id: 5kp4uz

Śląski Plac Zabaw dla Dzieci Niepełnosprawnych - zbudujcie go razem z nami!

Śląski Plac Zabaw dla Dzieci Niepełnosprawnych - zbudujcie go razem z nami!

Opis zrzutki

Wiecie, że w Katowicach i najbliższej okolicy nie ma ogólnodostępnego placu zabaw, z którego bezpiecznie mogą korzystać niepełnosprawne dzieci? Nie chcemy, żeby dzieciaki z niepełnosprawnościami zmuszone były patrzeć ze smutkiem jak ich pełnosprawni rówieśnicy beztrosko bawią się w miejscach, które dostosowane są wyłącznie do ich potrzeb. Mamy pomysł jak temu zaradzić. Chcemy zbudować Integracyjny Plac Zabaw dla Dzieci z Niepełnosprawnościami w Parku Śląskim w Chorzowie. Sami jednak nie jesteśmy w stanie tego dokonać. Potrzebujemy Was, ludzi dobrej woli, którym tak samo jak nam zależy, aby na dziecięcych twarzach zagościł uśmiech.


Nazywam się Jakub Krupa, jestem Ambasadorem Silesia Marathon i od jakiegoś czasu startuję w półmaratonach i maratonach. Nie pokonuję ich jednak sam, ale w parze z osobą niepełnosprawną, która nie byłaby w stanie osiągnąć linii mety samodzielnie. Podczas ostatniego Silesia Marathon (06 X 2019) zorganizowałem akcję „Więcej niż Bieg”. Dystans 21 kilometrów półmaratonu pokonaliśmy wspólnie: 18 osób niepełnosprawnych i 20 towarzyszących im pełnosprawnych biegaczy. Rodzice biegli z chorymi

dziećmi, dzieci z chorymi rodzicami. Przyjaciele, ale też nieznajome sobie osoby stworzyły wspaniałe biegowe pary. Emocji, które towarzyszyły nam na starcie, trasie i mecie nie da się opisać!Jednym z uczestników powyższej akcji był 10-letni Kuba, z którym biegłem półmaraton rok wcześniej. Medale zdobyte w biegach pokazuje wszystkim z dumą! Cierpi na nieuleczalną dystrofię Duchenne’a, która zmusza go do poruszania się na wózku inwalidzkim, stopniowo osłabiając kolejne mięśnie. Pomimo tego, jak każde dziecko, tryska energią, ma masę pomysłów, pytań i marzeń. Cieszą go małe rzeczy. Niestety, idąc z rodzicami na plac zabaw może jedynie patrzeć jak bawią się zdrowe dzieci.


ya6898be2432928e.png


Wraz z organizatorami Silesia Marathon chcielibyśmy wyjść naprzeciw Kubie, innym chorym dzieciom i ich rodzinom. Pragniemy zbudować plac zabaw ze sprzętem przystosowanym dla dzieci z niepełnosprawnościami w Parku Śląskim. Posiadamy wstępny projekt inwestycji, wsparcie Wojewody

Śląskiego oraz Zarządu Parku Śląskiego.

 

Już teraz mamy zadeklarowane wsparcie:

 • 30 000 zł - od organizatorów Silesia Marathon
 • 25 000 zł - od Fundacji "Spartanie Dzieciom"
 • prawie 10 000 zł - z innych akcji, w tym sprzedaży gadżetów Silesia Marathon i aukcji charytatywnych
 • sfinansowanie jednego z urządzeń przez producenta placów zabaw - firmę Saternus

 

Mamy wsparcie partnerów, mamy również gotowy projekt i firmę go realizującą. Co tu dużo mówić, potrzeba nam jeszcze funduszy. Dzieciaki liczą na Was!


5kp4uz-2e7daa75.png

5kp4uz-44090967.png


Prezentowany projekt jest naszą propozycją – ostateczny kształt placu zabaw będzie uzależniony od ilości środków, jakie nam wszystkim uda się zebrać. Chcemy, by było to wyjątkowe miejsce – zaprojektowane w

wyjątkowy sposób i wybudowane dzięki wyjątkowym ludziom!

 

Cały dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wybudowanie placu zabaw.

 

Projekt przygotowany został tak, by można było go kontynuować w kolejnych latach. Im więcej środków udam nam się wspólnie zebrać, tym większy i bardziej atrakcyjny plac zabaw powstanie.

 

Dołącz do nas! Każda, nawet niewielka kwota, to cenny wkład w budowę Śląskiego Placu Zabaw dla Dzieci Niepełnosprawnych!
Masz pytanie?Skontaktuj się z nami.

Facebook

E-mail

Wpłacający 68

B
Beata B
25 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
211 zł
AP
Anna Pawlica
ukryta
MW
Malgorzata Wojas
160 zł
PP
PiF PaF
38 zł
M
Monika
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
A
Agnieszka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MP
Marcin Pietrzyk
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • JP
  Jan Pawłowski

  Niech nasza historia i część z książki Maraton Pokoleń przyczynią się do budowy tego placu. Pozdrawiamy Wiesiek i Marek.

  300 zł
 • KW
  Karolina Wosik

  Podziwiam, wspieram i trzymam kciuki. A w niedzielę biegnę aby pomóc ????????????

  30 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super akcja, gratuluję inicjatywy i trzymam kciuki

  350 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Success!

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super akcja, gratuluję i trzymam kciuki!!!

  130 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 044 zrzutki

i zebrali

400 750 001 zł

A ty na co dziś zbierasz?