id: 5fcksv

Pomóż wydać ostatni numer magazynu „Filozofuj!” w roku 2023

Pomóż wydać ostatni numer magazynu „Filozofuj!” w roku 2023

Nasi użytkownicy założyli 1 033 733 zrzutki i zebrali 1 098 844 626 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszej pasjonującej inicjatywy!

Jesteśmy dumni z nieprzerwanego i regularnego wydawania naszego magazynu popularyzującego filozofię od 8 lat. Od 6 lat nasza misja trwa dzięki wsparciu MKiDN. Jednakże nasz wniosek dotacyjny na lata 2023–2025 nie uzyskał pełnego finansowania i obecnie pokrywa koszty wydania jedynie 5 numerów w roku, a nie 6 – jak to miało miejsce od początku istnienia czasopisma. W związku z tym na wydanie ostatniego numer jesteśmy zmuszeni poszukać środków. Nasza praca wolontariacka nie wystarczy, bo są koszty zewnętrzne (jak np. druk, praca ilustratorów).

Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli nam wydać ostatni numer w bieżącym roku w pełnym, satysfakcjonującym formacie. Jego temat to antynatalizm. 

„Filozofuj!” to nasza pasja. Od 2015 roku staramy się popularyzować filozofię poprzez ilustrowany dwumiesięcznik oraz portal filozoficzny www.filozofuj.eu. Nasze dzieła trafiają do młodzieży szkolnej i wszystkich, którzy pragną poszerzać swoje horyzonty myślowe. W ciągu tych lat wydaliśmy już 53 numery magazynu, a wszystkie poprzednie są dostępne za darmo online: https://filozofuj.eu/wydania/.

Wasze wsparcie jest nie tylko inwestycją w naszą działalność, ale także w rozwijanie filozofii i umiejętności krytycznego myślenia w całej Polsce. Dzięki Waszej hojności będziemy w stanie kontynuować naszą misję i dostarczać wartościowe treści dla szerokiego grona odbiorców. Z góry dziękujemy za każdy wkład i zaangażowanie!


cLonraM9oMarFbh8.png

Oto wstępna lista głównych tematów nadchodzącego wydania:

1. „Nie urodzić się, człowieku”: podążymy ścieżkami myśli starożytnych, średniowiecznych i nowożytnych antynatalistów. Czy słowa Sofoklesa mają w sobie mądrość: „Nie urodzić się, człowieku” - to klucz do szczęścia?

2. Polemiki – Manifest oraz Antymanifest: rozważymy najważniejsze argumenty za i przeciwko antynatalizmowi. Czy życie to zaszczyt czy wyzwanie?

3. „Ratując przed złem”: współczesność pod lupą: Walka z przeludnieniem, zmianami klimatu i innymi wyzwaniami. Czy antynatalizm to jedyna droga?

4. „Szczęśliwy, bezdzietny, wymarły”: pesymizm w pigułce: Poznamy filozoficzne myśli Schopenhauera, Zapffa i efekt Pollyanny. Czy życie ma sens, gdy patrzymy na nie przez pryzmat antynatalizmu?

5. „Potencjalny ból, potencjalna przyjemność”: tajemnicza asymetria Davida Benatara: Czy cierpienie nienarodzonych istot powinno być dla nas ważne? A może ich cierpienie nie jest złem?

6. „Arka wyginięcia”: Co myślą antynataliści o zwierzętach? Do jakiego stopnia nasza troska powinna obejmować całą planetę?

UWAGA: Ostateczna lista tematów może się zmienić w trakcie prac nad numerem. 

Twoje wsparcie pomoże nam stworzyć wyjątkowy numer „Filozofuj!”, który postara się rzucić nowe światło na antynatalizm. Każda złotówka się liczy! Dołącz do naszej misji dzielenia się mądrością płynącą z filozofii!


C2cRUwgipq3AsR9N.png

Jako Fundacja Academicon od lat działamy na rzecz popularyzacji filozofii, w tym nauczania filozofii już od najmłodszych lat. Chcemy, aby wartościowe i praktyczne materiały do zgłębiania tajemnic filozofii, były ogólnodostępne w przystępnej formie dla wszystkich rodaków. 

Warto wiedzieć, że kwota 16500 złotych, którą obecnie zbieramy, stanowi część funduszy potrzebnych na wydanie magazynu. 

Resztę pokrywamy z wkładu własnego oraz naszej pracy wolontariackiej

Wydawanie każdego numeru to kosztowne przedsięwzięcie, a jako fundacja non-profit nie mamy na to wystarczających środków. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszego projektu. 

Wasza pomoc w postaci wsparcia finansowego pomoże nam kontynuować misję popularyzacji filozofii i udostępniania wartościowych treści.

1aiuxsFC9QKXlcoL.png

  • opracowanie merytoryczne – 5000 złotych
  • pracę grafików – 3000 złotych
  • skład i łamanie – 2500 złotych
  • korektę językową – 1000 złotych
  • księgowość – 1000 złotych
  • druk – 4000 złotych


fHn0tytYFJWaaJiO.png

Fundacja Academicon to organizacja non-profit, która prowadzi działania na rzecz nauki (w tym jej popularyzacji, upowszechniania i promocji), edukacji, szeroko pojętej kultury oraz wzmacniania demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.

Jesteśmy pasjonatami popularyzacji filozofii, którzy rozumieją, że filozofia stanowi bardzo ważny element naszej kultury i cywilizacji kształtujący postrzeganie nas samych i otaczającego nas świata, a w rezultacie – także nasze codzienne postępowanie. Wiemy ponadto, jak nieocenioną rolę spełnia filozofia w intelektualnym i społecznym rozwoju młodzieży (i dzieci!). Nauka filozofii rozwija myślenie krytyczne, logiczne i refleksyjne, dzięki czemu młodzi ludzie stają się świadomymi uczestnikami życia społecznego i krytycznymi odbiorcami kultury, w tym popkultury. 

S3UmUWZfbe42lS5O.pngPoza wydawaniem książek o charakterze naukowym wśród realizowanych przez nas projektów znajduje się dwumiesięcznik popularnofilozoficzny „Filozofuj!”. Czasopismo jest na naszym rynku od 2015 r. (w tym roku doczekaliśmy się publikacji 53 numeru). Magazyn powstaje przy współpracy z najlepszymi specjalistami z naszego kraju oraz zagranicy.

B6egTrLFtEeg9OT4.png

Od początku naszej działalności redagujemy też portal filozofuj.eu na którym zamieszczamy: informacje o aktualnych wydarzeniach, teksty publicystyczne, materiały dydaktyczne, wydania „Filozofuj!” w otwartym dostępie oraz inne treści popularyzatorskie. Regularnie publikujemy nowe wpisy w dziale „Filozofia w szkole” który jest dedykowany nauczycielom filozofii.

Kilka miesięcy temu, dzięki pomocy zrzutkowiczy, udało nam się wydać kolejny projekt z Łukaszem Krzywoniem. „FiloSupełki” to zestaw kart filozoficznych stanowiący atrakcyjne narzędzie do zachęcania najmłodszych do filozofowania – sprawdzają się zarówno do rozgrywki w domowym zaciszu ze swoimi pociechami jak i w trakcie zajęć dydaktycznych w szkołach. Lokalizacja

Przydatne linki 1

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 8

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
Podziękowania mailowe
Graficzne podziękowania które prześlemy Ci drogą mailową.
10 zł

Kupione 5

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Pocztówka z podziękowaniami
Pocztówka z filozoficznym motywem którą prześlemy na twój adres w ramach podziękowań.
25 zł

Kupione 7

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
54 numer „Filozofuj!” + pocztówka
Za wsparcie prześlemy Ci pocztówkę z filozoficznym motywem oraz 54 numer „Filozofuj!”.
50 zł

Kupione 33

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Prenumerata 2024 + 54 numer „Filozofuj!”
W ramach podziękowań wyślemy Ci prenumeratę „Filozofuj!” na 2024 rok, 54 numer „F!” oraz pocztówkę z filozoficznym motywem.
250 zł

Kupione 5

Zakończona

Wpłaty 122

JB
Jakub Baczuk
100 zł
ML
Maciej Lewkowicz
500 zł
MK
Monika Kinowska
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PM
Paweł Marzęda
700 zł
ŁP
Łukasz Pacan
10 zł
JS
Jan Swianiewcz
 
Dane ukryte
100 zł
ŁP
Łukasz Pietrzyk
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków