id: 5g86jt

Na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego dla OSP Kuźnica

Na zakup ciężkiego samochodu gaśniczego dla OSP Kuźnica

Nasi użytkownicy założyli 1 155 739 zrzutek i zebrali 1 199 773 136 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy- jedna z  ponad 16 tysięcy jednostek OSP. Ktoś by powiedział: "OSP jak każda inna", ale czy na pewno? Jeszcze 2 lata temu większość z Was nie wiedziała gdzie Kuźnica jest zlokalizowana na mapie, ale na dzień dzisiejszy większość z czytających jest już tego świadoma gdyż albo tu była służbowo albo co nieco słyszała w radiu lub telewizji.

Kochani uwierzcie działo się u Nas we wsi (tak, tak Kuźnica to wieś) ale i w naszym OSP też było gorąco. Działaliśmy prężnie bo oprócz naszych standardowych wyjazdów do pożarów i innych zagrożeń, które należą do naszych obowiązków robiliśmy jeszcze wiele rzeczy, których nie musieliśmy, ale czuliśmy potrzebę serca, żeby w tym wszystkim uczestniczyć... . Przez kilka miesięcy wspieraliśmy służących na granicy m.in. gotując im zupę aby mogli zjeść ciepły posiłek podczas pracy (przypomnę, że cała akcja działa się w okresie zimowym) i aktywnie włączyliśmy się w akcję “Murem za polskim mundurem”. Nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę ale te działania z naszej strony wymagały dużego poświęcenia, gdyż my jako strażacy ochotnicy mamy swoje stałe prace, obowiązki i rodzinny, które odczuły nasza ograniczoną obecność w domu. Pragnę zaznaczyć, że za działania tego typu nie otrzymujemy ekwiwalentu.

Także kochani bycie strażakiem ochotnikiem to niesienie bezinteresownej pomocy- nie oczekujesz nic w zamian, po prostu chcesz pomagać. Ale co w sytuacji kiedy Ty jako strażak dajesz z siebie 100% a powodzenie Twoich działań w dużej mierze zależ od sprzętu jakim dysponujesz? No właśnie ogarnia Cię bezsilność… . No i my jesteśmy teraz  właśnie bezsilni, gdyż wóz ciężki, który posiadamy - 39 letni  Jelcz- jest już całkowicie wyeksploatowany i nie możemy na niego liczyć w trakcie akcji gaśniczych. Staraliśmy się o uzyskanie dofinansowania na zakup nowego wozu. Udało się nam to osiągnąć   i  otrzymaliśmy promesę na ten cel w wysokości 1 250 000,00 zł (950 000,00 zł-MSWiA, 200 000,00 zł Gmina Kuźnica, 100 000,00 zł Powiat Sokólski). Wow sukces! A nie…. jednak porażka… Okazało się ceny tak pogalopowały w górę, że na zakup nowego wozu brakuję nam około 300 tys zł. 

No ale my, jak to na strażaków ochotników przystało, którzy przez 24h 365 dni w roku jesteśmy gotowi do akcji- działamy- nie poddajemy się. Szukamy i zabiegamy o pomoc gdzie się da, bo wóz który chcemy pozyskać będzie tylko narzędziem w naszych rękach aby móc nieść pomoc ponad 3800 mieszkańcom naszej gminy i nie tylko! Robimy co w naszej mocy -zorganizowaliśmy nawet zbiórkę złomu i elektrośmieci, żeby przybliżyć się do osiągnięcia celu. Zdajemy sobie sprawę, że to nie wystarczy dlatego zwracamy się kochani do Was o pomoc. Każda wpłata nawet ta najmniejsza przybliży nas do celu i pokaże nam że to co robimy jest szlachetne i doceniane przez innych. Baaaaardzo dziękujemy za każdą wpłatę i prosimy o udostępnianie linku zrzutki na profilach społecznościowych. 

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! 

Ze strażackimi pozdrowieniami

OSP Kuźnica


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 47

Grzegorz Łogwin
250 zł
KS
Katarzyna Sokół
100 zł
DK
Zenon Kozioł
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Magdalena Szubert
200 zł
AC
Aneta Czeremcha
ŁK
Łukasz Krawiel
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MK
Marek Kochanowski
100 zł
SP
Stanisław Piotrowski
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!