id: 5hh7an

"Tiko" w Gazie dla Młodych

"Tiko" w Gazie dla Młodych

Nasi użytkownicy założyli 1 166 985 zrzutek i zebrali 1 214 145 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • W ostatnich dniach października 2022 roku stało się coś niezwykłego.

  W ciągu raptem trzech dni udało się, dzięki Wam, zdobyć ponad 11 tys. złotych na zakup naszego wymarzonego samochodu. Miało być „TIKO w gazie”, dzięki hojności darczyńcy mamy garbusa na gaz w super cenie, który już wozi młodych na diecezjalne wydarzenia! 


  Chcemy Wam bardzo podziękować za możliwość tego zakupu.

  To dzieło świętego Józefa, że znalazł nam taki samochód w takiej cenie.

  Przydaje się nie tylko przy okazji spotkań czy wydarzeń, ale także by dotrzeć na uczelnię, a potem szybko dojechać na spotkanie ze wspólnotą. Auto jest nie tylko, spełnionym już, marzeniem, ale też realnym narzędziem, które już zaczęło zmniejszać wykluczenie komunikacyjne młodych Diecezji Gliwickiej. Niesamowitą radość i satysfakcję daje nam świadomość , że dzięki Garbusowi wiele osób może spotkać się z Chrystusem i drugim człowiekiem w Młodym Kościele. To dzięki Waszej hojności i otwartym sercom było to możliwe.

  Dziękujemy!


  Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich kosztów, które ponieśliśmy w związku z zakupem Volkswagena Beetle z zamontowaną instalacją LPG, ponieważ ma 23 lata, nie raz zaskakuje nas usterkami, które udaje nam się pokonać dzięki naszemu oddanemu mechanikowi Januszowi i jego pracownikom, z tego miejsca dziękujemy za pomoc we wszelkich remontach firmie EuroCar Serwis z Kalet.


  Koszty poniesione do tej pory to: 

  - Zakup samochodu  - 1990 zł

  - Ubezpieczenie - 347 zł

  - Koszty napraw - 900 zł

  - Części i oleje  - 2434,55 zł

  - Paliwo i Gaz - 1264,51 zł

  Łącznie wszystko nas kosztowało 6936,06 zł


  Wszystkie te koszty oraz umowę możecie zweryfikować pod tym linkiem, który prowadzi do folderu ze zdjęciami oraz arkusza sumującego wszystkie koszty:

  Zrzutka Tico - podsumowanie kosztów  Podsumowując, wydaliśmy około 60% kwoty pozyskanej ze zrzutki. Chcemy zainwestować resztę środków  paliwo oraz traktować jako poduszkę finansową w razie kolejnych napraw. Część kwoty chcemy przeznaczyć na oklejenie Garbusa, by każdy widział dzięki komu go mamy!

  Czekajcie na kolejne wpisy już niebawem!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy kiedykolwiek miałeś/aś problem z podwózką? Niemożliwe było dla Ciebie dotarcie do miejsca, w którym chciałeś/aś być, a marzeniem było posiadanie auta, by stać się w 100% niezależnym/niezależną?

Wielu młodych zaangażowanych w działania Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Pełni Życia” mierzy się z taką sytuacją co tydzień. Większość z nas może już siadać za kółkiem, ale brakuje nam „złomka”, by pomóc innym dostać się do miejsc, gdzie odbywają się organizowane przez nas wydarzenia.


NAJLEPSZA OPCJA TO „TIKO” W GAZIE!

Część z nas dojeżdża z różnych zakątków naszej diecezji, zaczynając od Tworoga, Kleszczowa, przez Bytom i Zabrze, a kończąc na Stanicy i Rudach. Liczba kilometrów do przebycia jest ogromna (gdyby chcieć odwieźć wszystkich młodych zaangażowanych jednym samochodem, trzeba by było przejechać 180 km!), ale chęć spotkania jeszcze większa. I tak na przykład mierzymy się z trudnościami, które czekają nas obecnie. Rozpoczęliśmy cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań – kurs Alpha. Wiemy, że dla głównej prowadzącej podróż komunikacją miejską, by zawsze być o 15.00 w centrum Gliwic, by czuwać nad przebiegiem spotkania, jest wyzwaniem. I chociaż lubimy wyzwania, to dużym ułatwieniem byłoby dla nas posiadanie samochodu, którym moglibyśmy dojechać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy.


l418837d3ca83994.png

DOKĄD POJEDZIE „TIKO” W GAZIE?

Tam, gdzie są ludzie, z którymi chcemy dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Od 2 lat zapraszamy młodych z Diecezji Gliwickiej na comiesięczne spotkania modlitewne „Pełni Miłości”, odbywające w różnych miejscach diecezji.

W maju tego roku podjęliśmy służbę. Wiele niedziel spędziliśmy, jeżdżąc do różnych parafii naszej diecezji, by opowiadać o naszych działaniach, wielkich marzeniach i organizowanych wydarzeniach. Wyjeżdżaliśmy wczesnym rankiem, około godziny szóstej, a dzień często kończyliśmy dopiero po wieczornej mszy. I nie zamierzamy na tym poprzestać - chcemy działać dalej!

I na tym nie koniec - chcemy działać dalej! Nie posiadając auta, jesteśmy przeważnie zdani na innych, a zależy nam na tym, by móc poruszać się swobodniej, jeździć więcej i bez ograniczeń.


DLACZEGO „TIKO” W GAZIE?

Jakiego samochodu szukamy? I ile to wszystko ma kosztować?

Postanowiliśmy znaleźć samochód albo ludzi, którzy chcieliby nam taki samochód podarować. Szukamy, pytamy, w rozmowach mówimy o „Tiko w gazie”, by obrazować jakiego rodzaju auta poszukujemy.

Zbieramy na samochód z silnikiem benzynowym przerobionym na paliwo LPG.

Nie potrzebujemy wyścigówki, bo wiemy, że opłaty za paliwo i ubezpieczenia mogą być wielkie. Dlatego samochód, który chcielibyśmy kupić lub przyjąć, powinien mieć silnik do 1200 cm^3 pojemności tzw. 1,2 l, aby koszty eksploatacji nas nie pokonały.


Stąd taki kosztorys:

5000 zł na samochód - Opel Corsa lub Toyota Yaris lub Renault Clio

3300 zł na montaż instalacji LPG (u mechanika dla tych samochodów)

(lub któryś z tych modeli już z instalacją za łącznie 8 tys. zł)

500 zł na OC tego samochodu (uśredniając)

1200 zł na paliwo na najbliższe 12 miesięcy (100 zł na miesiąc)

ŁĄCZNIE: 10.000 zł


Wiemy, to dużo. Jednak wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę uzbierać tę kwotę!


Jeśli masz stary samochód benzynowy, który chciałbyś/chciałabyś nam podarować, skontaktuj się proszę z naszym opiekunem ks. Marcinem Pasiem - +48505942580. A my obiecujemy, że przeznaczymy uzbieraną kwotę na montaż instalacji LPG nawet do „garbusa”! Koszt takiej przeróbki waha się od 2 tys. złotych do nawet 4 tys., a wszystko to zależy od samochodu, który uda nam się pozyskać (niektóre samochody łatwiej jest przerobić na gaz, stąd taka różnica w cenie). Jednego jesteśmy pewni. Samochód, jakikolwiek by nie był, będzie używany przez nas

z troską i pomoże nam dotrzeć z dobrą nowiną do wielu młodych osób w różnych zakątkach naszej diecezji!


A kiedy już uda się zebrać kwotę, to co dalej?

Gdyby ilość waszych wpłat przekroczyła całościową kwotę na wszystkie potrzeby związane

z tym samochodem (zakup, instalacja LPG, ubezpieczenie OC, paliwo), chcemy każdą nadwyżkę przekazać na inną naszą inicjatywę, czyli DOM DLA MŁODYCH.

Więcej można przeczytać o nim tutaj: https://patronite.pl/pelnizycia


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 321

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków