Zbiórka na gaik-maik w Bojadłach
Zbiórka na gaik-maik w Bojadłach
Nasi użytkownicy założyli 1 260 842 zrzutki i zebrali 1 446 708 910 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Jesteśmy kobietami z gminy Bojadła (Lubuskie) i okolic, które chcą razem zrobić coś dla siebie, swoich znajomych i ich znajomych lub (jeszcze) nieznajomych, z dziećmi lub bez dzieci. Póki co działamy jako grupa nieformalna. Mamy doświadczenie w różnych działaniach i projektach - ekologicznych, kulturalnych, edukacyjnych - każda trochę inne, dlatego dobrze się uzupełniamy.
Na początek chcemy zaprosić ludzi na cykl wydarzeń osadzonych na kole roku - od wiosny do jesieni, w połączeniu z przyrodą i jej przemianami oraz rytmem prac w ogrodzie. To ważny rytm - trochę zanikający przez zmiany klimatu, trochę zapomniany przez życie daleko od natury, a jednak wierzymy, że jest to coś, czego warto się trzymać, przypominać stare obrzędy i szukać nowych. Imprezy mają mieć wymiar lokalnie integrujący, edukacyjny (szczególnie na temat lokalnej przyrody, ogrodnictwa przyjaznego przyrodzie, permakultury), stymulujący twórczo i kulturalnie, chcemy promować lokalne rękodzieło, ale też razem dobrze zjeść i po prostu być ze sobą.
Za nami pierwsza impreza, kiedy to pożegnaliśmy zimę topiąc Marzannę, by mogła przemienić się w Dziewannę. Czas na dobre powitać wiosnę! Zachęcimy ją do rozkwitu tańcem, śpiewem, kolorowymi wstążkami i sadzeniem nowych roślin w przygotowanej wczesną wiosną permakulturowej grządce. Po nauce dawnych tańców zjemy pyszny obiad z wykorzystaniem dzikich roślin, zrobimy majowe stroiki - gaiki, będziemy też lepić kule nasienne, grzebać w ziemi, karmić kozy... Program zapowiada się naprawdę bogaty.
Nie mamy póki co żadnego zewnętrznego finansowania, choć może będziemy czegoś szukać w przyszłości. Pomysł powstał niedawno, więc zarówno pierwsza impreza, jak i ta teraz, w całości opierają się na składkach i robimy ją, póki co, zupełnie po kosztach. Trzeba jednak kupić parę rzeczy: składniki do gotowania, materiały plastyczne, opłacić sanitariat itd. Stąd pomysł na zrzutkę w mediach społecznościowych.
Może zechcesz się dołożyć?
Dlaczego warto wesprzeć nasz projekt? Bo lokalne wspólnoty ludzi dbających o przyrodę, produkujących własną żywność, uczących się od siebie nawzajem to nadzieja na przyszłość. Właśnie taką nadzieję chcemy budować - i inspirować innych.
Dziękujemy za każdą wpłatę!
Alicja, Agata i Kasia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.