Opis zrzutki

Kocięta i szczenięta szczególnie w okresie jesienno-zimowym trafiają do schroniska wyziębione, co stanowi dla nich zagrożenie życia. Wyziębione młode zwierzę jest apatyczne, nie chce jeść, a organizm nie jest w stanie przyswajać nawet glukozy podawanej w kroplówkach. Kluczowe w takich sytuacjach jest podniesienie temperatury ciała i utrzymanie jej do czasu aż zwierzak sam będzie w stanie to robić. Do tej pory w schronisku w tym celu wykorzystuje się termofory, które wymagają częstego doglądania i podgrzewania, a także elektryczne poduszki, z których jednak zwierzę może zejść, jeśli się go nie przypilnuje. Dlatego w schronisku bardzo przydałby się inkubator!

gc0ea03400d67d80.jpeg

Nowoczesny inkubator pozwoli w sposób kontrolowany podnieść temperaturę ciała kociaka lub szczeniaka do poziomu, kiedy bezpiecznie będzie można je karmić i podejmować inne czynności ratujące życie. Inkubator pozwoli też na podawanie tlenu, co jest ważne, gdyż wychłodzenie i wygłodzenie prowadzą do trudności w oddychaniu. Inkubator odciąży opiekunów zwierząt i będzie ich alarmował, gdy zajdzie potrzeba interwencji człowieka.

Połowa kociąt, które trafiają do schroniska ma do dwóch miesięcy. W tym okresie życia nie potrafią jeszcze dobrze regulować temperatury ciała, są szczególnie podatne na zakażenia wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze. W tym wieku nawet pominięcie jednego posiłku, biegunka lub wymioty mogą szybko eskalować do rozwinięcia zespołu słabnącego kocięcia. Przywrócenie normalnej temperatury ciała ma w tych sytuacjach kluczowe znaczenie.

Dziękujemy za wszystkie wpłaty.


Wpłacający 124

Z
Zaneta
250 zł
Edyta Łącka
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Katarzyna Korzyńska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

625 014 zrzutek

i zebrali

375 981 592 zł

A ty na co dziś zbierasz?