id: 5hh7an

"Tiko" w Gazie dla Młodych

"Tiko" w Gazie dla Młodych

Nasi użytkownicy założyli 934 493 zrzutki i zebrali 922 471 299 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani! Zrobiliśmy to! 

  W ciągu 80 godzin kilkaset osób otworzyło swoje serca i dostrzegło potrzeby wielu młodych ludzi. W ciągu 80 godzin życie komunią, czyli jednością stało się naszym udziałem. W ciągu tych 80 godzin pokazaliśmy, że nawet, jeśli nie mamy prawie nic, to i tak możemy coś komuś ofiarować.

   W to, że Kościół jest żywy i niesamowicie hojny nie wątpiliśmy ani przez chwilę, ale odzew, ilość udostępnień i wpłat bardzo nas zaskoczyła i wzruszyła. Jakikolwiek udział w naszej akcji – modlitwa, udostępnienie, zachęta do wpłaty czy sama wpłata - jest dla nas bardzo ważny, dlatego chcemy Wam za niego podziękować. O tym, jak przebiegała zbiórka i jakie emocje nam towarzyszą, możecie poczytać tu: https://deon.pl/kosciol/w-dwie-i-pol-doby-nazbierali-na-auto-dla-mlodych-tak-sie-robi-dobro-w-kosciele,2320631.

  Mimo, że osiągnęliśmy już nasz cel, czyli 10 000 na „Tiko w gazie”, to nie zwalniamy tempa i nie zamykamy zbiórki. Pieniądze, które dalej przybywają przeznaczymy na paliwo i „obklejenie” samochodu tak, żeby na pierwszy rzut oka było widać, że to auto ewangelizacyjne. Jeśli masz pomysł, jak nasze „tiko” miałoby wyglądać, to koniecznie do nas napisz!  Ponieważ zebraliśmy już całą kwotę, rozpoczynamy poszukiwania samochodu. Jeśli masz auto, albo znasz kogoś, kto planuje wymianę swojego dobrego ale leciwego samochodu to daj nam znać! Kontakt do naszego opiekuna ks. Marcina Pasia: +48505942580. 

  Na jakim samochodzie nam teraz zależy?

  Z pewnej ręki! Szanujemy wasze zaufanie, jakie nam okazaliście wpłacając te 10 tyś złotych dlatego chcemy kupić dobry samochód, który nie będzie cały czas w warsztacie. Zależy nam był zadbany i nie zajechany – przebieg do 150 tyś km. 

  Dlatego bardzo was prosimy o wsparcie w tej kwestii. Jest was (wspierających) ponad 300, więc może się znajdzie ktoś, kto ma takie auto lub ma znajomego, chcącego wymienić samochód! 

  Zależy nam na tym by auto nie miało za dużego silniku do 1.2 l ale jeśli będzie większe i co najważniejsze Z PEWNEJ RĘKI, to z chęcią rozważymy taką opcję!


  Jesteście wielcy i wiemy, że z waszą pomocą do świąt nasz samochód będzie śmigał i woził młodych na wydarzenia.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy kiedykolwiek miałeś/aś problem z podwózką? Niemożliwe było dla Ciebie dotarcie do miejsca, w którym chciałeś/aś być, a marzeniem było posiadanie auta, by stać się w 100% niezależnym/niezależną?

Wielu młodych zaangażowanych w działania Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Pełni Życia” mierzy się z taką sytuacją co tydzień. Większość z nas może już siadać za kółkiem, ale brakuje nam „złomka”, by pomóc innym dostać się do miejsc, gdzie odbywają się organizowane przez nas wydarzenia.


NAJLEPSZA OPCJA TO „TIKO” W GAZIE!

Część z nas dojeżdża z różnych zakątków naszej diecezji, zaczynając od Tworoga, Kleszczowa, przez Bytom i Zabrze, a kończąc na Stanicy i Rudach. Liczba kilometrów do przebycia jest ogromna (gdyby chcieć odwieźć wszystkich młodych zaangażowanych jednym samochodem, trzeba by było przejechać 180 km!), ale chęć spotkania jeszcze większa. I tak na przykład mierzymy się z trudnościami, które czekają nas obecnie. Rozpoczęliśmy cykl dziesięciu cotygodniowych spotkań – kurs Alpha. Wiemy, że dla głównej prowadzącej podróż komunikacją miejską, by zawsze być o 15.00 w centrum Gliwic, by czuwać nad przebiegiem spotkania, jest wyzwaniem. I chociaż lubimy wyzwania, to dużym ułatwieniem byłoby dla nas posiadanie samochodu, którym moglibyśmy dojechać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy.


l418837d3ca83994.png

DOKĄD POJEDZIE „TIKO” W GAZIE?

Tam, gdzie są ludzie, z którymi chcemy dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Od 2 lat zapraszamy młodych z Diecezji Gliwickiej na comiesięczne spotkania modlitewne „Pełni Miłości”, odbywające w różnych miejscach diecezji.

W maju tego roku podjęliśmy służbę. Wiele niedziel spędziliśmy, jeżdżąc do różnych parafii naszej diecezji, by opowiadać o naszych działaniach, wielkich marzeniach i organizowanych wydarzeniach. Wyjeżdżaliśmy wczesnym rankiem, około godziny szóstej, a dzień często kończyliśmy dopiero po wieczornej mszy. I nie zamierzamy na tym poprzestać - chcemy działać dalej!

I na tym nie koniec - chcemy działać dalej! Nie posiadając auta, jesteśmy przeważnie zdani na innych, a zależy nam na tym, by móc poruszać się swobodniej, jeździć więcej i bez ograniczeń.


DLACZEGO „TIKO” W GAZIE?

Jakiego samochodu szukamy? I ile to wszystko ma kosztować?

Postanowiliśmy znaleźć samochód albo ludzi, którzy chcieliby nam taki samochód podarować. Szukamy, pytamy, w rozmowach mówimy o „Tiko w gazie”, by obrazować jakiego rodzaju auta poszukujemy.

Zbieramy na samochód z silnikiem benzynowym przerobionym na paliwo LPG.

Nie potrzebujemy wyścigówki, bo wiemy, że opłaty za paliwo i ubezpieczenia mogą być wielkie. Dlatego samochód, który chcielibyśmy kupić lub przyjąć, powinien mieć silnik do 1200 cm^3 pojemności tzw. 1,2 l, aby koszty eksploatacji nas nie pokonały.


Stąd taki kosztorys:

5000 zł na samochód - Opel Corsa lub Toyota Yaris lub Renault Clio

3300 zł na montaż instalacji LPG (u mechanika dla tych samochodów)

(lub któryś z tych modeli już z instalacją za łącznie 8 tys. zł)

500 zł na OC tego samochodu (uśredniając)

1200 zł na paliwo na najbliższe 12 miesięcy (100 zł na miesiąc)

ŁĄCZNIE: 10.000 zł


Wiemy, to dużo. Jednak wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę uzbierać tę kwotę!


Jeśli masz stary samochód benzynowy, który chciałbyś/chciałabyś nam podarować, skontaktuj się proszę z naszym opiekunem ks. Marcinem Pasiem - +48505942580. A my obiecujemy, że przeznaczymy uzbieraną kwotę na montaż instalacji LPG nawet do „garbusa”! Koszt takiej przeróbki waha się od 2 tys. złotych do nawet 4 tys., a wszystko to zależy od samochodu, który uda nam się pozyskać (niektóre samochody łatwiej jest przerobić na gaz, stąd taka różnica w cenie). Jednego jesteśmy pewni. Samochód, jakikolwiek by nie był, będzie używany przez nas

z troską i pomoże nam dotrzeć z dobrą nowiną do wielu młodych osób w różnych zakątkach naszej diecezji!


A kiedy już uda się zebrać kwotę, to co dalej?

Gdyby ilość waszych wpłat przekroczyła całościową kwotę na wszystkie potrzeby związane

z tym samochodem (zakup, instalacja LPG, ubezpieczenie OC, paliwo), chcemy każdą nadwyżkę przekazać na inną naszą inicjatywę, czyli DOM DLA MŁODYCH.

Więcej można przeczytać o nim tutaj: https://patronite.pl/pelnizycia


Lokalizacja

Gliwice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 320

 
Dane ukryte
1 000 zł
Anna
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AD
Ola Dziurosz
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ŁŁ
Łukasz Łatwis
20 zł
MK
Marlena Kandzia
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków