id: 5hhfh6

Remont mieszkania Pana Janka i Pani Magdy.

Remont mieszkania Pana Janka i Pani Magdy.

Opis zrzutki

Edit: kwota 1750 zł przeznaczona została na remont pokoju. Wszystko ponad to, w chwili obecnej przeznaczone zostanie na pokrycie kosztów pogrzebu. 

Pan Janek i Pani Magda to małżeństwo, któremu nigdy nie wiodło się najlepiej, ale zawsze sobie radzili. Aż kilka miesięcy temu Pani zachorowała. Dziś leży w łóżku, bez ruchu. Porażenie czterokończynowe po udarze. Pan opiekuje się nią najlepiej jak potrafi, choć sam choruje, nie może stać na nogach, nie widzi na jedno oko. Jedynym ich źródłem dochodu jest renta i zasiłek opiekuńczy. To, co otrzymują nie wystarcza nawet na pokrycie kosztów mieszkania i leczenia. Mieszkania skromnego, starego. Całe życie im się zawaliło jak domek z kart. Nie mają dzieci, rodziny... Jedyną osobą, która im pomaga, jest opiekunka z MOPRu, która przychodzi tam zawodowo, a wkłada w to całe swoje serce i pomaga prywatnie także w uregulowaniu rachunków i zakupie leków. Kiedy małżeństwo je, to je tylko jedno albo drugie. Dla obojga nie wystarcza. Pani potrzebuje drogich leków, środków higienicznych itd. Stan mieszkania nasila u Pani Magdy depresję, przez którą często trafia do szpitala.To wszystko to wierzchołek góry lodowej... w środku widać skrajne ubóstwo, wegetację, samotność :( brak porządnej łazienki, w której mogliby się spokojnie umyć, bo żadne z nich nie wejdzie do wanny... W takich warunkach nie powinien żyć NIKT. 

Trafiliśmy do rodziny przez przypadek, w ramach innego rodzaju pomocy wolontariackiej. I wiemy, że nasze działania na tamtej pomocy się nie skończą. 

Konieczny jest remont ich mieszkania. Wspólnymi siłami udało się znaleźć Darczyńcę, który podaruje rodzinie płytki ceramiczne do łazienki i na podłogi w całym mieszkaniu oraz armaturę łazienkową. Mamy także panele do pokoju, jednak najpierw trzeba wykonać wylewki betonowe w całym mieszkaniu, ponieważ podłogi są dziurawe, wymienić okna, naprawić instalację elektryczną.  Konieczne będzie zapłacenie wykonawcy za remont łazienki, wyremontowanie kuchni i korytarza. Pokój, który chcemy wyremontować jako jedyny w całym mieszkaniu podłączony jest do cieplika miejskiego, co pomogłoby rodzinie zaoszczędzić na opale. 


Pomóżmy tej rodzinie godnie żyć <3 


Tutaj będziemy relacjonować postępy w remoncie:

relacja z remontu Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 65

AG
Adam i Asia
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JP
Justyna Pawłowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

723 244 zrzutki

i zebrali

500 038 909 zł

A ty na co dziś zbierasz?