id: 59dua2

OPERETKOBUS

OPERETKOBUS

Nasi użytkownicy założyli 1 035 670 zrzutek i zebrali 1 103 421 892 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam zebrać fundusze na zakup 9-osobowego samochodu, abyśmy mogli docierać z OPERETKĄ w każdy zakątek Polski i realizować liczne projekty społeczno-kulturalne! Jesteśmy najaktywniejszą organizacją pozarządową w Polsce, która dociera do osób wykluczonych z dostępu do wydarzeń muzycznych z powodów materialnych, zdrowotnych lub mieszkających w najmniejszych miejscowościach!


Nasza organizacja otrzymała dotację, która pokrywa połowę kosztów zakupu pojazdu. Dlatego liczymy na Waszą hojność, jednocześnie oferując ciekawe nagrody w zamian za wsparcie!!!


STOWARZYSZENIE OPERETKA WROCŁAWSKA W LICZBACH:

286 zrealizowanych projektów społeczno-kulturalnych w całej Polsce (2020-2023)

115 odwiedzonych miejscowości

110 zrealizowanych zadań publicznych

ponad 200 000 przejechanych kilometrów, aby dostarczać sztukę operetkową w całej Polsce!



KONCERTY NA WYNOS W CAŁYM KRAJU!

avJwebnyS3gNi7rF.jpgStowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu „Koncertów na WYNOS!”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi przystępność możliwość oglądania i słuchania koncertów w miejscach zupełnie nieoczywistych do prezentacji tego typu wydarzeń. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach oraz w instytucjach kultury. Od 2020 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowuje ogólnopolskie trasy koncertowe, które przekładają się na ponad 100 wydarzeń w sezonie. Plasuje to organizację, jako jedną z najaktywniejszych w Polsce. "Koncerty na WYNOS!" dostarczyły sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. W ramach projektów kulturalnych, odbywają się koncerty plenerowe: "Operetka na WYNOS!, "Lata 20., lata 30. na WYNOS!", „Operetka dla Dzieci na WYNOS!”, „OPERA na WYNOS!” „Opera&Musical na WYNOS!”, "Śpiewnik Domowy na WYNOS!". 


FESTIWALE OPERETKOWE

3Y8JaDEnBjEfEjZh.jpgW ramach intensyfikacji naszych działań odbywają się festiwale muzyki operetkowej:

 

  • Żniński Festiwal Operetkowy (od 2020 roku)
  • Radliński Festiwal Operetkowy (od 2021 roku)
  • Oświęcimski Festiwal Operetkowy( od 2021 roku)
  • Zamkowe spotkania z operą i operetką w Darłowie (od 2021 roku)
  • Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego (od 2022 roku)
  • SIECHNICKIE koncerty (od 2023 roku)


EDUKACJA KULTURALNA POPRZEZ ZABAWĘ

2FazJWof99H7pFZ6.jpgJednym z nadrzędnych celów Stowarzyszenia Operetka Wrocławska jest edukacja kulturalna najmłodszych odbiorców i uwrażliwianie na piękno muzyki operetkowej. Po "Koncertach na WYNOS!" wręczane są kolorowanki i organizowane konkursy na najpiękniejsze prace plastyczne. Dzięki dotacji Fundacji PZU (2023) wydaliśmy pierwsze w historii KSIĄŻECZKI EDUKACYJNE poświęcone sztuce operetkowej z bajkami, ciekawostkami, zagadkami, opisem teatru muzycznego, głosów ludzkich, tytułów najsłynniejszych operetek i kolorowankami, a także zestawy PUZZLI, gier karcianych MEMORY i ZESTAWY KREDEK.


WYDAWNICTWO DLA DOLNOŚLĄSKICH SENIORÓW

lUiZgz1CMQmO3Lny.jpgStowarzyszenie Operetka Wrocławska w niezwykłe trudnym okresie, jakim stała się ogólnoświatowa pandemia pamiętało o dolnośląskich Seniorach, oferując im bezpłatne wydawnictwo płytowe. Na płycie znalazło się 10 przebojów wykreowanych przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga w nowych i oryginalnych aranżacjach Ivana Zhukova. Wykonawcami piosenek są: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski. Płyty kolportowane były w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Seniora, Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a także przesłane pocztą do dolnośląskich UTW i organizacji senioralnych.


OPERETKA DLA DZIECI

zrjC6rm99rXhQk69.jpgNa przełomie lutego i marca 2021r. nasza organizacja zrealizowała kolejny projekt edukacyjno-społeczno-kulturalny, jakim było nagranie i przesłanie linków do spektaklu "Operetka dla dzieci" wszystkim Polskim placówkom opiekuńczym (Domy Dziecka, rodziny zastępcze). Najważniejszym celem, jaki chcieliśmy osiągnąć, było dotarcie z ofertą kulturalną w okresie pandemii do najmłodszych Melomanów.

OBEJRZYJ SPEKTAKL TUTAJ


NAJWIĘKSZY CHÓR SENIORA W POLSCE!

tgDHfgJbrXqFZr00.pngWrocławski Chór Seniora to projekt interdyscyplinarny adresowany do wrocławskich Seniorów i aktywizujący ich do podejmowania aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasji i marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych i wartościowych umiejętności. Zespół może pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością. Członkowie Wrocławskiego Chóru Seniora to prawdziwi pasjonaci śpiewu. Regularnie koncertują prezentując zróżnicowany repertuar. W planach jest nagranie płyty CD, a także poszerzenie programów koncertowych o gatunek operetki. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu Zespołem w kraju liczącym blisko 70 aktywnych członków.

poVbrnFd7dqN5bPS.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 7

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
CEGIEŁKA - OPERETKOBUS
Każde wsparcie jest na WAGĘ ZŁOTA! Jesteśmy Państwu wdzięczni za absolutnie każdą wpłatę <3
50 zł
Zakończona
Elektronika i muzyka • Muzyka
PŁYTA CD PIOSENEK RETRO Z AUTOGRAFAMI WSZYSTKICH ARTYSTÓW
Największe przeboje z lat 20 i lat 30 na jednej płycie CD w brawurowych aranżacjach i wykonaniach artystów Operetki Wrocławskiej wraz z autografami!
150 zł
Zakończona
Dla dzieci • Inne
Zestaw operetkowych gadżetów dla Dzieci z płytą CD 150 zł
Wybierając tę formę wsparcia prześlemy na Wasz adres pocztowy zestaw naszych operetkowych gadżetów:- KSIĄŻECZKĘ OPERETKOWA PRZYGODA- ZESTAW PUZZLI- ZE...
250 zł

Kupione 1 z 50

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
ZAPROSZENIE VIP dla dwóch osób do Teatru Scena Kamienica
Spędź wyjątkowy wieczór na wydarzeniu Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu! Podwójne ZAPROSZENIE VIP na wybrany koncert lub spektakl w sezonie artystyc...
300 zł
Zakończona
Inne
Twoja nazwa/logo w formie naklejki na OPERETKOBUSIE
Stań się rozpoznawalnym Fundatorem naszego Operetkowego BUSika! Twoje imię, hasło, nazwa, logo - co tylko zapragniesz znajdzie się na specjalnie przyg...
1000 zł
Zakończona
Inne
KONCERT NA WYNOS!
Największe przeboje węgierskich i wiedeńskich operetek, które znamy i kochamy, czy może polskie szlagiery z lat 20. i 30.?Teraz nasz KONCERT na WYNOS!...

Cena końcowa

4000 zł
Zakończona
Cegiełki i podziękowania
MECENAS STRATEGICZNY
Dla MECENASA STRATEGICZNEGO przygotowaliśmy nie lada pakiet!Dwa wydarzenia artystyczne w siedzibie Twojej firmy!Wyklejenie OPERETKOBUSA reklamą Twojej...
80000 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 12

JG
Jadwiga Grodzicka
700 zł
HK
Halina
500 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EP
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków