id: 5jxhdk

W protezie na rowerze

W protezie na rowerze

Nasi użytkownicy założyli 1 170 488 zrzutek i zebrali 1 219 929 124 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na zabieg fibrotomii oraz dalszą rehabilitację 7-letniego Oskara Adamiaka potrzebne jest 10 tysięcy złotych. Założyciel Fundacji „Krok do Marzeń” – Kamil Misztal, organizuje wyprawę rowerową, której celem jest zbiórka środków finansowych dla małego podopiecznego. Wyprawa ta jest niezwykła, gdyż sam Kamil jest osobą niepełnosprawną.

Oskar Adamiak - podopieczny Fundacji Krok do Marzeń

Celem nadrzędnym wyprawy jest zebranie funduszy dla podopiecznego Fundacji Oskara Adamiaka (7lat) ze Świdnika, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz czterokończynową spastyczność. Mimo choroby jest pogodnym chłopcem dlatego chcemy by czerpał garściami z okresu beztroskiego dzieciństwa. Chłopiec w chwili obecnej nie chodzi samodzielnie, ale zabieg fibrotomii oraz systematyczna rehabilitacja pozwolą na samodzielne kroki. Łączny koszt leczenia to 10tysięcy złotych, a każda cegiełka to wielki uśmiech tego małego mieszkańca Świdnika.

Samodzielnością o którą walczymy dla Oskara może pochwalić się Kamil, inicjator akcji „W protezie na rowerze”, który w dzieciństwie uległ poparzeniu konsekwencją którego była amputacji nogi. Jednak Kamil nie poddał się i dzięki pomocy bliskich uzbierał środki na protezę na której się porusza, a dzisiaj sam pomaga innym.

Fundacja „Krok do Marzeń”, już od 2lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Pomaga w zakupie sprzętu ortopedycznego, finansowaniu leczenia oraz rehabilitacji. Dotychczas organizowała m.in.

Ä Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Fundacji „Krok do Marzeń”,

Ä Zgrupowanie Reprezentacji Polski w Amp Futbolu (piłka nożna dla osób po amputacjach)

Ä oraz współorganizowała Puchar Dobroczynności w Lublinie.

Jej flagowym działaniem jest zbiórka plastikowych nakrętek, których od początku istnienia Fundacja zgromadziła już ok 5ton!

Organizowana wyprawa jest innowacyjną formą pomocy, nowym wyzwaniem jakie wspólnie chcemy podjąć, bo warto!!

Podczas wyprawy odbędą się 4 konferencje na których Kamil opowie o przygotowaniach do wyprawy oraz jako aktywny amp futbolista przybliży tą dyscyplinę sportu. Nie zapominajmy, że "W protezie na rowerze!" ma również wymiar integracyjno-społeczny, jej celem drugorzędnym jest chęć przełamania stereotypu, że osoby niepełnosprawne są skazane na siedzenie w domu, ma zachęcić ich do aktywności.

Miejscowości w jakich będzie gościł Kamil to m.in.

Zamość, Biłgoraj, Leżajsk, Rzeszów, Jasło, Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Poronin, Czarny Dunajec, Rabka Zdrój, Myślenice, Wieliczka, Kraków, Bukowska Wola, Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opole Lubelskie, Motycz Leśny oraz Lublin.

Będzie można spotkać się z niezwykłym rowerzystą oraz dorzucić swoją cegiełkę na leczenie małego Oskara.

Prosimy o wsparcie Oskarka, ponieważ uśmiech dziecka, samodzielność jaką możemy mu dać jest dla nas najlepszą nagrodą :) Zachęcamy do dokonywania wpłat - niech każde symboliczne 10złotych to będzie 1km przejechany w Państwa imieniu. Liczymy na Państwa dobre SERCA!

Więcej informacji o akcji na fanpage i stronie www Fundacji Krok do Marzeń – bądźcie na bieżąco!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 181

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków