id: 5kmhcu

Zaświeć światło w Centrum Rodziny w Katowicach!

Zaświeć światło w Centrum Rodziny w Katowicach!

Nasi użytkownicy założyli 1 169 920 zrzutek i zebrali 1 219 013 151 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani!

  Mamy 100%! Dziękujemy!!!

  Wciąż nie możemy uwierzyć, że w tak krótkim czasie udało się zebrać pełną kwotę. Jesteśmy wzruszone ofiarnością naszych Darczyńców. Czujemy ogromną wdzięczność! Z całego serca dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego, że udało się nam osiągnąć cel!


  Do zakończenia zrzutki pozostało jeszcze kilka dni, dlatego zdecydowałyśmy się jej nie zamykać i zachęcić Was do dalszego wsparcia. Każda kwota wpłacona powyżej 100% zostanie przekazana na kolejny etap budowy, który przed nami, a jego koszt to aż 272 000 zł. Dzięki Waszemu wsparciu nie wystartujemy z licznikiem o kwocie 0 zł, a prawie 1000zł.


  Dziękujemy za to, że budujecie razem z nami!!! :)  l02937120c1f42ed.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ZAŚWIEĆ ŚWIATŁO W CENTRUM RODZINY W KATOWICACH!

Zbiórka na zakończenie kolejnego etapu prac elektrycznych.


BYŁA SOBIE BUDOWA

Była sobie Budowa Centrum Rodziny. Budowa była dobra. I trwała nieprzerwanie mimo różnorakich światowych kryzysów. Mury wspięły się do góry, dach je przykrył, okna się równo wprawiły i wiatr już nie hulał po wnętrzach. Kable rozproszyły się na cztery strony świata. Wylewki się wylały i wypoziomowały, ściany otynkowały, sufity, ekhm, podwiesiły. Wentylacja i klimatyzacja zamontowała.

bd4eaa505db69107.jpg

b8e48a498833d9f4.jpg

e40ac1347107e549.jpg

s60782969adc4f91.jpgTylko elektryka coś nie mogła się pozbierać i jeszcze sporo brakowało, żeby pstryczki mogły pstrykać, a ciemność stała się światłością.

Potrzebna była siła. I poMOC płynąca prosto z gorących serc Darczyńców. Bo tylko Oni mogli uratować Budowę z opresji. Tak jak wtedy, gdy potrzebny był pilny drenaż - dzięki ekspresowej mobilizacji zastępów Darczyńców wody opadowe przestały dokuczać Budowie.  


Czy i tym razem Dzielni Darczyńcy staną ramię w ramię, by zakończyć kolejny etap Budowy Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach?


To zależy od Ciebie!


Kolejny etap elektryki to koszt 140 000zł. Dzięki hojności naszych Darczyńców mamy już 113 742 zł!

Pozostało jedynie 26 258 zł do uzbierania pełnej kwoty i stąd cel finansowy tej zrzutki!

Dzięki Twojemu wsparciu możemy jeszcze w tym roku zakończyć kolejny etap budowy związany z elektryką!

i1224e87374e46ea.jpg

CO I PO CO BUDUJEMY

Budujemy Centrum Rodziny im. św. Józefa, czyli niezwykłe miejsce tworzone z miłości i pasji do człowieka! W energooszczędnym budynku będzie żłobek, przestrzeń warsztatowa i coworkingowa, gabinety terapeutyczne i kawiarenka. Tutaj dziecko będzie mogło wielozmysłowo odkrywać świat, a jego rodzice czy opiekunowie, a nawet dziadkowie zdobywać nową wiedzę i umiejętności.

Centrum Rodziny to przede wszystkim miejsce, gdzie relacje i więzi są najważniejsze! Gdzie Mama będzie mogła usłyszeć dobre słowo od drugiej Mamy przy kubku ciepłej kawy, a Tata podejmie nowe wyzwania i przeżyje przygody w gronie innych Ojców. Tutaj swoje miejsce znajdą również dziadkowie i pradziadkowie, którzy jako wolontariusze będę mogli zaangażować się w opiekę nad maluchami, by dzielić się z nimi swoim życiowym doświadczeniem!


Ciężko Ci jest wyobrazić sobie, jak to będzie wyglądało? Zobacz nasz SPOT! DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE

W Stowarzyszeniu Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej pracujemy z ofiarami przemocy pod każdą możliwą postacią, ofiarami handlu ludźmi, przymusowego niewolnictwa, zranionymi na zawsze dziećmi i poturbowanymi dorosłymi. I dostrzegamy ogromną lukę do wypełnienia. Lukę systemową, w której nie wspiera się zwyczajnych rodzin, samodzielnych rodziców, a pomoc kieruje do tych, które zagrożone są zepchnięciem na margines. A to głównie „zwyczajni ludzie” tworzą nasze społeczeństwo.

 

Od ponad 20 lat pracujemy z kobietami i obserwujemy, jakie spustoszenie niesie za sobą brak bliskości, czułości, silnych więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami, dziadkami, opiekunami. Widzimy konsekwencje deficytów w sferze emocjonalnej.

 

Mając bogate doświadczenie terapeutyczne, psychologiczne, pedagogiczne, wiemy, jak wspierać i pomagać mądrze i adekwatnie do potrzeb, ale potrzebujemy mieć do tego odpowiednią przestrzeń. Tą przestrzenią ma być właśnie Centrum Rodziny im. św. Józefa. W tym miejscu chcemy wspierać „zwykłe” rodziny w świadomym budowaniu relacji i więzi i stworzyć miejsce, w którym się kocha i uczy kochać!

 uce6a14a95f2da4c.jpg

W obliczu ostatnich bardzo trudnych wydarzeń na świecie, wierzymy, że Centrum Rodziny może być miejscem, gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli odnaleźć na nowo poczucie bezpieczeństwa, wewnętrzny pokój i radość z prostych rzeczy. Dlatego pomimo przeciwności i wielu niepewności, budujemy dalej.


KIM JESTEŚMY

 • (Nie)przypadkowym team’em kobiet, który tworzą mamy, córki, żony, siostry (także zakonne!)
 • Pracowniczkami i wolontariuszkami Stowarzyszenia PoMOC, z siostrą Anna Bałchan SMI na czele, które towarzyszą kobietom będącym w szeroko pojętym kryzysie 
 • Nieugiętymi Wojowniczkami i szalonymi Marzycielkami, które w budowę Centrum wkładają ogrom swojego serca, energii, pracy, wiary i determinacji, by spełniać marzenia o lepszym świecie.

o1014bb21e1d7142.png

z845a2cf8d3693b7.jpgZa wsparcie naszej zrzutki chcemy Ci bardzo gorąco podziękować, dlatego przygotowałyśmy kilka form podziękowania w różnych konfiguracjach. Na zestawy składają się:

 • książka „Zbudowane. Zbudowane to się dzieje naprawdę” - książka wydana przez nas, która spisana jest w formie wywiadu z siostrą Anną i siostrą Barbarą. O kulisach swojej pracy, budowie Centrum i codzienności, po raz pierwszy obie siostry opowiedziały wyjątkowemu człowiekowi - Marcinowi Jakimowiczowi. W zależności od tego, którą nagrodę wybierzesz, książkę możesz dostać w formie papierowej lub PDF.
 • magnes z logo BCD
 • brelok z logo BCD
 • własnoręcznie robiony różaniec
 • własnoręcznie szyty worek na chleb
 • własnoręcznie robiony naszyjnik z kolekcji BCD na sznurku - delikatne pomarańczowe serduszko na wzór logo BCD
 • parę własnoręcznie robionych kolczyków z kolekcji BCD - delikatne pomarańczowe wkrętki w kształcie serduszka na wzór logo BCD
 • osobiste spotkanie z siostrą Anną i siostrą Barbarą oraz wizytę na budowie Centrum Rodziny
 • osobiste spotkanie z siostrą Anna, siostrą Barbarą i ekipą Budujemy Coś Dobrego wraz z oprowadzaniem po budowie Centrum Rodziny

c423c005f25f9456.jpg

CO DALEJ?

Bądź dalej z nami! Obserwuj nas w naszych mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach. A jeśli możesz, to udostępnij tę zrzutkę dalej i zaproś znajomych!


My budujemy dalej. Celem tej zrzutki jest zebranie potrzebnych funduszy na zamknięcie jednego z etapów budowy. Przed nami kolejny, którego koszt to 255 000 zł. W nim dalsze prace związane z elektryką - montaż instalacji zabezpieczającej w toaletach dla niepełnosprawnych, montaż osprzętu elektroinstalacyjnego takiego, jak gniazdka instalacyjne, łączniki i przyciski podtynkowe oraz montaż oświetlenia. Jeśli obecna zrzutka przekroczy 100% założonej kwoty, to każda wpłata powyżej tej zostanie przeznaczona na realizację kolejnego etapu prac.


Z całego serca dziękujemy za Twoje wsparcie!!!

zb60ab86f54e71cc.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 11

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dzięki Tobie położymy 5 metrów przewodów!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas podziękowanie w newsletterze, będziemy modlić się za Ciebie codziennie oraz podczas Mszy Świętej za Darczyńców w ...
33 zł

Kupione 5

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie zostanie wykonanych 5 otworów do okablowania!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas własnoręcznie wykonany magnes ceramiczny w kształcie serca z logo BCD oraz całą książkę „Zbudowane” w pliku PDF, ...
55 zł

Kupione 15 z 40

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie zamontujemy 20 puszek instalacyjnych!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas brelok w kształcie serca z logo BCD oraz książkę „Zbudowane” w formie papierowej, a także podziękowanie w newslet...
105 zł

Kupione 8 z 23

Zakończona
Cegiełki i podziękowania
Płyta „Korzenie” s. Anny Bałchan
W ramach podziękowania otrzymasz jedyną w swoim rodzaju płytę z muzyką chrześcijańską w wykonaniu s. Anny Bałchan i jej Przyjaciół. Z całego nakładu z...
107 zł

Kupione 4 z 5

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie zostanie zamontowane złącze kontrolne!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas własnoręcznie robiony naszyjnik ceramiczny w kształcie serca z logo BCD i książkę „Zbudowane” w wersji papierowej...
155 zł

Kupione 4 z 10

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie ułożymy 18 metrów osłonowych rur PCV!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas własnoręcznie szyty ekologiczny worek na chleb, własnoręcznie robiony różaniec - bransoletkę z kamieni szlachetny...
305 zł

Kupione 9 z 15

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie zostanie wykonanych 25 punktów w podłożu pod osprzęt!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas własnoręcznie robiony różaniec - bransoletkę, ekologiczny worek na chleb, czyścik do telefonu z logo BCD i książk...
500 zł

Kupione 3 z 5

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Hand made
Dzięki Tobie zostanie wykonanych 40 punktów w podłożu pod osprzęt!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz dwa egzemplarze książki “Zbudowane. To się dzieje naprawdę” z imienną dedykacją od siostry Anny i siostry Barbary oraz w...
1000 zł
Zakończona
Inne
Dzięki Tobie zostanie zamontowanych 8 iglic chroniących urządzenia!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz od nas zaproszenie na kawę i ciasto z s. Anną Bałchan i s. Barbarą Zawiła, dwa egzemplarze książki “Zbudowane. To się dz...
3000 zł
Zakończona
Inne
Dzięki Tobie zostanie osadzona jedna z czterech rozdzielnic!
Jako nasz Darczyńca otrzymasz zaproszenie na kawę i ciasto! Spotkasz się osobiście z siostrą Anną Bałchan i siostrą Barbarą Zawiła oraz na własne oczy...
5000 zł
Zakończona

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Zobaczcie jakie podziękowania dla Was przygotowaliśmy!

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 66

RS
Robert Szymański
250 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DG
Dorota Głowania
105 zł
WB
55 zł
ZC
Zofia Cymkowska
300 zł
MP
Marcin Porebski
40 zł
 
Dane ukryte
120 zł
JB
Jadwiga
 
Dane ukryte
107 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!