id: 5akga5

Klatka Pułapka Drop Trap - nierówna walka z czasem i bezdomnością.

Klatka Pułapka Drop Trap - nierówna walka z czasem i bezdomnością.

Opis zrzutki

Zbiórka została założona, ponieważ wierzymy, że ten sprzęt będzie nieocenionym nabytkiem i pomoże uratować kolejne kocie istnienia.

Każdy, kto choć raz podjął się wyzwania i próby złapania kota wolnożyjącego wymagającego leczenia wie jak ciężkie bywa złapanie go w zwykłą klatkę-łapkę. Często koty omijają je szerokim łukiem, a próby złapania wydłużają się z kilku godzin na kilka tygodni.

y395ad26b4a34710.jpeg

Koszt takiej klatki ze zdalnym sterowaniem to 2000zł + 500 specjalna klatka do dostawienia i przeniesienia kota. Dlaczego akurat ta i dlaczego z pilotem?

Ponieważ koty to niezwykle inteligentne zwierzęta, potrafią wyczuć zapach człowieka z kilku metrów i nie dać się złapać pomimo głodu, bólu, a przede wszystkim strachu przed nami, ludźmi, którzy nierzadko zamiast pomagać krzywdzą je. Jej konstrukcja pozwala na to, aby koty mogły wejść do niej z 3 stron, a nie z 1 jak w przypadku standardowej klatki. Jest na tyle duża, by nie wzbudzać podejrzeń u kotów oraz daję nam możliwość zamknięcia jej ze znacznej odległości, bo aż kilkudziesięciu metrów (dokładnie 90 jak zapewnia producent). Zamyka się ona w pół sekundy i również na tej płaszczyźnie potwierdza swoją przewagę na tle jej standardowej odmiany.

v37f79365de4b134.jpeg

Dlaczego zdalnie sterowana? Ponieważ niekiedy usytuowanie kota jest na takim terenie gdzie nie da się ustawić podobnej klatki z mechanizmem sznurkowym tak, aby nikt inny tego sznurka przypadkiem nie zahaczył, lub by teren, na którym ustawimy klatkę był na tyle dogodny, aby pociągniecie sznurka nie zakończyło się fiaskiem.

u0761452bf678973.jpeg

bf3dc2fc2a50579c.jpeg

Jako organizacja próbujemy złapać wiele kocich istnień, które na podbierak czy klatkę łapkę nie dają się podejść.

Opowiemy Wam historię naszego ostatniego odławiania gdzie pod Piotrkowem Trybunalskim na parkingu dla tirów próbowaliśmy odłowić bezdomne, zaniedbane stado. W sumie 4 dorosłe koty + 1 podrostek. Ilu z nich otrzymało naszą pomoc ? Tylko dwa koty a tak naprawdę, aż dwa.

Mimo kilku godzinnego ustawiania trzech różnych klatek nie udało nam się reszty odłowić. Musieliśmy odjechać widząc w tylnym lusterku młodzika, który zamiast grzać się z naszej siedzibie spędza kolejne dni na powietrzu marznąc między tirami ☹


tb2df1f8a94eef9d.jpeg

q3cadfdaa7c67b32.jpeg

Kolejna historia, nasze stado kotów spod cmentarza, mimo kilku miesięcy dokarmiania, odławiania kolejnych kotów, to nie wszystkie udało nam się wyłapać do zabiegu. Najbardziej nieufne kotki w dalszym ciągu wychodzą do misek, jednak klatki omijają szerokim łukiem.

Dlaczego warto zainwestować w taką klatkę ? zacznijmy ograniczać bezdomność. Pomóżcie nam pomagać i aby rozpocząć nowe historie to zakończmy te stare. Z tą klatką jesteśmy w stanie odławiać nawet najbardziej niepewne koty, które do zwykłej klatki nigdy nie wejdą. 


Dlaczego jeszcze warto ? Jej to już nie zwróci życia.....


o28758a20bfd2f8f.jpeg


ale wiele innych ma szanse na złapanie przez nas zanim złapie ich ktoś inny ...


c32d19b4b4fbd43a.jpeg

Wpłacający 16

 
Dane ukryte
50 zł
M
Martyna
50 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Kinga Świerżewska
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
S
Sylwia
15 zł
M
Marta
10 zł
E
Ewelina
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 250 zrzutek

i zebrali

376 976 048 zł

A ty na co dziś zbierasz?