id: 5d4xfa

Pompa insulinowa MiniMed 780G

Pompa insulinowa MiniMed 780G

1 721 zł 
z 25 000 zł
6%
206 dni do końca
14 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mam 36 lat , a od 31 lat choruję na cukrzycę typu I, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i trudu w życiu codziennym. Przez cały ten czas leczony jestem przy pomocy insuliny w penach, wiąże się to z codziennym robieniem zastrzyków, nawet więcej niż 5 razy dziennie. Choroba ta na skutek nieprawidłowego wyrównania glikemii może prowadzić do rozwoju przewlekłych powikłań związanych z chorobą. Zalicza się do nich: utrata wzroku, cukrzycowa choroba nerek, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu. Powikłania cukrzycy mogą mieć również charakter neuropatii, polegającej na uszkodzeniu nerwów. Powszechnym powikłaniem jest również zespół stopy cukrzycowej. Powikłania cukrzycowe są najczęstszą przyczyną niewydolności nerek związaną z nefropatią cukrzycową oraz amputacji kończyn z powodu stopy cukrzycowej.


 Na rynku medycznym istnieje rozwiązanie ograniczające możliwość wystąpienia powikłań cukrzycowych praktycznie do minimum. Tym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy oraz sensorów Minimed 780G firmy Medtronic. To urządzenie, które kontroluje poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym oraz podaje automatycznie insulinę. Jest to jedyne urządzenie na światowym rynku medycznym, które w przypadku spadku cukru we krwi nie dozuje dodatkowej insuliny a tym samym zabezpiecza przed spadkiem glukozy powodującym bezpośrednie zagrożenie życia.

 

W chwili obecnej jestem uczestnikiem badania, które ma na celu ocenę czy system MiniMed 780G poprawia kontrolę glikemii i postrzeganie jakości życia u dorosłych osób z cukrzycą typu I wcześniej nieleczonych technologiami osobistych pomp insulinowych i systemu ciągłego monitorowania glikemii CGM. Po dwumiesięcznym okresie używania pompy mogę zaobserwować poprawę kontroli glikemii.

W związku z tym moim marzeniem jest zakup nowoczesnej pompy insulinowej Medtronic 780G .

 

Niestety koszt zakupu takiej pomp ok. 20 000 zł, do tego dochodzi miesięczny koszt utrzymania ok. 1.700 zł. Znając sytuację zarobkową w Polsce nie jestem w stanie kupić takiej pompy, dlatego Proszę państwa o wsparcie finansowe mojego leczenia. Każda pomoc z Państwa strony będzie dla mnie ogromnym wsparciem.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
CS
Czesław Szeliga
100 zł
DK
Dariusz Kuna
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
220 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

772 510 zrzutek

i zebrali

571 520 350 zł

A ty na co dziś zbierasz?