id: 5d32kh

Pomoc sierotom z Aderonke House of Hope Orphange

Pomoc sierotom z Aderonke House of Hope Orphange

Nasi użytkownicy założyli 1 015 926 zrzutek i zebrali 1 063 740 331 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aderonke House of Hope Orphange - to sierociniec w Kenii, prowadzony przez Stelę Nafulę, która całe swoje życie poświęca dzieciakom. Zbiórkę prowadzimy we trzy Iza Jedwabna - Błaszczyk, Joanna Niemyjska i ja. Nasza znajomość rozpoczęła się od wspólnej adopcji online w Ugandzie. Dziś pomagamy także w Kenii.

Dzieci miejszkają w tragicznych warunkach, dach ich domu przecieka, wszędzie jest wilgoć a przez to co chwię któreś z nich choruje na malarię. W ośrodku brak jest łóżek ( dzieci i nastolatki śpią po 3-4 na jednym), pościeli, moskitier, kocy, poduszek.

Po wodę dzieciaki chodzą wiele kilometrów aby móc coś ugotować lub wyprać. Po intensywnych opadach deszczu do sierocińca podrzucono kolejne 40 maluchów.

Wszystkie dzieci chodzą do szkoły, starają się polepszyć swój byt dzięki edukacji, wiele z nich w przyszłości też chce pomagać sierotom.

Najtragiczniejsza sytuacja dotyczy dziewcząt, wykorzystywanych, porzucanych, często ratowanych podczas prób samobójczych.

Wraz z koleżankami wspieramy naszymi skromnymi siłami te niesamowite dzieciaki, ale we trzy zbyt wiele zdziałać nie możemy. Zapewniamy nastolatkom pomoc psychologiczną, prowadzimy z nimi zajęcia z języka angielskiego, wysyłamy to co uda się zgromadzić i zaoszczędzić z domowych budżetów. Łączymy się z nimi video i staramy się być realnie, częścią ich życia. Jesteśmy dla nich jedyną nadzieją bo jak same mówią : Nikogo nie obchodzimy, wy pierwsze pokazałyście nam co to znaczy kogoś kochać, dajecie nam szansę na lepsze życie.

W imieniu moim i tych niesamowitych dzieciaków proszę Was o pomoc.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

PG
Patrycja Glowacka
200 zł
MM
Marzena Mikołajczak
100 zł
PM
Patrycja Mitukiewicz
MO
50 zł
BB
Barbara Braniecka
50 zł
S
Skibowska Małgorzata
50 zł
MM
50 zł
KP
Karolina Peroń
50 zł
AB
Anita Balińska
25 zł
MM
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!