id: 5hvhab

Doceniasz naszą akcję #Kopernikwdomu? Kup symboliczny bilet do Kopernika

Doceniasz naszą akcję #Kopernikwdomu? Kup symboliczny bilet do Kopernika

Aktualności 3

 • Mamy dla Was dobre wieści!

  

  10 czerwca otwieramy Kopernika. Już nie możemy się doczekać! Mamy nadzieję, że Wy też.

   

  Już od 10 czerwca można przyjść do naszego Centrum Nauki

  Kopernik. Czy to oznacza, że znikniemy z internetu? Nie! Zdajemy sobie sprawę,

  że nie wszyscy mogą nas odwiedzać. Dlatego kontynuujemy nasze działania

  online. Nie zostawimy Was! Nadal możecie liczyć na garść codziennych inspiracji

  naukowych. Z domów naszych animatorów przenieśliśmy się do Kopernika, gdzie

  eksperymentujemy, pokazujemy nasze eksponaty i ukryte w nich zjawiska.

  Zapraszamy Was serdecznie i prosimy, wesprzyjcie nasze działania przekazując

  chociaż drobną kwotę.


  To dla nas znaczy bardzo wiele!

  Czytaj więcej
 • Wieczory dla dorosłych online


  28 maja, godz. 19.00


  Dotychczas zapraszaliśmy Was na Wieczory do Kopernika. Teraz wpraszamy się na czwartkową „domówkę” do Waszych komputerów i smartfonów. Przed nami pierwszy w dziejach Wieczór dla dorosłych online! Bądźcie z nami.

   

  Przygotowaliśmy trzy wydarzenia związane z tematyką Wieczoru, czyli jedzeniem. Na początek o godz. 19.00 wykład o etycznych aspektach naszych wyborów żywieniowych, po nim zaś o godz. 19.50 dwa wydarzenia równoległe: spotkanie z twórcą mięsa wyhodowanego metodą komórkową oraz warsztaty kulinarne z cyklu Cook Story by Samsung. Wybór należy do Was.

  Udział w Wieczorze dla dorosłych online jest bezpłatny, ale będziemy ogromnie wdzięczni jeśli przekażecie darowiznę na naszą zbiórkę. Każda kwota jest dla nas ważna!


  Aby wziąć udział w konkretnym spotkaniu, kliknij w link podany przy opisie poszczególnych wydarzeń.


  Co i jak jeść - żywność, planeta i zdrowie Alicja Baska 19.00 – 19.45

  http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/wieczorydladoroslych/wdd-online/ze-smakiem/co-i-jak-jesc-zywnosc-planeta-zdrowie/


  Kuchnia less waste Jakub Błogowski 19.50 – 20.35

  http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/wieczorydladoroslych/wdd-online/ze-smakiem/wiosenne-less-waste/

   

  Mięsny liść Stanisław Łoboziak 19.50 – 20.35

  http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/wieczorydladoroslych/wieczory-dla-doroslych-online/ze-smakiem/miesny-lisc/

  Czytaj więcej
 • W naszym świecie nie ma pytań bez odpowiedzi. A pytań jest całe mnóstwo! Napędza nas nieposkromiona ciekawość, fascynacja nauką i chęć samodzielnego odkrywania jej praw. Co więcej - czujemy nieodpartą potrzebę, aby dzielić się naszą pasją. Jesteśmy przekonani, że wielu z Was ją podziela – lub podzieli, jeśli spróbuje samodzielnego eksperymentowania. Dlatego zapraszamy Was do świata, w którym kuchnia może zamienić się w laboratorium, pokój w pracownię badawczą, a balkon – w eksperymentalną uprawę. Nie musicie mieć świetnie wyposażonej pracowni, aby tworzyć niesamowite projekty! Razem z dziećmi przekonajcie się, że zwykłe, domowe przedmioty wystarczą, by odkryć wiele praw rządzących światem. Brak klasycznych lekcji szkolnych nie sprawia, że nauka przestaje istnieć – ona jest zawsze wokół nas, a uczyć można się wszędzie! Chcemy pomóc Wam dostrzec ten potencjał.


  Nie możemy teraz zaprosić Was do Kopernika. Dlatego przybywamy z eksperymentami do Waszych domów, za pośrednictwem internetu. Dotąd w sieci informowaliśmy głównie o wydarzeniach w Centrum. Teraz na Facebooku prowadzimy regularny portal związany z nauką. Publikujemy porady ekspertów, komentujemy najnowsze doniesienia na temat epidemii, prezentujemy na żywo pokazy z planetarium, rzucamy wyzwania konstruktorskie i doświadczalne.


  Od dawna mówiliśmy, że do eksperymentowania nie zawsze potrzebne są specjalistyczne akcesoria i wyszukane komponenty. Teraz mamy okazję, by to udowodnić. W przygotowanie treści zaangażowanych jest 50 naszych animatorów. To ludzie kochający naukę, którzy wierzą, że ten trudny czas mogą spędzić w inny, ciekawy sposób. Na co dzień pracujący na wystawach, przeistoczyli się w samodzielnych eksperymentatorów. We własnych domach zaczęli nagrywać filmy, prezentujące różnorodne doświadczenia. Dzięki nim na naszym profilu na Facebooku zaproponowaliśmy już ponad 300 doświadczeń, które możecie wykonać bez trudu korzystając z przedmiotów dostępnych w każdym domu.

  Nasze propozycje cieszą się dużą popularnością. Każdego dnia udostępniane eksperymenty ogląda blisko 200 tys. osób. Upewnia nas to w przekonaniu, że to co robimy jest potrzebne i przydatne.


  Planujemy stworzyć 250 kolejnych filmów. Dużo, prawda? Chcemy, abyście  mogli wybrać interesujące Was tematy i do woli cieszyć się swobodnym eksperymentowaniem.


  Potrzebujemy waszego wsparcia!


  Każda wpłacona na naszą zbiórkę kwota to kolejne produkcje pełne eksperymentów i innych inspirujących materiałów.

  Bilet do Kopernika kosztuje 31 zł. Kupując 1 bilet za 31 zł możecie eksperymentować w naszym Centrum przez kilka godzin. Teraz - zupełnie za darmo - macie dostęp do 300 materiałów, które trwają łącznie ponad 35 godzin! To jak 6 wizyt w Koperniku. Dodatkowo, z #Kopernikwdomu możecie korzystać w dowolnym czasie i wracać do ulubionych eksperymentów.

  Wpłaćcie, ile możecie – 31, 50, 100 zł. Wykorzystamy tę sumę na realizację kolejnych inspirujących doświadczeń.

   

  Kupcie wirtualny bilet i rozgośćcie się w naszym świecie naukowych odkryć.

   

  Na tych, którzy zechcą wesprzeć naszą działalność online czeka niespodzianka – przedpremierowy pokaz wyjątkowego eksperymentu.

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

KUP SYMBOLICZNY BILET DO KOPERNIKA

 

W listopadzie mija 10 lat od powstania Centrum Nauki Kopernik. To miał być wyjątkowy rok. Miało być hucznie. Mieliśmy razem świętować. Wciąż planujemy atrakcje dla wszystkich, dni otwarte, nowe eksponaty…


Tymczasem w związku z pandemią, Centrum Nauki Kopernik od tygodni jest zamknięte. Ale my wciąż działamy. Chcemy nadal być potrzebni. Pomóc Wam zorganizować ciekawe aktywności w domu, podpowiedzieć, jak robić eksperymenty z dziećmi. #zostajewdomuNa profilu facebookowym Kopernika i na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy akcję #Kopernikwdomu. To codzienny zestaw nowych eksperymentów do samodzielnego wykonania, naukowych inspiracji, wyzwań, astronomicznych ciekawostek, zabaw i porad dla dzieci i dorosłych.


Bardzo nam Was brakuje. Dziwnie się czujemy, gdy przygotowujemy kolejne filmy w pustych, opuszczonych przestrzeniach Centrum.Naszą pracę udostępniamy w sieci za darmo, dla wszystkich. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia. Jesteśmy zamknięci od 12 marca i nie wiemy, jak długo jeszcze. Nasz budżet opiera się w dużym stopniu na wpływach z biletów. Dotacje ze środków publicznych oraz wsparcie sponsorów pokrywają tylko 46% kosztów. Resztę musimy zarobić sami. Mimo, że jesteśmy zamknięci, pracujemy, ale niestety nie zarabiamy.


Kup wirtualny bilet do Centrum Nauki Kopernik

A my nadal będziemy tworzyć taki program, który pozwoli Wam poczuć się jak w Koperniku, bez wychodzenia z domu. Bądźcie z nami w to 10-lecie. Do zobaczenia!


Wpłacający 448

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
JC
Julia C
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
MD
Meltrisa Dzika
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
OJ
Olga Jędrzejewska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 38

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 570 zrzutek

i zebrali

403 884 626 zł

A ty na co dziś zbierasz?