id: 5b3cva

Koper Pomaga - Pomagamy Ukrainie!

Koper Pomaga - Pomagamy Ukrainie!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 202 zrzutki i zebrali 1 216 349 506 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

O MNIE - mam na imię Karolina, mam 3 dzieci, męża lekarza i 4 koty, jestem byłą instruktorką ZHP, pracuję w firmie edukacyjnej, jestem jedną z założycielek fundacji Koper Pomaga. Cechuje mnie racjonalność, raczej nie mam dużo empatii, ale cenię wartości tj. wolności, poszanowania praw człowieka, bezinteresowność. Buntuję się przeciwko wojnie w Ukrainie, buntuje się gdy giną osoby cywilne i dzieci. Nie godzę się na to, że lekarz czy ratownik nie ma "czym" udzielić pomocy rannym. Nie godzę się na to, że ludzie nie mają jedzenia i dostępu do wody. Z wewnętrznej potrzeby pomagam Ukrainie, bo nie umiem być obojętna.


Jesteśmy grupą wolontariuszy, zrzeszonych wokół I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. W skład naszego zespołu wchodzi ponad 900 osób – wychowanków I L.O., harcerzy oraz innych wolontariuszy z Polski i zagranicy.

Grupa powstała spontanicznie pierwszego dnia wojny na Ukrainie. Pomogliśmy z przyjaciółmi jednej ukraińskiej rodzinie i teraz rozrosło się to do organizacji. Nasi członkowie pomagają w ewakuacji ukraińskich rodzin z terenów objętych wojną oraz pomagają Uchodźcom na innych płaszczyznach. Działamy oddolnie i nie otrzymujemy żadnych funduszy od podmiotów rządowych. Obecnie jesteśmy na etapie rejestrowania fundacji "Koper Pomaga", której nazwa pochodzi od zwyczajowego określenia jednej z najstarszych szkół w Łodzi - I LO im. Mikołaj Kopernika


Nasze działania w wielkim skrócie


1.          Organizujemy darmowe konwoje humanitarne, które ewakuują najbardziej potrzebujących (głównie kobiety, dzieci i seniorów, a także osoby z niepełnosprawnościami) z dworca kolejowego Lwów Główny do punktów recepcyjnych dla uchodźców w Polsce.

2.          Organizujemy zbiórki jedzenia, środków czystości, wody butelkowanej, koców i ubrań, a następnie przewozimy zgromadzone dary na teren Ukrainy oraz przekazujemy potrzebującym w Polsce.

3.          Akcja Polskie "Dziewczyny Dziewczynom z Ukrainy". Niestety często nie myślimy o konkretnych potrzebach tych osób. Zapominamy że większość osób uciekających z Ukrainy to kobiety z dziećmi. O ile w darach znajduje się zawsze komplet skarpet i majtek, o tyle nikt nie pomyślał, że kobiety i nastolatki potrzebują staników, biustonoszy do karmienia, topów.

Feminizujemy temat uchodźczy i razem z córką postanowiłyśmy zorganizować akcję „Polskie dziewczyny – Dziewczynom z Ukrainy”,  która ma na celu zakup przez osoby prywatne właśnie damskiej bielizny i przekazanie jej do punktów recepcyjnych. Każda z nas jest w stanie kupić nowy stanik/biustonosz idąc na zakupy – chodzi o to, aby odmówić też czegoś sobie samej. Nie kupować kolejnego t-shirtu, bluzki tylko coś co przyda się kobiecie z problemem uchodźczym. Łatwiej takie zakupy zrobić kobietą i dziewczyną. Z radością oraz bez skrępowania przekazać tym, które tego potrzebują.

4.          Akcja "Pomagamy Ratować!" – organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu i środków opatrunkowych oraz wyposażenia dla ratowników i instruktorów medycyny taktycznej we Lwowie.

5.          Akcja Miśki jadą do Lwowa – zbiórka pluszaków dla dzieci które są ewakuowane autobusami.

6.          Organizujemy spotkania i wyjazdy integracyjne nastawione na redukcję stresu (wraz z grupą ponad stu uchodźców odwiedziliśmy już Zoo-Safari).

7.          Akcja Zaszczep Brzdąca – edukujemy ukraińskich rodziców w temacie szczepień, zarówno tych podstawowych, jak i tych na Covid-19. Organizujemy bezpłatne punkty szczepień na potrzeby uchodźców i ich dzieci.

8.          Akcja Sztuczna Nerka – pozyskujemy sponsorów na zakup sztucznych nerek dla ewakuowanych z Ukrainy dzieci. Organizujemy przestrzeń magazynową do przechowywania leków niezbędnych w dializoterapii, skąd transportujemy je do współpracujących placówek na terenie całego kraju.

9.          Ułatwiamy znalezienie zakwaterowania dla uchodźców.

10.        Uruchomiliśmy kursy języka polskiego, jak również wspieramy kontynuację edukacji dzieci, które dotarły do Łodzi i okolic.

11.        Wspieramy aktywizację zawodową wszystkich mam, które trafiły pod naszą opiekę

12.        Zapewniamy bezpłatną opiekę medyczną.

….i pewnie wiele innych działań naszych wolontariusz o których nawet nie da się napisać.


Nie bądź obojętny! Zobacz nasze działania: https://www.facebook.com/koperpomaga

WPŁAĆ DAROWIZNĘ!!!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

 
Dane ukryte
50 zł
MP
Paulina Jarmolińska
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JM
Janusz Mrzigod
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków