id: 5b3hdm

Na leczenie kota

Na leczenie kota

Nasi użytkownicy założyli 1 179 511 zrzutek i zebrali 1 233 599 505 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Biszkopt to prawie roczny kocur, którego znaleźliśmy na działkach w sierpniu 2020 z okropnym katarem i kaszlem. Serce nie pozwoliło nam zostawić takiego maluszka samego. Od razu znalazł miejsce w naszym domu i stał się członkiem rodziny. Nikt się nie spodziewał, że koci katar to tylko czubek góry lodowej.

W październiku po nieudanych próbach wyleczenia go, zdecydowaliśmy się na wykonanie badań w kierunku kocich chorób. Pozytywny wynik w kierunku retrowirusa Felv oznaczał, że boryka się z białaczką. Ta choroba powoduje, że kot ma problem z odpornością, a każda infekcja, wirus może doprowadzić do jego śmierci.

Aktualnie jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc. Biszkopt od 12 lipca zaczął gorączkować, nic nie jadł, praktycznie się nie ruszał. Codziennie jeździliśmy do weterynarza, a noce spędzaliśmy w klinikach weterynaryjnych. Musieliśmy zrezygnować z kilku dni pracy, aby ktoś ciągle był z kotem. Po wykonaniu szeregu badań okazało się, że ma niedokrwistość. Jego hematokryt jest na granicy do przetaczania krwi. W piątek 16 lipca po konsultacji z kilkoma weterynarzami padła decyzja a przewiezieniu go do szpitala w Gdyni. Wstępnie musi zostać tam na dwie doby, aby mogli ustabilizować jego stan i zdiagnozować. Koszt za dobę tam to 350zł plus ceny badań (rachunek już wynosi 1200zl). Kazali nam się przygotować na to, że gdy hematokryt mu znów spadnie to będzie potrzebna transfuzja (800-1000zł). Wyjazdy do nocnych klinik i wizyty u weterynarza za dnia w ciągu tygodnia wyniosły nas 1500 zl. Po odebraniu naszego przyjaciela z Gdyni będziemy musieli zakupić leki i probiotyki.

Deklarujemy się walczyć o jego zdrowie z całych sił, a dziś Wy możecie nas w tym wesprzeć.


,,Oswoić, znaczy stworzyć więzy. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.''

Antoine de Saint-Exupéry ,,Mały książę''


Z góry dziękujemy, za każde okazane serce.


Aktualizacja 03.08.21r.

Biszkopt jest po transfuzji krwi, która wyniosła 1234zl. Teraz otrzymuje leki i ma kontrole krwi co 2/3 dni. Chcemy jego przypadek skonsultować z weterynarzem hematologiem. Nadal się nie poddajemy. Jest nadzieja!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

 
Dane ukryte
700 zł
 
Dane ukryte
200 zł
IS
Ignacy Siwicki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KO
Kas.
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BI
Biiiiiiiiiiiiiiiiiiszkopt
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MP
Dżasta & Marcin. Powodzenia!
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków