id: 5frv7a

Polskie dzieci z Ukrainy - kolonie terapeutyczne w Jastarni

Polskie dzieci z Ukrainy - kolonie terapeutyczne w Jastarni

Nasi użytkownicy założyli 1 152 316 zrzutek i zebrali 1 197 638 076 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Fundacja „Dobrze, że jesteś” z siedzibą w Białymstoku przy ul. Warszawska 1A, NIP 9662161244, Krs 0000962919 prowadzi szereg działań pomocowych. Jednym z priorytetowych działań jest prowadzenie Ośrodka Duszpastersko-Rekolekcyjnego im. św. Jana Pawła II w nadmorskiej miejscowości Jastarnia.


W ośrodku organizowane są rekolekcje umacniające wiarę, wspierające ludzi w kryzysie. Działalność ośrodka w Jastarni otacza opieką rodziny i dzieci poprzez promowanie nauczania opartego o prawdy i wartości chrześcijańskie.


W dniach 19 – 26 sierpnia 2023 roku na nasze zaproszenie przyjedzie nieodpłatnie 150 polskich dzieci spod Lwowa (z Ukrainy) z parafii Nowy Jaryczów, pod opieką proboszcza ks. Jakuba Dębickiego.


W związku z agresją Rosji na Ukrainę, pragniemy przekazać Dar Serca polskim dzieciom z terenów objętych wojną.


Patronat Honorowy objęli Ambasadorzy Fundacji w tym Halina Frąckowiak, Adam Woronowicz, Rafał Brzozowski oraz przyjaciele fundacji m.in. Marek Sierocki, Edyta, Łukasz, Paweł Golec Orkiestra, Marcin Kwaśny, Conrado Moreno, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek, Marta Wilk.

Podczas pobytu zapewnimy dzieciom nieodpłatny pobyt (mieszkanie i wyżywienie) oraz wiele atrakcji (wycieczki, gry i zabawy) a przede wszystkim pobyt nad naszym polskim morzem z dala od stresu, lęku przed kolejnym dniem, wyciem syren. Podczas pobytu dzieci chcemy poprowadzić zajęcia terapeutyczne w formie warsztatów dot. radzenia z traumą, lękiem i agresją. Także chcemy objąć dzieci bezpłatną opieką lekarską z wstępną diagnozą do dalszej pomocy medycznej. Bardzo chcemy, aby każde dziecko powróciło z tych kolonii z pełnym wyposażeniem na nowy rok szkolny.

Zwracamy się do Was o Dar Serca i wsparcie w formie dowolnej wpłaty. Brakująca kwota to 100 000 zł, która pomoże pokryć koszty przejazdu trzech autokarów (Ukraina, Nowy Jaryczów – Jastarnia; Jastarnia – Nowy Jaryczów, Ukraina), zakup żywności, atrakcje, wycieczki, wyposażenie w artykuły szkolne.


W dalszych planach chcemy objąć rodziny tych dzieci rocznym planem pomocowym.

Dajmy dzieciom RADOŚĆ, MIŁOŚĆ, POKÓJ, SERCE, WAKACJE, PLAŻĘ, SŁOŃCE, POLSKI DOM RODZINNY.

POLSKIE DZIECI Z UKRAINY

Konto: PKO BP O/Białystok:

15 1020 1332 0000 1802 1341 6476

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

UF
Ula F
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SY
Sylwia
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JM
Janusz Matkowski
100 zł
PA
Paweł Abramczyk
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Teresa Żak
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!