id: 5ctwux

Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć profesjonalne Centrum Uprawy Grzybów!

Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć profesjonalne Centrum Uprawy Grzybów!

Nasi użytkownicy założyli 1 155 359 zrzutek i zebrali 1 199 708 754 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Remonty rozpoczęte i pierwsze zakupy zrobione! Zapraszam na facebookową stronę, gdzie więcej informacji!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiesz że na świecie jest potencjalnie nawet 1,5 mln gatunków grzybów?

A czy miałeś pojęcie, że oprócz pieczarki i boczniaka na świecie uprawia się ponad 100 innych gatunków grzybów?

Wiedziałeś, że grzyby są cennym źródłem substancji prozdrowotnych i pod wieloma względami są cenniejszym pokarmem niż większość warzyw?


Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć Centrum Uprawy Grzybów!


Kim jestem i na co zbieram?


Na imię mam Piotr, jestem doktorantem jednej z krakowskich szkół wyższych. Moimi głównymi zainteresowaniami jak i tematem pracy doktorskiej jest uprawa grzybów.


y38075df2992eb2e.jpegNa studiach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rozpocząłem swoją przygodę z ich uprawą – od sekcji koła naukowego które założyłem jeszcze jako student po doktorat, który realizuję do dnia dzisiejszego. Każdego dnia przyswajam coraz nowsze informacje, tendencje uprawowe czy też nowinki technologiczne dotyczące upraw, hodowli, właściwości biologicznych czy też leczniczych grzybów.

c416079d573ab5d3.jpeg


Uprawa grzybów to ciężki kawałek chleba!


Nadążanie za tymi nowymi technologiami to nie lada wyzwanie. Wymaga wiele czasu, cierpliwości, staranności, uwagi, ale i nakładów finansowych, które niestety wzrastają w zastraszającym tempie. Niestety ten ostatni z wymienionych czynników jest tym, który hamuje mój dalszy rozwój…

f2eedc3884fa07a5.jpeg

Uprawę grzybów prowadzę w prototypowym tunelu, który sprawdzał się w pierwszych prostych doświadczeniach. Jednak trudno jest w nim prowadzić badania, którymi mógłbym bardziej zainteresować świat nauki, wnieść coś do stanu wiedzy. Na załączonych materiałach możecie zobaczyć jak wygląda moja pracownia. Mam pomysły jak można zmodernizować to miejsce, stworzyć profesjonalne laboratorium do uprawy grzybów, które służyłoby nie tylko mi ale też studentom działającym w kole naukowym czy tez innym pracownikom uczelni. Lepsze, w pełni kontrolowane warunku uprawy pozwoliłyby przeprowadzić ciekawsze, bardziej innowacyjne badania!Dlaczego w ten sposób?


Istnieją granty naukowe, ministerialne – dlaczego nie szukam tam pieniędzy? Powodów jest wiele. Pierwszym z nich jest kwota, którą trzeba zainwestować w modernizację pracowni. Choć suma którą zbieram jest wysoka, jeśli chciałbym złożyć grant na taki projekt, wzrosłaby kilkukrotnie. Oficjalne projekty, przetargi, koszty kwalifikowane, pośrednie, bezpośrednie – jednym słowem biurokratyczne szaleństwo, które znacznie podnosi wydatki. Drugim powodem jest to, kim jestem – bycie doktoratem to bycie taką krzyżówką studenta, pracownika technicznego i pracownika naukowego. Otrzymanie pieniędzy w formie grantu na stworzenie jakiegokolwiek nowego laboratorium jest poza zasięgiem osób takich jak ja. Mimo wszystko fakt, że mam własne miejsce, dostałem fundusze na dotychczasowe prace jest sporym osiągnięciem, jednakże zdobycie większej kwoty, która umożliwiłaby polepszenie warunków pracy jest niemożliwe.


Szukając wsparcia wśród Was, zyskuje możliwość zrobienia większości prac samemu lub z pomocą znajomych , oszczędzając na kosztach a przy okazji ucząc się i testując nowe rozwiązania.

w2108543e360fe94.jpeg


RozliczenieKażdą złotówkę którą dostanę traktuję bardzo poważnie, a rozliczyć się z niej planuje w sposób grantowy. Na stronie projektu będę na bieżąco informował o postępach z pracami. Po zebraniu odpowiedniej kwoty rozpocznę po kolei modernizacje pracowni i krok po kroku stworzę Centrum Uprawy Grzybów!


Na stronie facebookowej znajdziecie pełny kosztorys sprzętów, które planuję kupić. Każdy paragon czy fakturę będę zbierał i umieszczał online, a dany zakup opisywał w czym był mi potrzebny.

o1529584c2a743c6.jpeg


Porozumienie


Zrzutkę organizuję jako osoba fizyczna, jednak zawarłem oficjalne porozumienie z uczelnią, która pozwala mi zrealizować projekt na jej terenie. Umowa jest poufna ale poniżej możecie zobaczyć potwierdzenie, że to co robię jest za zgodą i akceptacją władz mojego wydziału:

5ctwux-09bbf2dd.png


Więcej informacji


Wszelkie postępy z prac będę na bieżąco pokazywał na stronie facebookowej, zachęcam też do zobaczenia instagrama gdzie można zobaczyć inne zdjęcia z moich upraw.


Strona facebookowa

https://www.facebook.com/Centrum-Uprawy-Grzyb%C3%B3w-113134680120538


Instagram

https://www.instagram.com/polandfungi/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Kołki lub grzybnia do uprawy w ogrodzie
Zestaw wybranego gatunku grzyba który pozwoli Ci uprawiać je we własnym ogrodzie. Doradzę, polecę i przekaże pełne informacje jak mieć grzyby we własn...
100 zł

Kupione 18

Zakończona
Inne
Gotowa kostka uprawowa
Przerośnięta wybranym gatunkiem grzyba kostka która pozwoli Ci uprawiać grzyby we własnym mieszkaniu!
200 zł

Kupione 13

Zakończona
Inne
1 dniowy kurs uprawy grzybów
W wybranym terminie i małej grupie postaram się sprzedać cała moją wiedzę o uprawie - jak otrzymać owocnik grzyba od zarodnika po pysznego boczniaka. ...
1000 zł
Zakończona

Wpłaty 103

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków