id: 5j9rwg

Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka

Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka

3 455 zł 
z 41 000 zł
8%
zakończona 30.11.2019r
42 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup średniego auta gaśniczego

Dane Jednostki:

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance

Moszczanka 278, 48-200 Prudnik

KRS: 0000058597 Regon: 531615360 NIP: 7551702121

Nasza Jednostka:

https://www.facebook.com/OSP.Moszczanka

Ratowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najistotniejszy cel działań prowadzonych przez Straż Pożarną, przy zwalczaniu klęsk żywiołowych, pożarów, zdarzeń chemicznych, ekologicznych i technicznych – tzw. miejscowych zagrożeń.

Bardzo ważnym ogniwem w tych działaniach jest ochotnicza straż pożarna, realizująca tak ważną misję społeczną, która jest niezmiernie istotna w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Stale rosnąca ilość zdarzeń oraz ich zróżnicowanie, a także fakt, że na miejsce zdarzenia strażacy w wielu przypadkach przybywają pierwsi, jeszcze przed innymi służbami ratowniczymi wymaga od nas posiadania sprawnego sprzętu w tym m.in.samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Koszt nowego samochodu to około 760 tyś. złotych, co jest dla nas kwotą niewyobrażalną i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zakupić takiego samochodu.

Zakup nowego samochodu w znaczny sposób podniesie poziom naszej gotowości operacyjnej, a jego brak może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu.

Dzięki naszej determinacji i dążeniu do celu mamy zapewnione środki w kwocie 660 tyś. zł. jednak w dalszym ciągu brakuje nam 100 tyś. zł., które jest warunkiem pozwalającym zrealizować nam zakup samochodu i osiągnąć cel, a nawet marzenie strażaków z OSP Moszczanka.

Aktualnie posiadamy dwa 30 letnie samochody marki star 244, które są już bardzo wysłużone i bardzo często zawodzą. Zdarzały się sytuację, że mieliśmy problem z wyjazdem do akcji ze względu na awarię samochodów m.in. samochód nie odpalił, hamulce nie odblokowały się. Zdarzały się tez sytuacje, że samochody ulegały awarii podczas dojazdu jak i w czasie samej akcji co mogło stanowić zagrożenie dla strażaków ochotników niosących bezinteresowną pomoc innym ludziom.

Nasza jednostka została założona w 1945 roku.

W roku 2015 obchodziliśmy 70-lecie naszej straży,wtedy to społeczeństwo ofiarowało nam sztandar, co świadczy o docenieniu naszej pracy na rzecz lokalnej społeczności. O podtrzymywaniu tak ważnej tradycji, jaką jest funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, świadczy również ogólna liczba członków, która wynosi 83 osoby, w wieku od 14 do ponad 80 lat, dla których to bycie strażakiem jest służbą i źródłem satysfakcji, a mottem przewodnim są słowa strażackiego pozdrowienia „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Pod względem wyszkolenia nasza jednostka jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy ilość profesjonalnie przeszkolonych strażaków ratowników w liczbie 35 osób, 12 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, którzy to na szkolenia, udział w akcjach ratowniczych, działalność prewencyjną, jak i kulturalno-oświatową poświęcają swój czas, a wszystko to robią w czynie społecznym zgodnie z fragmentem modlitwy strażaka „Swe powołanie pełnić chcę I wszystko z siebie dać: Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec i o ich mienie dbać”. Jednak wszelkie szkolenia są bezużyteczne, jeżeli jednostka nie ma dostępu do odpowiedniego i nowoczesnego sprzętu.

OSP Moszczanka jest w czołówce jeśli chodzi o liczbę wyjazdów i sprawnie przeprowadzonych akcji w gminie Prudnik. Często byliśmy dysponowani do akcji jako jedyna jednostka i mogliśmy korzystać tylko z własnego sprzętu, którego niedobór wpływał na czas, sprawność oraz profesjonalizm przeprowadzanej akcji.Wielokrotnie zaangażowanie, poświęcenie oraz upór w dążeniu do zamierzonego celu przez członków OSP Moszczanka, niwelował skutki braku sprzętu, jednakże należy pamiętać, że najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie i nie można szukać oszczędności na rzeczach, które mają na nie wpływ.

Pokładamy głęboką nadzieję, że uda nam się zebrać środki na zakup średniego samochodu gaśniczego.

W imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email: [email protected]

Twoj

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 42

JS
sadłlo aleksander
200 zł
SZ
szmelus.dz
150 zł
MS
Marcin
100 zł
JS
Jarek Szpak
100 zł
JS
Jarosław Szóstka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PK
Paweł Kwiatkowski
100 zł
GK
Grzegorz Korytkowski
100 zł
AW
Arek Wolski
100 zł
MS
S strażak
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 106 zrzutek

i zebrali

620 175 291 zł

A ty na co dziś zbierasz?