id: 5e9dj6

Droga do normalności Anielki

Droga do normalności Anielki

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 175 916 zrzutek i zebrali 1 227 562 221 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przedstawiamy Wam nasz skarb, wyjątkową małą istotkę, która wywróciła nasze życie do góry nogami. Anielka urodziła się 03 maja 2015 roku. Urodziłam piękną i wtedy jeszcze myślałam, że zdrową córeczkę. Dopiero po porodzie dowiedzieliśmy się o wadach wrodzonych — Trisomii 21, wadzie serca, obniżonym napięciu mięśniowym. 

Zaczęła się walka zarówno o zdrowie Anielki, jak i o nasze zdrowie psychiczne. Chyba każdy potrafi sobie wyobrazić, jak burzy się świat, gdy pojawia się choroba, tym bardziej u istotki tak kruchej. Anielka gdy miała 6 miesięcy, przeszła operacje serca. Na szczęście, póki co nie potrzebuje kolejnej, choć i to nie jest przesądzone. Do i tak już bogatej listy doszły jeszcze: wada wzroku, (jedno oko było operowane), niedoczynność tarczycy, częste infekcje krtaniowe i w niedalekim czasie operacja migdałków. Wizyty u specjalistów w różnych miastach stały się naszą comiesięczną normą.

Aniela Cecot

Ale może teraz coś pozytywnego! Anielka już od samego początku swojego życia jest rehabilitowana. Uczęszcza na zajęcia ruchowe, logopedyczne, taneczne, basen, Si. Codzienna praca przynosi efekty. Córeczka wypowiadała jedynie pojedyncze słowa i kontakt z nią był bardzo utrudniony. Znacznie odstawała od swoich rówieśników, jej rozwój intelektualny jest porównywalny do dziecka 4 letniego. Nie mówi płynnie, nie odpowiada na pytania, posiada cechy spectrum autyzmu. Pomimo swoich ograniczeń jest wesoła, chętnie współpracuje w grupie jak i z terapeutami, swoim tempem pokonuje wszystkie przeszkody, jakie stawia przed nią los. Jest cudownym dzieckiem.  

Postanowiliśmy spróbować czegoś więcej i pojechaliśmy na turnus rehabilitacyjny połączony z mikropolaryzacją mózgu. Dla Anielki ta forma terapii okazała się strzałem w 10! Już podczas pierwszego turnusu zaczęła używać większej ilości słów, komunikacja z nią stała się łatwiejsza. Anielka stała się energiczniejsza i otworzyła się na innych. Ta forma rehabilitacji przynosi najlepsze efekty, kiedy jest zachowana jej regularność. Powinna być wykonywana co około 3 miesiące. Postanowiliśmy wiec iść za ciosem i spróbowaliśmy ponownie. Znowu Anielka nas nie zawiodła i zaczęła wypowiadać zdania! Chcemy dać jej szansę na lepszy rozwój i zrobimy co w naszej mocy, by tak się stało. 

Anielka została zakwalifikowana na 4 turnusy w 2023 roku. Ośrodek jest oddalony o 160 km od naszego domu, wynajęcie mieszkania, dojazdy, życie w innym mieście pochłania sporą część pieniędzy z naszego domowego budżetu. Oprócz wyjazdowego turnusu w miejscu zamieszkania Anielka również uczęszcza na prywatną terapię. Koszt jednego wyjazdu połączonego z mikropolaryzacją to kwota około 6 tysięcy złotych. Twoje wsparcie na pewno da Anielce szanse na lepszą i sprawniejszą komunikację. 

Dziękujemy,

Anielka z rodziną 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!