id: 58tkuj

Mobilna klinika dla uchodźców i uchodźczyń

Mobilna klinika dla uchodźców i uchodźczyń

Nasi użytkownicy założyli 1 176 054 zrzutki i zebrali 1 227 846 932 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Endless Medical Advantage (EMA) jest niezwykłą oddolną inicjatywą.

To mobilna klinika dla syryjskich uchodźców i uchodźczyń w sąsiadującym z Syrią Libanie. Dociera z podstawową opieką medyczną do osób, które wcześniej nie miały do niej dostępu, w sytuacji pandemii niejednokrotnie ratuje im życie.


Jest tym bardziej niezwykła, że stworzył ją - wspólnie z brytyjską lekarką Hadią Aslam - syryjski lekarz Feras Alghadban, który sam musiał uciekać przed paroma laty ze swojego kraju.

W klinice leczą się przede wszystkim uchodźcy i uchodźczynie z położonej na południu Libanu Doliny Bekaa. Dla większości z nich - osób starszych, kobiet w ciąży, niemowląt - usługi doktora Ferasa i jego ekipy są jedyną formą opieki medycznej. W Libanie - kraju, który przyjął największą liczbę syryjskich uchodźców i uchodźczyń na świecie (około 1,5 miliona) - nie istnieją odgórnie zorganizowane obozy. Nieformalne obozowiska są często oddalone od głównych dróg, dlatego mobilność kliniki EMA odgrywa tak ważną rolę.


Inicjatywa Witajcie w Krakowie rozpoczęła współpracę z EMA w styczniu 2019 roku, kiedy - dzięki Waszemu zaangażowaniu - wsparliśmy klinikę finansowo podczas sztormu, który spustoszył Liban i doprowadził do przesiedlenia tysięcy rodzin. Dziś EMA znów potrzebuje naszej solidarności. Z powodu pandemii i pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego w Libanie jej usługi są coraz bardziej potrzebne.

Aby rozszerzyć swoją działalność, EMA potrzebuje drugiej furgonetki, która zostanie przekształcona w kolejną mobilną przychodnię.

Po zakończeniu kryzysu związanego z koronawirusem, drugi pojazd będzie służyć jako klinika stomatologiczna, oferująca podstawową opiekę dentystyczną - "luksus", o którym większość członków syryjskiej społeczności nie może dziś nawet zamarzyć.


Cel mamy skromny, bo wiemy, że czasy są trudne: chcemy zebrać 3000 zł, które przekażemy EMA jako formę solidarnego wsparcia z Polski. Wierzymy, że razem znowu nam się to uda! Jak na razie, klinice udało się zebrać jedną trzecią potrzebnych pieniędzy, więc każda złotówka/funt/dolar/euro ma znaczenie!


Posłuchajcie też naszej rozmowy z dyrektorką generalną EMA, Asmą Patel:

https://www.facebook.com/WelcomeKrakow/videos/1412575008935515


Kim jesteśmy:

Inicjatywa Witajcie w Krakowie to nieformalna obywatelska grupa założona przez mieszkańców i mieszkanki Krakowa w 2015 roku. Wspieramy uchodźców i uchodźczynie w Polsce i poza jej granicami, angażujemy się w działania i edukację antydyskryminacyjną i antyrasistowską, organizujemy zbiórki, manifestacje i debaty.


Więcej informacji:

https://www.endlessmedicaladvantage.com/

https://www.facebook.com/EndlessMedicalAdvantage/

https://www.facebook.com/WelcomeKrakow

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 47

 
Dane ukryte
300 zł
AL
Anna Lesniak
 
Dane ukryte
200 zł
MK
Mariusz Kaczor
200 zł
JB
Joanna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MG
Mikołaj Głybin
100 zł
SU
Sylwia Uniatowicz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków