id: 5kcufd

Dla NIESTRAJKUJĄCYCH Nauczycieli - Wychowawców z Izabelina jako wyraz szacunku za ich decyzję

Dla NIESTRAJKUJĄCYCH Nauczycieli - Wychowawców z Izabelina jako wyraz szacunku za ich decyzję

975 zł 
z 25 000 zł
3%
zakończona 26.05.2019r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Zrzutka ma na celu podziękowanie wychowawczyniom w przedszkolu izabelińskim (całe przedszkole nie strajkowało) oraz niestrajkującym pedagogom (nauczycielom) w szkołach izabelińskich.

Zrzutka dla Nie Strajkujących Nauczycieli

BARDZO DZIĘKUJEMY PEDAGOGOM

NieStrajkującym

w gminie Izabelin dla których dobro naszych dzieci było najważniejsze pomimo, że wielu Was także zarabia niewystarczająco.

My zorganizujemy zrzutkę na NIESTRAJKUJĄCYCH aby pokazać naszą wdzięczność za Waszą odpowiedzialność i zwiększony wysiłek w tym czasie gdy inni nauczyciele strajkowali. Pokazaliście, iż wasza decyzja o podjęciu pracy pedagoga była świadoma.

To jest właśnie powołanie.

Nauczyciele strajkujący wystosowali odezwę do mieszkańców i rodziców. Oto jeden z punktów:

cyt.:”Poszanowanie godności człowieka”

oraz odpowiedź autorów na tą odezwę opublikowaną na tablicy ogłoszeń

Polska Konstytucja już w swojej preambule stwierdza istnienie godności człowieka.

Art. 30 Konstytucji charakteryzuje ją jako przyrodzone, niezbywalne i nienaruszalne źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest jedną z wartości konstytucyjnych, których nie można ograniczać i jedną z klauzul generalnych stanowiących podstawę interpretacyjną całego systemu prawa. Godność człowieka jest prawnie chroniona i każdy co jest przekonany, że jego godność jest naruszana powinien dochodzić na drodze cywilnej (art. 23 kodeksu cywilnego) lub karnej gdzie naruszenie czyjejś godności jest przestępstwem znieważenia. Sąd Najwyższy RP w wyroku z 21 marca 2007 (I CSK 292/06) stwierdził, cyt.: „ godnością osobistą jest własne wewnętrzne przekonanie danego człowieka o jego etycznym i moralnym nie poszlakowaniu oraz oczekiwanie czci wobec siebie rozumianej jako pozytywne nastawienia innych osób wobec niego ze względu na społeczne i osobiste wartości, które reprezentuje”.

I to jest wasze pedagogów prawo

a co z prawem uczniów?

Godność nierozerwalnie związana jest szacunkiem, szacunkiem człowieka zarówno do samego siebie jak i do drugiego człowieka, bez względu na wszystko. Już Arystoteles uważał poczucie godności za cnotę, a Emmanuel Kant podkreślał, by

człowieka traktować jako cel sam w sobie,

a nie jako narzędzie do osiągnięcia jakiegoś celu.”

Więc jak traktować ten szantaż i bak klasyfikacji oraz odmowa przeprowadzenia egzaminów?

Ale odpowiedź na to pytanie pozostawiam strajkującym nauczycielom bo nie strajkujący pedagodzy nie tylko znają ale także stosują ten cytat w życiu.

Zrzutka ma na celu taka właśnie formę podziękowania wychowawczyniom w przedszkolu izabelińskim oraz niestrajkującym pedagogom (nauczycielom) w szkołach izabelińskich.

Według naszych danych w naszej gminie nie strajkowało 35 osób. Pokażmy solidarność z tą grupą dla której DOBRO NASZYCH DZIECI i szacunek dla rodziców było ważniejsze niż próba obalenia rządu (Strajk Nauczycieli został wiele miesięcy temu opisany przez Bartosza Kramka jako plan obalenia rządu w Polsce – powiedział Cezary Gmyz a sam Kramek już 2017 roku w mediach społecznościowych opublikował instrukcję ws. obalenia rządu)

Szkoła i uczniowie nie mogą być narzędziem do osiągania jakiegokolwiek celu poza edukacyjnego.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

JB
Jan Bestry
500 zł
AM
amm
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

798 660 zrzutek

i zebrali

617 845 538 zł

A ty na co dziś zbierasz?