id: 5gkwuc

Remont miejsca pracy oraz zakup nowego sprzętu gastronomicznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Klubokawiarnia Cafe Równik we Wrocławiu

Remont miejsca pracy oraz zakup nowego sprzętu gastronomicznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Klubokawiarnia Cafe Równik we Wrocławiu

Nasi użytkownicy założyli 980 648 zrzutek i zebrali 1 002 314 325 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji prowadzi od 1995 roku terapię mowy oraz myślenia metodą Dyna-Lingua M.S. Twórcami metody są dr hab. prof. Małgorzata Młynarska – logopedka, prezes stowarzyszenia i dr hab. Tomasz Smereka –psycholog, wiceprezes stowarzyszenia. Przez wiele lat autorzy metody i inni terapeuci pracowali z dziećmi z autyzmem, zespołem Downa i z niepełnosprawnością intelektualną. Ci, którzy uczestniczyli w terapii przez wiele lat, nauczyli się mówić, myśleć i dojrzeli do tego, aby pod opieką terapeutów, przystąpić do procesu usamodzielniania się i podjęcia pracy. W latach 2016-2018, autorzy wspomnianej metody i rodzice osób z niepełnosprawnością, podjęli trud zorganizowania we Wrocławiu miejsca, w którym można by realizować dalszą terapię rozwoju społecznego i mentalnego, przez pracę zawodową. Zawód kelnera okazał się idealny do realizowania tego celu. W czerwcu 2018 roku powstało niezwykłe miejsce - Klubokawiarnia Cafe Równik, która znajduje się we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej 47. Pracownikami naszej klubokawiarni, na stanowiskach kelnerskich, barmańskich i pomocy kuchennej są osoby z niepełnosprawnością intelektualną i mentalną. 

Pandemia okazała się niezwykle ciężkim czasem dla nas wszystkich. Przetrwaliśmy dzięki naszej operatywności i życzliwości wielu ludzi, utrzymując tym samym miejsca pracy dla naszych podopiecznych. Wróciliśmy do Was ze zdwojoną siłą i zapałem, ale „efekt świeżości” tego przedsięwzięcia już chyba minął, bo Cafe Równik nie jest już tak odwiedzane jak na początku naszej działalności. Wiemy, że nowe menu, nowe meble, remont i inne ciekawe pomysły, są kluczem do powrotu, do formy sprzed pandemii. To miejsce jest ważne nie tylko dlatego, że daje miejsce pracy dla 11 osób, ale przede wszystkim jest ważne, bo umożliwia przeprowadzanie wspomnianej terapii przez pracę. Nasi podopieczni świetnie czują się, gdy są u nas goście, gdy mogą ich obsługiwać i doskonalić swoje umiejętności kelnerskie. Potrzebujemy metamorfozy i jesteśmy na nią gotowi! Brakuje nam jednak środków by przeprowadzić zmiany i móc Was ugościć w jeszcze lepszej atmosferze, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Nasi podopieczni będą bardzo wdzięczni za pomoc jaką nam okażecie, włączając się w te zrzutkę i zachęcając innych do wsparcia naszych potrzeb. Wierzymy, że RAZEM NAM SIĘ UDA! 

Nasze potrzeby:

- wyposażenie kuchni

• Stół chłodniczo-produkcyjny 

• Thermomix

• Zastawa stołowa

• Pakowarka próżniowa

• Cyrkulator do gotowania sous vide

• Frytownica

• Gofrownica

• Urządzenie do gotowania ryżu

Oraz drobne akcesoria kuchenne.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 685

AS
Autorska Szkoła Podstawowa Saltando we Wrocławiu
1 618,02 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PW
Bartek
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JB
Joanna Banaszczyk
445 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BC
Beata Czyż
20 zł
UJ
Urszula Jasiak
580 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków
 • JB
  Joanna Banaszczyk

  21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpety. W tym dniu uczniowie klas 8A i 8B wraz z Samorządem Uczniowskim SP 38, na ulicy Horbaczewskiego 61 we Wrocławiu zorganizowali zbiórkę, aby wesprzeć Cafe Równik!


  Pozdrawiamy serdecznie!
  Samorząd Uczniowski oraz klasy 8A i 8B

  445 zł
 • UJ
  Urszula Jasiak

  Dzień dobry,
  21.03 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpety. Z tej okazji uczniowie kl.8c zorganizowali kiermasz ciast. Zebrane pieniądze postanowili przekazać na wsparcie Cafe Równik.
  Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na wspólnej herbatce w Waszej kawiarni :)))
  Uczniowie kl. 8c w Szkole Podstawowej nr 118 przy ul. Bulwar Ikara 19 we Wrocławiu

  580 zł
 • JB
  Jan Balawejder

  Z przyjemnością wspieram.
  Równik do końca świata i jeden dzień dłużej niech trwa.

  1 500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  ❤❤❤

  10 zł
 • Anna Gorczyca

  Lubię Równik i ciut pomogę jak mogę 💝

  100 zł