id: 599sg3

Wyścig o zdrowie ! Krystian potrzebuje naszej pomocy.

Wyścig o zdrowie ! Krystian potrzebuje naszej pomocy.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
69 553 zł 
z 100 000 zł
69%
zakończona 01.07.2020r
617 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nasz przyjaciel, utalentowany zawodnik i wspaniały człowiek Prędki – Krystian Paluch potrzebuje wsparcia !!!

W niedzielę 26 kwietnia podczas treningu na motocyklu Krystian uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Stracił panowanie nad maszyną i z impetem uderzył w betonowy przepust przy kanale wodnym, w efekcie czego ma wieloodłamowe złamanie żuchwy, wybite 5 zębów, złamane obie ręce, zwichnięty bark, zmiażdżoną lewą nogę oraz inne liczne obrażenia... W najgorszym stanie jest jego prawa ręka, żuchwa i lewa noga, której grozi amputacja. Krystian przebywa obecnie w szpitalu w Sandomierzu, gdzie poddawany jest kolejnym operacjom ratującym jego kończyny. Niebawem zostanie przewieziony do szpitala w Lublinie na operacje szczęki. Jego stan jest naprawdę poważny. Tylko długa i kosztowna rehabilitacja otwiera przed nim szansę powrotu do sprawności. NFZ nie zrefunduje również wstawienia implantów zębów. Krystian utrzymuje się z zawodu lakiernika. Stan jego zdrowia nie pozwoli na kontynuowanie pracy, dlatego konieczna jest nasza pomoc!!!

Kto zna Prędkiego wie jak dobrym jest człowiekiem, nigdy nie odmawia pomocy innym i nie przechodzi obojętnie obok nieszczęścia. Dla każdego znajdzie czas i dobre słowo, sam nigdy nie prosi o pomoc. Teraz tej pomocy potrzebuje. Obecna sytuacja w dobie koronawirusa dodatkowo utrudnia sprawę, ponieważ w szpitalu pozostał zupełnie sam, bez możliwości odwiedzin rodziny i przyjaciół. W tych trudnych chwilach potrzebne są środki na kosztowną rehabilitacje ale też wsparcie od Was i podtrzymanie go na duchu. Każda wpłacona złotówka i każde dobre słowo się liczy!!!


Jeżeli nie jest Ci obojętny los jedynego Polskiego zawodnika startującego w motocyklowych wyścigach ulicznych w Europie – pomóż!!!


Krystian Paluch – Prędki jest jedynym Polakiem i pierwszym w historii startującym w Manx Grand Prix na wyspie Man. Zawodnik z bogatą historią wyścigów motocyklowych ulicznych i torowych. Człowiek obdarzony wielką charyzmą który nie boi się wyzwań i konsekwentnie realizujący swoje plany. Od 2011 roku startuje w wyścigach na torach zamkniętych. W 2015 roku zdobył 3 miejsce w Pucharze Polski – klasa Rookie 600. Od 2017 roku startuje w wyścigach ulicznych w ramach Czech TT (Tourist Trophy) oraz międzynarodowych zawodach International Road Racing Championship. Obecnie już kolejny sezon bierze udział w pełnym sezonie IRRC, jest to 6 rund w pięciu różnych krajach Europy. Był i jest nadal jedynym Polakiem startującym w wyścigach ulicznych. W sezonie 2020 miał w planach start w wyścigu ulicznym TT na wyspie Man oraz North West 200 w Irlandii. Te plany pokrzyżował straszny wypadek, któremu uległ Krystian.


Zbiórkę dla Krystiana organizują jego bliscy przyjaciele, którzy wierzą, że w tej trudnej chwili uda się mu pomóc. Jak mówi sam Prędki „ wiele w życiu nawywijałem, ale nigdy nie poniosłem tak dotkliwych kokonsekwencji”.


Pomożemy Ci Przyjacielu! Jeszcze wrócisz na motocykl z uśmiechem na twarzy, a my będziemy cieszyli się Twoimi sukcesami w wyścigach!!!!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 617

ŁM
Kancelaria Transportowa LEGALTRANS
5 000 zł
8
Doktor
4 000 zł
KB
TEAM KRISS
2 000 zł
F
Fido
2 000 zł
#&
Skorupka & Kornel #13
1 513 zł
SP
Szczepan Polit
1 500 zł
SP
Sylwester Pieklik
1 500 zł
PW
VESPA TEAM
1 500 zł
MS
Marek Sękowski i Dagmara Łapa
1 100 zł
BI
Beata i Daniel Cz
1 012 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Krystian, duże cierpienie, z serca współczuję, Moja córka uczy się teraz na motku, patrzę więc już trochę innym okiem niż kiedyś. Wchodząc trochę w ten Wasz moto świat zrozumiałem, że bez konkretnego wsparcia wśród moto-braci się nie da. Nie poddawaj się.

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wracaj do zdrówka. 3m się bracie

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Życzę szybkiego powrotu do sprawności, zdrowiej i nie poddawaj się.

  50 zł
 • AG
  Agnieszka Grzymkowska

  Trzeba być dobrej myśli, bo po co być złej!

  50 zł
 • MB
  Mateusz Bednarczyk

  10zl prowizji za 50zl? troche duzo...

  50 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

750 803 zrzutki

i zebrali

539 996 456 zł

A ty na co dziś zbierasz?