id: 58zrwe

Na życie dla ukochanej klaczy

Na życie dla ukochanej klaczy

Nasi użytkownicy założyli 1 166 995 zrzutek i zebrali 1 214 163 741 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od lat pomagam zwierzakom - wszystkim zwierzakom psom, koniom, kotom, kozom,krowom, świnkom - było na liczniku tych uratowanych zapewne jeszcze wiele gatunków. Przez lata organizuje akcje, bazarki, uczestniczę w różnych akcjach charytatywnych jednak nigdy nie poprosiłam o pomoc dla swoich zwierzaków. Nadszedł ten moment, że nie mam innej możliwości. 

Od około 12 lat mam doczynienia z moim końskim towarzyszem. Kiedy Vega zachorowała nie oglądałam się za siebie. Wizyty weterynarzy, zastrzyki, zioła, suplementy - nigdy na niczym nie oszczędzałam. Czasem koszty leczenia przekraczały moje finansowe możliwości, ale nie poddawałam się. 

Teraz kiedy zachorował mój drugi koń wiem, że walka dotyczy życia jednej i życia w zdrowiu drugiej. Sterydy podawane w zastrzykach niszczą im organizm ( włosy wyciągam garściami, zauważane są również duże ubytki w masie). Odcięłam konie po wykonaniu testów alergicznych ( 1200 zł za jednego konia) od wszystkich możliwych alergenów ( ba tyle na ile mam możliwości). Mimo to Vedze się pogarsza, ona ma w sobie ogromna wole życia mogłaby się udusić, ale biegnie do trawy - dlatego tak mi ciężko. Ciężko ponieważ istnieje sposób na ogromna poprawę jakości, czy nawet uratowanie jej życia. 

Kombinowałam z ludzkimi inhalatorem, wiadrami - to nic nie daje, przy takim stadium choroby nie są w stanie rozbić cząsteczek, aby trafiały do płuc. Rozwiązaniem jest tylko inhalator, słabo dostępny na rynku z uwagi na ogrom chorych  zwierząt… ale dostępny. Ceny niestety wachają się nawet do ponad 5 tysięcy za wszystkie części - https://shopde.flexineb.eu/inhalatoren-fuer-pferde/inhalator-kaufen/.

Mimo tego, że mam stały dochód, mam wspaniała Panią weterynarz, która za wizyty kasuje znacznie mniej, przez te wszystkie wydatki dookoła koni nie jestem w stanie im zapewnić inhalatora. Co miesiąc jak uda mi się coś odliczyć przeznaczam na brakujące kwoty w utrzymaniu psiaków ( darczyńcy często się wykruszają) a socjalizację psów trzeba opłacić. 

Od tej zbiórki zależy życie Vegi. Zdrowy koń ma około 16 oddechów na minutę ona ma na codzień 35, kiedyś miała 60… już 30 często jest uznawane za stan zagrożenia życia. Druga klacz nie jest jeszcze w tak złej sytuacji, ale inhalator może sprawić, że nigdy nie będzie … 

Bardzo będę wdzięczna za każde drobne wsparcie, udostępnienia… dziękuje wszystkim. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

 
Dane ukryte
300 zł
AP
AnnaP
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
JW
Ani Vi
BM
Baran Małgorzata
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WK
Wojciech Kochanek
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków