id: 5c74dj

walka z COVID-19 Opolszczyzna

walka z COVID-19 Opolszczyzna

Nasi użytkownicy założyli 1 178 612 zrzutek i zebrali 1 232 325 160 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Walka z COVID-19 Opolszczyzna.

NA CO ZBIERAMY?

Kochani dzięki uprzejmości MBank mamy prowadzony darmowy rachunek na którym zbieramy środki na zakup materiałów na maseczki. Firmy często w dobrej wierze sprzedają te materiały po kosztach, ale nie mogą ich oddawać bo też muszą mieć na wypłaty dla ludzi.

Zbieramy za pośrednictwem portalu zrzutka.pl: [link]

DLA KOGO POTRZEBNE SĄ ŚRODKI?

Póki co organizujemy się, i zbieramy środki na pomoc LOKALNĄ dla opolskich szpitali. W pierwszej kolejności pomagamy szpitalom, później placówkom. Jesteśmy aktualnie w kontakcie z Katowicką, Wodociągową i ze szpitalem w Kędzierzynie. To nasze pierwsze cele, by ich wspomóc.

JAK BĘDĄ WYDANE ŚRODKI?

Na grupie założymy wątek „rozliczenie” w którym będziemy wrzucać wyceny, faktury, by wszystko było przejrzyste. Zgłaszają się do nas placówki, my szukamy dostawców, zamawiamy materiały si staramy się zapewnić uszycie maseczek lub fartuchów poprzez rozwiezienie materiałów do lokalnej społeczności.

Nasza inicjatywa jest w 100% CHARYTATYWNA.

Szczegóły na poniższej grupie. 

Jeśli zostaną wolne środki od razu deklarujemy, że przekażemy je na fundację WOŚP, która ma najbardziej aktualne informacje o potrzebach służby zdrowia. Plan jest jednak taki, że wydajemy tak długo jak długo będziemy działać. Ewentualnie zakupimy materiały dla innych akcji, jeśli już nie będziemy mogli działać, ale również przedstawiając rachunki.


EDIT 01.04.2020

Ponieważ zebranie wymaganej kwoty zajęło trochę czasu, a działać trzeba było natychmiast - materiały na maseczki są zakupione ze środków szpitala, a zbiórka zostanie w całości przekazana jako darowizna dla szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu, celem zakupu dalzych środków ochrony osobistej dla lekarzy. Szpital samodzielnie zdecyduje na co przeznaczy środki, bo jest to uzależnione od tego, co będzie niezbędne w danej chwili.


Poniżej namiary na placówkę którą wspierać ma ta zbiórka:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

ul. 24 kwietnia 5, 45-200 Kędzierzyn- Koźle


Na tę chwilę szpital zamówił Wykroje tkaninowe na maseczki z włókniny w ilości 5000szt za kwotę 5043PLN brutto.


GDZIE ZNALEŹĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

O tym kto szyje, jak szyje i jak pomóc przeczytasz na grupie:

https://www.facebook.com/groups/252324292435100/

JAK POMÓC INACZEJ, NIŻ WPŁACAJĄC?

Możesz dołączyć do akcji ogólnopolskiej: https://www.facebook.com/Polskie-Krawcowe-uszyj%C4%85-maseczki-ochronne-dla-s%C5%82u%C5%BCby-zdrowia-104512284511323/

Zamów jedzenie z dowozem do najbliższego szpitala. Zrób starszemu sąsiadowi małe zakupy lub też je zamów. Wyjdź z psem starszej sąsiadki. A jeśli wszystkie starsze osoby są zabezpieczone to błagamy  ZOSTAŃ W DOMU

 

JESTEM DOSTAWCĄ, CHCĘ POMÓC W TRANSPORCIE LUB MAM SZWALNIE:

Skontaktuj się proszę z: https://www.facebook.com/magdalena.kortas.71. Wszystkie inne osoby prosimy o kontakt za pośrednictwem grupy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 197

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków