id: 5hh7an

"Tiko" w Gazie dla Młodych

"Tiko" w Gazie dla Młodych

 
Marcin Paś

Aktualności2

  • W ostatnich dniach października 2022 roku stało się coś niezwykłego.

    W ciągu raptem trzech dni udało się, dzięki Wam, zdobyć ponad 11 tys. złotych na zakup naszego wymarzonego samochodu. Miało być „TIKO w gazie”, dzięki hojności darczyńcy mamy garbusa na gaz w super cenie, który już wozi młodych na diecezjalne wydarzenia! 


    Chcemy Wam bardzo podziękować za możliwość tego zakupu.

    To dzieło świętego Józefa, że znalazł nam taki samochód w takiej cenie.

    Przydaje się nie tylko przy okazji spotkań czy wydarzeń, ale także by dotrzeć na uczelnię, a potem szybko dojechać na spotkanie ze wspólnotą. Auto jest nie tylko, spełnionym już, marzeniem, ale też realnym narzędziem, które już zaczęło zmniejszać wykluczenie komunikacyjne młodych Diecezji Gliwickiej. Niesamowitą radość i satysfakcję daje nam świadomość , że dzięki Garbusowi wiele osób może spotkać się z Chrystusem i drugim człowiekiem w Młodym Kościele. To dzięki Waszej hojności i otwartym sercom było to możliwe.

    Dziękujemy!


    Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich kosztów, które ponieśliśmy w związku z zakupem Volkswagena Beetle z zamontowaną instalacją LPG, ponieważ ma 23 lata, nie raz zaskakuje nas usterkami, które udaje nam się pokonać dzięki naszemu oddanemu mechanikowi Januszowi i jego pracownikom, z tego miejsca dziękujemy za pomoc we wszelkich remontach firmie EuroCar Serwis z Kalet.


    Koszty poniesione do tej pory to: 

    - Zakup samochodu  - 1990 zł

    - Ubezpieczenie - 347 zł

    - Koszty napraw - 900 zł

    - Części i oleje  - 2434,55 zł

    - Paliwo i Gaz - 1264,51 zł

    Łącznie wszystko nas kosztowało 6936,06 zł


    Wszystkie te koszty oraz umowę możecie zweryfikować pod tym linkiem, który prowadzi do folderu ze zdjęciami oraz arkusza sumującego wszystkie koszty:

    Zrzutka Tico - podsumowanie kosztów



    Podsumowując, wydaliśmy około 60% kwoty pozyskanej ze zrzutki. Chcemy zainwestować resztę środków  paliwo oraz traktować jako poduszkę finansową w razie kolejnych napraw. Część kwoty chcemy przeznaczyć na oklejenie Garbusa, by każdy widział dzięki komu go mamy!

    Czekajcie na kolejne wpisy już niebawem!




Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Czy kiedykolwiek miałeś/aś problem z podwózką? Niemożliwe było dla Ciebie dotarcie do miejsca, w którym chciałeś/aś być, a marzeniem było posiadanie auta, by stać się w 100% niezależnym/niezależną?

Wielu młodych zaangażowanych w działania Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Pełni Życia” mierzy się z taką sytuacją co tydzień. Większość z nas może już siadać za kółkiem, ale brakuje nam „złomka”, by pomóc innym dostać się do miejsc, gdzie odbywają się organizowane przez nas wydarzenia.


NAJLEPSZA OPCJA TO „TIKO” W GAZIE!

Część z nas dojeżdża z różnych zakątków naszej diecezji, zaczynając od Tworoga, Kleszczowa, przez Bytom i Zabrze, a kończąc na Stanicy i Rudach. Liczba kilometrów do przebycia jest ogromna (gdyby chcieć odwieźć wszystkich młodych zaangażowanych jednym samochodem, trzeba by było przejechać 180 km!), ale chęć spotkania jeszcze większa. I tak na przykład mierzymy się z trudnościami, które czekają nas obecnie. Rozpoczęliśmy cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań – kurs Alpha. Wiemy, że dla głównej prowadzącej podróż komunikacją miejską, by zawsze być o 15.00 w centrum Gliwic, by czuwać nad przebiegiem spotkania, jest wyzwaniem. I chociaż lubimy wyzwania, to dużym ułatwieniem byłoby dla nas posiadanie samochodu, którym moglibyśmy dojechać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy.


l418837d3ca83994.png

DOKĄD POJEDZIE „TIKO” W GAZIE?

Tam, gdzie są ludzie, z którymi chcemy dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Od 2 lat zapraszamy młodych z Diecezji Gliwickiej na comiesięczne spotkania modlitewne „Pełni Miłości”, odbywające w różnych miejscach diecezji.

W maju tego roku podjęliśmy służbę. Wiele niedziel spędziliśmy, jeżdżąc do różnych parafii naszej diecezji, by opowiadać o naszych działaniach, wielkich marzeniach i organizowanych wydarzeniach. Wyjeżdżaliśmy wczesnym rankiem, około godziny szóstej, a dzień często kończyliśmy dopiero po wieczornej mszy. I nie zamierzamy na tym poprzestać - chcemy działać dalej!

I na tym nie koniec - chcemy działać dalej! Nie posiadając auta, jesteśmy przeważnie zdani na innych, a zależy nam na tym, by móc poruszać się swobodniej, jeździć więcej i bez ograniczeń.


DLACZEGO „TIKO” W GAZIE?

Jakiego samochodu szukamy? I ile to wszystko ma kosztować?

Postanowiliśmy znaleźć samochód albo ludzi, którzy chcieliby nam taki samochód podarować. Szukamy, pytamy, w rozmowach mówimy o „Tiko w gazie”, by obrazować jakiego rodzaju auta poszukujemy.

Zbieramy na samochód z silnikiem benzynowym przerobionym na paliwo LPG.

Nie potrzebujemy wyścigówki, bo wiemy, że opłaty za paliwo i ubezpieczenia mogą być wielkie. Dlatego samochód, który chcielibyśmy kupić lub przyjąć, powinien mieć silnik do 1200 cm^3 pojemności tzw. 1,2 l, aby koszty eksploatacji nas nie pokonały.


Stąd taki kosztorys:

5000 zł na samochód - Opel Corsa lub Toyota Yaris lub Renault Clio

3300 zł na montaż instalacji LPG (u mechanika dla tych samochodów)

(lub któryś z tych modeli już z instalacją za łącznie 8 tys. zł)

500 zł na OC tego samochodu (uśredniając)

1200 zł na paliwo na najbliższe 12 miesięcy (100 zł na miesiąc)

ŁĄCZNIE: 10.000 zł


Wiemy, to dużo. Jednak wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę uzbierać tę kwotę!


Jeśli masz stary samochód benzynowy, który chciałbyś/chciałabyś nam podarować, skontaktuj się proszę z naszym opiekunem ks. Marcinem Pasiem - +48505942580. A my obiecujemy, że przeznaczymy uzbieraną kwotę na montaż instalacji LPG nawet do „garbusa”! Koszt takiej przeróbki waha się od 2 tys. złotych do nawet 4 tys., a wszystko to zależy od samochodu, który uda nam się pozyskać (niektóre samochody łatwiej jest przerobić na gaz, stąd taka różnica w cenie). Jednego jesteśmy pewni. Samochód, jakikolwiek by nie był, będzie używany przez nas

z troską i pomoże nam dotrzeć z dobrą nowiną do wielu młodych osób w różnych zakątkach naszej diecezji!


A kiedy już uda się zebrać kwotę, to co dalej?

Gdyby ilość waszych wpłat przekroczyła całościową kwotę na wszystkie potrzeby związane

z tym samochodem (zakup, instalacja LPG, ubezpieczenie OC, paliwo), chcemy każdą nadwyżkę przekazać na inną naszą inicjatywę, czyli DOM DLA MŁODYCH.

Więcej można przeczytać o nim tutaj: https://patronite.pl/pelnizycia


Lokalizacja

Komentarze 20

 
2500 znaków
Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez