Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć profesjonalne Centrum Uprawy Grzybów! ID: 5ctwux

Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć profesjonalne Centrum Uprawy Grzybów! ID: 5ctwux

9 896 zł z 22 222 zł

44%

9 896 zł

9 896 zł

z 22 222 zł

zakończona

zakończona

04.04.2020r

93

93

wspierających
44%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

  • Remonty rozpoczęte i pierwsze zakupy zrobione! Zapraszam na facebookową stronę, gdzie więcej informacji!
    Czytaj więcej
  • Nie od razu Rzym zbudowano dlatego też kwota zrzutki została obniżona a cały projekt podzielony zostanie na etapy. Widoczna kwota to 10% tego co potrzebne jest na stworzenie porządnego laboratorium, pozwalającego na prowadzenie badań na najwyższym poziomie. Ale już widoczna kwota pozwoli zmodernizować to co już istnieje a także zakupić bardzo potrzeby, używany autoklaw.
    Czytaj więcej
  • Jak wydawana będzie zrzutka? Jako, że pękł pierwszy tysiąc postanowiłem trochę opisać jak planuje zagospodarować uzyskane dzięki Wam fundusze. Nie od razu Rzym zbudowano, no i samego Centrum też w tydzień nie stworzę, jednak są różne wydatki, które mają różny priorytet. Najważniejszym i pierwszym zakupem będzie Autoklaw ASVE, który mam zarezerwowany w jednej z krakowskich firm. Cena nowych autoklawów potrafi wynosić ponad 100 tyś zł, jednak sprzęt, który chce zakupić to używana maszyna za 8 tyś zł. Autoklaw jest wyprodukowany w Polsce, w firmie Spółdzielnia Mechaników SMS. Jest to sprzęt praktycznie niezniszczalny, znam egzemplarze wyprodukowane w latach 70 a dalej świetnie się spisujący. Mój jest z ostatnich lat produkcji tego modelu, z roku 2002, bardzo mało używany. Dlaczego ten sprzęt jest mi tak bardzo potrzebny? Otóż obecnie by wyprodukować podłoże do uprawy grzybów, tzw. kostkę – muszę ją gotować w parniku w 100 stopniach przez ponad 12 godzin. Używając autoklawu ciśnieniowego, który pozwala osiągnąć 121 stopni przy 1 atmosferze ciśnienia, skracam ten proces do 1 godziny. Tym samym produkcja będzie szybsza, wygodniejsza i pewniejsza – 100 stopni nie daje gwarancji, że podłoże nie zakazi się grzybami pleśniowymi, jedynie sterylizacja parowa daje prawie 100% pewność! Jakie będą następne wydatki? Po autoklawie kolejnym punktem będzie modernizacja starych tuneli foliowych i zrobienie nowych prostych komór tyle, że na plastikowych paletach i bez konstrukcji drewnianych. Obecnie w coraz to nowych miejscach powstają dziury w starej pracowni a uprawa staje się coraz trudniejsza – coraz więcej rośnie grzybów tych których nie planowałem ;) Nie chce tak daleko marzyć, więc na razie takie są 2 pierwsze cele, które chciałbym zrealizować. 10% kwoty pozwoli mi na odnowienie tego, co mam i znacznie ułatwienie życia oraz przyspieszenie upraw. Trzymajcie kciuki!
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Czy wiesz że na świecie jest potencjalnie nawet 1,5 mln gatunków grzybów?

A czy miałeś pojęcie, że oprócz pieczarki i boczniaka na świecie uprawia się ponad 100 innych gatunków grzybów?

Wiedziałeś, że grzyby są cennym źródłem substancji prozdrowotnych i pod wieloma względami są cenniejszym pokarmem niż większość warzyw?


Pomóż zmodernizować pracownie koła naukowego i stworzyć Centrum Uprawy Grzybów!


Kim jestem i na co zbieram?


Na imię mam Piotr, jestem doktorantem jednej z krakowskich szkół wyższych. Moimi głównymi zainteresowaniami jak i tematem pracy doktorskiej jest uprawa grzybów.


y38075df2992eb2e.jpegNa studiach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie rozpocząłem swoją przygodę z ich uprawą – od sekcji koła naukowego które założyłem jeszcze jako student po doktorat, który realizuję do dnia dzisiejszego. Każdego dnia przyswajam coraz nowsze informacje, tendencje uprawowe czy też nowinki technologiczne dotyczące upraw, hodowli, właściwości biologicznych czy też leczniczych grzybów.

c416079d573ab5d3.jpeg


Uprawa grzybów to ciężki kawałek chleba!


Nadążanie za tymi nowymi technologiami to nie lada wyzwanie. Wymaga wiele czasu, cierpliwości, staranności, uwagi, ale i nakładów finansowych, które niestety wzrastają w zastraszającym tempie. Niestety ten ostatni z wymienionych czynników jest tym, który hamuje mój dalszy rozwój…

f2eedc3884fa07a5.jpeg

Uprawę grzybów prowadzę w prototypowym tunelu, który sprawdzał się w pierwszych prostych doświadczeniach. Jednak trudno jest w nim prowadzić badania, którymi mógłbym bardziej zainteresować świat nauki, wnieść coś do stanu wiedzy. Na załączonych materiałach możecie zobaczyć jak wygląda moja pracownia. Mam pomysły jak można zmodernizować to miejsce, stworzyć profesjonalne laboratorium do uprawy grzybów, które służyłoby nie tylko mi ale też studentom działającym w kole naukowym czy tez innym pracownikom uczelni. Lepsze, w pełni kontrolowane warunku uprawy pozwoliłyby przeprowadzić ciekawsze, bardziej innowacyjne badania!Dlaczego w ten sposób?


Istnieją granty naukowe, ministerialne – dlaczego nie szukam tam pieniędzy? Powodów jest wiele. Pierwszym z nich jest kwota, którą trzeba zainwestować w modernizację pracowni. Choć suma którą zbieram jest wysoka, jeśli chciałbym złożyć grant na taki projekt, wzrosłaby kilkukrotnie. Oficjalne projekty, przetargi, koszty kwalifikowane, pośrednie, bezpośrednie – jednym słowem biurokratyczne szaleństwo, które znacznie podnosi wydatki. Drugim powodem jest to, kim jestem – bycie doktoratem to bycie taką krzyżówką studenta, pracownika technicznego i pracownika naukowego. Otrzymanie pieniędzy w formie grantu na stworzenie jakiegokolwiek nowego laboratorium jest poza zasięgiem osób takich jak ja. Mimo wszystko fakt, że mam własne miejsce, dostałem fundusze na dotychczasowe prace jest sporym osiągnięciem, jednakże zdobycie większej kwoty, która umożliwiłaby polepszenie warunków pracy jest niemożliwe.


Szukając wsparcia wśród Was, zyskuje możliwość zrobienia większości prac samemu lub z pomocą znajomych , oszczędzając na kosztach a przy okazji ucząc się i testując nowe rozwiązania.

w2108543e360fe94.jpeg


RozliczenieKażdą złotówkę którą dostanę traktuję bardzo poważnie, a rozliczyć się z niej planuje w sposób grantowy. Na stronie projektu będę na bieżąco informował o postępach z pracami. Po zebraniu odpowiedniej kwoty rozpocznę po kolei modernizacje pracowni i krok po kroku stworzę Centrum Uprawy Grzybów!


Na stronie facebookowej znajdziecie pełny kosztorys sprzętów, które planuję kupić. Każdy paragon czy fakturę będę zbierał i umieszczał online, a dany zakup opisywał w czym był mi potrzebny.

o1529584c2a743c6.jpeg


Porozumienie


Zrzutkę organizuję jako osoba fizyczna, jednak zawarłem oficjalne porozumienie z uczelnią, która pozwala mi zrealizować projekt na jej terenie. Umowa jest poufna ale poniżej możecie zobaczyć potwierdzenie, że to co robię jest za zgodą i akceptacją władz mojego wydziału:

5ctwux-09bbf2dd.png


Więcej informacji


Wszelkie postępy z prac będę na bieżąco pokazywał na stronie facebookowej, zachęcam też do zobaczenia instagrama gdzie można zobaczyć inne zdjęcia z moich upraw.


Strona facebookowa

https://www.facebook.com/Centrum-Uprawy-Grzyb%C3%B3w-113134680120538


Instagram

https://www.instagram.com/polandfungi/

Wpłacający93

PT
Paweł Tkaczyk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MD
Michał Dembski
500 zł
RS
Rafał Sękara
400 zł
PN
Paweł Nowak
300 zł
DZ
Dorota Ziembla
300 zł
M
Michał
260 zł
MP
Michał Pach
260 zł
MG
Monika Gałuszka
260 zł
MG
Monika Gałuszka
260 zł
Zobacz więcej

Komentarze16

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

Oficjalne zaproszenie na wykład pt. "Fascynujący Świat Grzybów"

Będzie terminów tyle ile chętnych i postaram się o transmisje na żywo. Będzie wiele ciekawostek o grzybach i informacji które zaskoczą nie jedną osobę! 

wybrano 29 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Kołki lub grzybnia do uprawy w ogrodzie

Zestaw wybranego gatunku grzyba który pozwoli Ci uprawiać je we własnym ogrodzie. Doradzę, polecę i przekaże pełne informacje jak mieć grzyby we własnym ogrodzie!

wybrano 17 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Gotowa kostka uprawowa

Przerośnięta wybranym gatunkiem grzyba kostka która pozwoli Ci uprawiać grzyby we własnym mieszkaniu!

wybrano 11 razy

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

1 dniowy kurs uprawy grzybów

W wybranym terminie i małej grupie postaram się sprzedać cała moją wiedzę o uprawie - jak otrzymać owocnik grzyba od zarodnika po pysznego boczniaka. Zajęcia praktyczne, na których odpowiem na każde pytanie a każdy z nich wyjdzie z boczniakami na kolacje oraz zestawem pozwalającym je dalej uprawiać!

Wybieram

Wpłać 4000 zł i więcej

Oficjalny sponsor Centrum Uprawy Grzybów

Zostać oficjalnym sponsorem Centrum Upraw Grzybów! Więcej informacji po kontakcie

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

519 741 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?