie prowadzone przez nas projekty IT opieraliśmy o takie metodyki jak PRINCE 2 czy też SCRUM.

Przez lata działania w branży jesteśmy ludźmi, którzy bacznie przyglądającym się zapotrzebowaniu w stale rozwijających się technologiach teleinformatycznych.

W związku z tym nasza inicjatywa i wkład ma być odpowiedzią naszą w kierunku przeciętnego użytkownika komputera, tak by minimalizować przepadki związane z utratą danych cyfrowych.

Co mamy

Na chwilę obecną prowadzimy bardzo obszerne prace w projekcie gdzie między innymi udało nam się zrealizować:

Przeprowadziliśmy liczne analizy sprzętowe i rozwiązań oprogramowania tak, aby zapewnić, jak najwyższy poziom technologiczny dla użytkownika końcowego.

Przeprowadziliśmy analizę rynku w zakresie dostępnych rozwiązań tego typu w wersji free.

Przygotowaliśmy specyfikację bezpieczeństwa danych w centrum przetwarzania danych.

Zawarliśmy współprace z centrum przetwarzania danych o najwyższym stopniu. Bezpieczeństwa Certyfikat Rated 4 wg ANSI/TIA – 942

Przygotowaliśmy projekt koncepcyjny wybudowania infrastruktury sprzętowo sieciowej.

Przeprowadziliśmy kilkanaście testowych wdrożeń na potrzeby adaptacyjne z użytkownikami indywidualnymi.

Zawarliśmy współpracę z organizacją zajmującą się promocją międzynarodową tego typu projektów.

Posiadamy wieloletni plan strategii utrzymania i rozwoju projektu uwzględniając modele fuzji z innymi dostawcami usług bezpieczeństwa danych cyfrowych.

Posiadamy lokal przeznaczony na do celów stworzenia centrum operacji i zarządzania środowiskiem teleinformatycznym projektu.

Na co zbieramy

Jako że przedstawiony projekt jest częściowo realizowany zwracamy się z do was z ogromną prośbą o wsparcie inicjatywy umożliwiając tym samym realizację w pełnym zakresie i udostępnieniu usługi publicznie.

Zebrane środki chcemy przeznaczyć na:

Zakup i doposażenie zasobów sprzętowych oraz oprogramowania szacowany koszt około 150 tyś PLN

Stworzenie platformy wymiany danych pomiędzy centrum przetwarzania danych a użytkownikami szacowany koszt około 25 tyś PLN

Przeprowadzenie testów wydajności wybudowanej infrastruktury sprzętowo sieciowej –szacowany koszt około 30 tyś PLN

Zrealizować plan promocji usługi tak aby dotrzeć do jak największej ilości użytkowników końcowych –szacowany koszt około 50 tyś PLN

Wykonać adaptację centrum operacji i zarządzania środowiskiem teleinformatycznym projektu – szacowany koszt około 235 tyś PLN

Rekrutacja personelu obsługi technicznej projektu – szacowany koszt około 10 tyś PLN

Jako że naszym celem jest, aby projekt wystartował jeszcze w 2019 roku gdzie naszym głównym założeniem była druga połowa roku posiłkujemy się portalem zrzutka.pl – wierząc w moc szerokiego grona dobroczyńców tym samym przyszłych użytkowników platformy dzięki wspólnej zbiórce możemy wspólnie zrealizować ten projekt.

NAGRODY!

Chcemy, aby wszystkie wpłaty, jakie zostaną uiszczone na poczet opisanej inicjatywy były wam zrekompensowane za pomocą świadczonych usług przez platformę — tym samym przygotowaliśmy 4 pakietów, dzięki którym będziemy mogli zadbać o to byście odczuli korzyści płynące z realizacji projektu.

-----------> ------------> -----------> ------------> -----------> ------------> -----------> ------------>

Z góry dziękuje za wsparcie w projekcie :)

Zachęcamy do wysłania nam adresu e-mail na który będziemy mogli kierować informację o postępie projektu

Projekt realizowany dzięki firmie B-Investment Sp z o.o. oraz B-Dom Sp z o.o.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
PAKIET [1]
3 miesiące darmowego korzystania z usługi backupu o pojemności 100 Gb
100 zł
Zakończona
Inne
PAKIET [2]
12 miesięcy darmowego korzystania z usługi backupu o pojemności 200 Gb
500 zł
Zakończona
Inne
PAKIET [3]
24 miesiące darmowego korzystania z usługi backupu o pojemności 200 Gb + dla jednego z członków rodziny 100 Gb
1000 zł
Zakończona
Inne
PAKIET [4]
36 miesięcy darmowego korzystania z usługi backupu o pojemności 300 Gb + dla 5 członków rodziny po 100 Gb
5000 zł
Zakończona

Wpłaty 1

BS
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!