id: 58tw43

Wspólnie uratujmy klub K.S. Lublinianka

Wspólnie uratujmy klub K.S. Lublinianka

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 073 248 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Klub Sportowy Lublinianka to najstarszy istniejący klub sportowy z Lublina 

i jeden z najstarszych klubów piłkarskich na Lubelszczyźnie, którego historia zaczęła się 

w 1921 roku. W zeszłym roku obchodziliśmy Jubileusz 100-lecia powstania naszego Klubu 

i chcemy go dalej pielęgnować z należytym szacunkiem. Każdy kibic, nie tylko piłki nożnej, pamięta że Lublinianka posiadała bardzo mocne sekcje pływania, koszykówki, judo czy lekkiej atletyki. Wychowankami naszego klubu byli olimpijczycy Mariusz Siembida (pływanie) oraz Arkadiusz Onyszko (piłka nożna). O historii i sukcesach Lublinianki powstało wiele książek 

i publikacji, co jest żywym świadectwem tego jak mocno Klub zapisał się na sportowych kartach naszego regionu. 

W czerwcu 2022 roku piłkarze Lublinianki zajęli pierwsze miejsce w IV lidze i uzyskali awans do III ligi. Tuż po awansie Klub spotkała bardzo niemiła sytuacja, która w obliczu sportowego sukcesu mogła zakończyć się nawet rozwiązaniem Lublinianki. Jest jednak grupa ludzi związana bezpośrednio z Klubem, jak również osoby prywatne, dla których nie do przyjęcia była decyzja o zamknięciu Lublinianki. Otrzymaliśmy już wiele pomocy, nie tylko finansowej, ale to cały czas zbyt mało. Dlatego cały czas szukamy wsparcia, aby nie zniweczyć spektakularnego awansu, jak i historii tak zasłużonego Klubu dla Województwa Lubelskiego. Zdajemy sobie sprawę jak dużo kosztował nas ten ostatni sportowy awans, dlatego zrobimy wszystko, żeby utrzymać pierwszy zespół seniorów w III lidze.  

Przyszły rok zapowiada się obiecująco, wiele firm zadeklarowało swój udział od rundy wiosennej, jednak żeby do tego doszło potrzebujemy finansów do końca roku w przeciwnym razie klub będzie musiał ogłosić upadłość, dlatego ta zrzutka jest ostatnią szansą na to by starania wszystkich osób zaangażowanych w odbudowę klubu nie poszły na marne i klub z ponad 100-letnią tradycją mógł nadal służyć mieszkańcom Lublina.

Doskonale wiemy, że Lublinianka to nie tylko klub to społeczność i liczymy na to, że obliczu obecnej sytuacji będziemy w stanie się zjednoczyć i wspólnie uratować Lubliniankę.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

 
Dane ukryte
4,26 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
19,99 zł
 
Dane ukryte
7,68 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Michał Brodacz
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MG
Marcin Gawroński
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków