Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka ID: 5j9rwg

Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka ID: 5j9rwg

3 455 zł z 41 000 zł

8%

3 455 zł

3 455 zł

z 41 000 zł

zakończona

zakończona

30.11.2019r

42

42

wspierających
8%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup średniego auta gaśniczego

Dane Jednostki:

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance

Moszczanka 278, 48-200 Prudnik

KRS: 0000058597 Regon: 531615360 NIP: 7551702121

Nasza Jednostka:

https://www.facebook.com/OSP.Moszczanka

Ratowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najistotniejszy cel działań prowadzonych przez Straż Pożarną, przy zwalczaniu klęsk żywiołowych, pożarów, zdarzeń chemicznych, ekologicznych i technicznych – tzw. miejscowych zagrożeń.

Bardzo ważnym ogniwem w tych działaniach jest ochotnicza straż pożarna, realizująca tak ważną misję społeczną, która jest niezmiernie istotna w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Stale rosnąca ilość zdarzeń oraz ich zróżnicowanie, a także fakt, że na miejsce zdarzenia strażacy w wielu przypadkach przybywają pierwsi, jeszcze przed innymi służbami ratowniczymi wymaga od nas posiadania sprawnego sprzętu w tym m.in.samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Koszt nowego samochodu to około 760 tyś. złotych, co jest dla nas kwotą niewyobrażalną i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zakupić takiego samochodu.

Zakup nowego samochodu w znaczny sposób podniesie poziom naszej gotowości operacyjnej, a jego brak może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu.

Dzięki naszej determinacji i dążeniu do celu mamy zapewnione środki w kwocie 660 tyś. zł. jednak w dalszym ciągu brakuje nam 100 tyś. zł., które jest warunkiem pozwalającym zrealizować nam zakup samochodu i osiągnąć cel, a nawet marzenie strażaków z OSP Moszczanka.

Aktualnie posiadamy dwa 30 letnie samochody marki star 244, które są już bardzo wysłużone i bardzo często zawodzą. Zdarzały się sytuację, że mieliśmy problem z wyjazdem do akcji ze względu na awarię samochodów m.in. samochód nie odpalił, hamulce nie odblokowały się. Zdarzały się tez sytuacje, że samochody ulegały awarii podczas dojazdu jak i w czasie samej akcji co mogło stanowić zagrożenie dla strażaków ochotników niosących bezinteresowną pomoc innym ludziom.

Nasza jednostka została założona w 1945 roku.

W roku 2015 obchodziliśmy 70-lecie naszej straży,wtedy to społeczeństwo ofiarowało nam sztandar, co świadczy o docenieniu naszej pracy na rzecz lokalnej społeczności. O podtrzymywaniu tak ważnej tradycji, jaką jest funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, świadczy również ogólna liczba członków, która wynosi 83 osoby, w wieku od 14 do ponad 80 lat, dla których to bycie strażakiem jest służbą i źródłem satysfakcji, a mottem przewodnim są słowa strażackiego pozdrowienia „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Pod względem wyszkolenia nasza jednostka jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy ilość profesjonalnie przeszkolonych strażaków ratowników w liczbie 35 osób, 12 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, którzy to na szkolenia, udział w akcjach ratowniczych, działalność prewencyjną, jak i kulturalno-oświatową poświęcają swój czas, a wszystko to robią w czynie społecznym zgodnie z fragmentem modlitwy strażaka „Swe powołanie pełnić chcę I wszystko z siebie dać: Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec i o ich mienie dbać”. Jednak wszelkie szkolenia są bezużyteczne, jeżeli jednostka nie ma dostępu do odpowiedniego i nowoczesnego sprzętu.

OSP Moszczanka jest w czołówce jeśli chodzi o liczbę wyjazdów i sprawnie przeprowadzonych akcji w gminie Prudnik. Często byliśmy dysponowani do akcji jako jedyna jednostka i mogliśmy korzystać tylko z własnego sprzętu, którego niedobór wpływał na czas, sprawność oraz profesjonalizm przeprowadzanej akcji.Wielokrotnie zaangażowanie, poświęcenie oraz upór w dążeniu do zamierzonego celu przez członków OSP Moszczanka, niwelował skutki braku sprzętu, jednakże należy pamiętać, że najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie i nie można szukać oszczędności na rzeczach, które mają na nie wpływ.

Pokładamy głęboką nadzieję, że uda nam się zebrać środki na zakup średniego samochodu gaśniczego.

W imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email: [email protected]

Twoj

Wpłacający42

S
sadłlo aleksander
200 zł
S
szmelus.dz
150 zł
M
Marcin
100 zł
J
Jarek Szpak
100 zł
JS
Jarosław Szóstka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PK
Paweł Kwiatkowski
100 zł
GK
Grzegorz Korytkowski
100 zł
AW
Arek Wolski
100 zł
S
S strażak
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

498 411 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?