id: 5ewh6k

Oaza Chorych i Niepełnosprawnych rejonu konińskiego diecezji włocławskiej

Oaza Chorych i Niepełnosprawnych rejonu konińskiego diecezji włocławskiej

4 838 zł 
z 30 000 zł
16%
zakończona 30.06.2022r
37 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Oaza Chorych i Niepełnosprawnych rejonu konińskiego diecezji włocławskiej jest wspólnotą, która gromadzi ludzi o wielkich, wierzących sercach. Są wśród nich osoby z niepełnosprawnościami, starsze, chore i młodzież - wolontariusze. Opiekunem jest ks. Adrian Nowicki.

Raz w roku, w czasie wakacji, organizowane są dwutygodniowe wczasorekolekcje dla wszystkich uczestników Oazy. Rekolekcje odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Dla wielu są one jedyną okazją w ciągu roku, aby oderwać się od często trudnej rzeczywistości.

Oaza jest przestrzenią, w której ludzie doświadczają Go w sposób zmysłowy. Chrystus patrzy tam w oczy, podaje pomocną dłoń, pomaga wejść po schodach, pije z innym herbatę, czasem milczy, płacze, a innym razem tańczy i śmieje się do łez.

W rekolekcjach uczestniczy grupa licząca ponad sto osób. Organizacja takiego wydarzenia łączy się z dużymi kosztami. Dla wielu chorych i niepełnosprawnych jest to bardzo duży wydatek. Aby uczestnicy mogli wyjechać na wakacje i ponieść przy tym jak najniższe obciążenie finansowe potrzebujemy wsparcia. Każda złotówka jest bardzo cenna i może przyczynić się do wywołania uśmiechu na niejednej pięknej twarzy.

Za otrzymane wsparcie z serca dziękujemy.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 37

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

877 674 zrzutki

i zebrali

805 857 281 zł

A ty na co dziś zbierasz?