id: 5jp4zr

Ratujemy Pomnik Glana

Ratujemy Pomnik Glana

Nasi użytkownicy założyli 912 488 zrzutek i zebrali 874 594 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ratujemy Pomnik Glana


Jedyna taka instalacja w Polsce, a może na świecie. Ogromny Glan stał się symbolem Jarocina - stolicy polskiego rocka. Niestety, rzeźba jest w złym stanie i wymaga odnowienia, a nasza fundacja nie ma na to pieniędzy. 


Pomnik wymyśliła lokalna artystka Felicja Pawlicka, która zginęła w 2010 roku w wypadku samochodowym. Jej przyjaciele postanowili spełnić to marzenie. Fundacja “Ogród Marzeń” z Jarocina stworzyła w tym celu projekt „Znak szczególny”, w ramach którego powstał Wielki Glan i kilka innych dzieł różnych artystów.


a660c5cc76d422a1.jpeg


xafeac13a2f78dd2.jpeg

Twórcami wielkiego Glana są Małgorzata Kruk i Jakub Bogatko.

t1b5b1dd707a8016.jpeg


Rzeźbę dwumetrowego buta odsłoniliśmy w pierwszy dzień „Jarocin-Festiwal 2011” . Towarzyszyło nam kilkaset osób i była to wspaniała impreza.


o4d1971f98ff6ecc.jpeg


iaca94631b5f7edf.jpeg


Przez następne lata ubieraliśmy glana, zakładaliśmy mu różne sznurówki, a nawet mikołajową czapkę.


i749eef66dcf204b.jpeg


ya9b1c7ece9c345d.jpegGlan stał się wielką atrakcją Jarocina. Nie tylko goście festiwalowi wchodzili na niego i robili sobie zdjęcie. Każdy, kto przejeżdża przez nasze miasto staje na pobliskim parkingu i “cyka” sobie z nim pamiątkową fotkę. 

oa88e1eaf28c0f37.jpeg

Niestety, Glan wymaga odnowienia. Nie wolno na niego wchodzić, bo jest to niebezpieczne. Dlatego postanowiliśmy go zasłonić i zorganizować zbiórkę.


Fundacja “Ogród Marzeń”, która postawiła pomnik pomaga przede wszystkim dzieciom i młodym ludziom. Wspieramy dzieci  z niepełnosprawnością i chore. Fundujemy stypendia utalentowanym uczniom. Nie mamy pieniędzy na odbudowę pomnika.


Dlatego zwracamy się do Ciebie o pomoc. Mamy nadzieję, że nam pomożesz i wesprzesz naszą zbiórkę.


Glan musi przetrwać! Ratujmy go!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Glan Fan - magnes na lodówkę

Niepowtarzalny magnes w kształcie buta, który będzie Ci przypominał o tym, że masz swój udział w renowacji jarocińskiego pomnika glana. Nagrodę wyślemy Ci na po...

od 100 zł

Kupione 12

Wpłaty 35

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków