Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka koniec za 43 dni ID: 5j9rwg

Zbiórka na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszczanka

Zebrano 2 320 zł
z kwoty 100 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

487
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance organizuje zbiórkę pieniędzy na zakup średniego auta gaśniczego


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Dane Jednostki:

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance

Moszczanka 278, 48-200 Prudnik

KRS: 0000058597 Regon: 531615360 NIP: 7551702121

Nasza Jednostka:

https://www.facebook.com/OSP.Moszczanka

 

Ratowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najistotniejszy cel działań prowadzonych przez Straż Pożarną, przy zwalczaniu klęsk żywiołowych, pożarów, zdarzeń chemicznych, ekologicznych i technicznych – tzw. miejscowych zagrożeń.

Bardzo ważnym ogniwem w tych działaniach jest ochotnicza straż pożarna, realizująca tak ważną misję społeczną, która jest niezmiernie istotna w zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Stale rosnąca ilość zdarzeń oraz ich zróżnicowanie, a także fakt, że na miejsce zdarzenia strażacy w wielu przypadkach przybywają pierwsi, jeszcze przed innymi służbami ratowniczymi wymaga od nas posiadania sprawnego sprzętu w tym m.in.samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Koszt nowego samochodu to około 760 tyś. złotych, co jest dla nas kwotą niewyobrażalną i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zakupić takiego samochodu.

Zakup nowego samochodu w znaczny sposób podniesie poziom naszej gotowości operacyjnej, a jego brak może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu.

Dzięki naszej determinacji i dążeniu do celu mamy zapewnione środki w kwocie 660 tyś. zł. jednak w dalszym ciągu brakuje nam 100 tyś. zł., które jest warunkiem pozwalającym zrealizować nam zakup samochodu i osiągnąć cel, a nawet marzenie strażaków z OSP Moszczanka.

Aktualnie posiadamy dwa 30 letnie samochody marki star 244, które są już bardzo wysłużone i bardzo często zawodzą. Zdarzały się sytuację, że mieliśmy problem z wyjazdem do akcji ze względu na awarię samochodów m.in. samochód nie odpalił, hamulce nie odblokowały się. Zdarzały się tez sytuacje, że samochody ulegały awarii podczas dojazdu jak i w czasie samej akcji co mogło stanowić zagrożenie dla strażaków ochotników niosących bezinteresowną pomoc innym ludziom.

Nasza jednostka została założona w 1945 roku.

W roku 2015 obchodziliśmy 70-lecie naszej straży,wtedy to społeczeństwo ofiarowało nam sztandar, co świadczy o docenieniu naszej pracy na rzecz lokalnej społeczności. O podtrzymywaniu tak ważnej tradycji, jaką jest funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, świadczy również ogólna liczba członków, która wynosi 83 osoby, w wieku od 14 do ponad 80 lat, dla których to bycie strażakiem jest służbą i źródłem satysfakcji, a mottem przewodnim są słowa strażackiego pozdrowienia „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Pod względem wyszkolenia nasza jednostka jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy ilość profesjonalnie przeszkolonych strażaków ratowników w liczbie 35 osób, 12 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, którzy to na szkolenia, udział w akcjach ratowniczych, działalność prewencyjną, jak i kulturalno-oświatową poświęcają swój czas, a wszystko to robią w czynie społecznym zgodnie z fragmentem modlitwy strażaka „Swe powołanie pełnić chcę I wszystko z siebie dać: Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec i o ich mienie dbać”. Jednak wszelkie szkolenia są bezużyteczne, jeżeli jednostka nie ma dostępu do odpowiedniego i nowoczesnego sprzętu.

OSP Moszczanka jest w czołówce jeśli chodzi o liczbę wyjazdów i sprawnie przeprowadzonych akcji w gminie Prudnik. Często byliśmy dysponowani do akcji jako jedyna jednostka i mogliśmy korzystać tylko z własnego sprzętu, którego niedobór wpływał na czas, sprawność oraz profesjonalizm przeprowadzanej akcji.Wielokrotnie zaangażowanie, poświęcenie oraz upór w dążeniu do zamierzonego celu przez członków OSP Moszczanka, niwelował skutki braku sprzętu, jednakże należy pamiętać, że najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie i nie można szukać oszczędności na rzeczach, które mają na nie wpływ.

Pokładamy głęboką nadzieję, że uda nam się zebrać środki na zakup średniego samochodu gaśniczego.

W imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email: [email protected]Twoj


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

A

Agnieszka

✊????✊????✊????

sporo było gadania na sesji RM dzisiaj, a kto z radnych wplacił ?

GZ
100 zł

Grzegorz Zawiślak

Wspieram, cel jest szczytny ????

AM
5 zł

Anna M

Powodzenia :)

S
200 zł
sadłlo aleksander
S
150 zł
szmelus.dz
M
100 zł
Marcin
JS
100 zł
Jarosław Szóstka
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
PK
100 zł
Paweł Kwiatkowski
GZ
100 zł
Grzegorz Zawiślak
S
50 zł
Sebastian
J
50 zł
Jarek Szpak
JG
50 zł
Jarosław Gerczak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
LK
50 zł
Lucyna Kojtych
M
50 zł
Monika
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
GZ
50 zł
Grzegorz Zakowicz
GZ
50 zł
Grzegorz Zakowicz
P
50 zł
Piotr Kwiatkowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AS
25 zł
Agnieszka SAdlej
NL
25 zł
Natalia Lisowska
A
5 zł
Anna
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AT
ukryta
Andrzej Tomczyk
A
ukryta
Agnieszka
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
KZ
ukryta
Krzysztof Zalewski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

M
250 zł
Marcin

Najwyższa wpłata

S
200 zł
sadłlo aleksander
Nasi użytkownicy założyli

335 218 zrzutek

Pomóż zebrać 100 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

487
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.