id: 5kt28m

Dołącz do drużyny! - Pomoc dla Łukasza Derbicha w najważniejszym meczu jego życia. Łukasz VS Przewlekła niewydolność nerek

Dołącz do drużyny! - Pomoc dla Łukasza Derbicha w najważniejszym meczu jego życia. Łukasz VS Przewlekła niewydolność nerek

Nasi użytkownicy założyli 1 188 936 zrzutek i zebrali 1 252 397 243 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • 15.02.2020 w Domu Weselnym Eden w Petrykach odbędzie się Walentynkowy Bal Charytatywny połączony z licytacjami dla Łukasza. Kontakt 602649268
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dla Łukasza!


Stanął na boisku, by rozegrać najważniejszy w swoim życiu mecz, w którym stawką jest powrót do sprawności, obecności i możliwości dzielenia kolejnych dni ze swoim Synkiem i Żoną.


Łukasz Drebich to 36 letni polski piłkarz grający na pozycji lewego i środkowego obrońcy.

Jest wychowankiem Korony-Pogoń Stawiszyn. W przeszłości grał, miedzy innymi w klubach Cracovi Kraków, Ruchu Chorzów, Olimpii Elbląg ( I liga), Sandecja Nowy Sącz ( I liga), Radomiaku Radom ( II liga) a ostatnio w klubie KS Opatówek. W ekstraklasie zadebiutował 14 marca 2009 roku w meczu z Lechią Gdańsk spełniając swoje marzenia z dzieciństwa.


Dzisiaj jego wielką pasję przerwała ciężka, podstępna i przewlekła choroba - niewydolność nerek.


d80522c3471d15e0.jpeg


Aktualnie Łukasz jest w szpitalu, gdzie przechodzi szereg badań oraz utrzymującą go przy życiu dializę. Czeka na dawcę nerki, następnie przeszczep, a potem chce podjąć walkę o powrót do zdrowia.

Jest dzielnym zawodnikiem, nie poddaje się, każdego dnia walczy z przeciwnościami losu, tak jak robił

to na murawie - w najlepszym stylu.

Po wyjściu ze szpitala czeka Go codzienna, wyczerpująca dializa otrzewnowa.

Do podjęcia tej walki na czas oczekiwania na dawcę, a potem na podjęcie rehabilitacji potrzebne będą środki pieniężne.Łukasz od dziecka grał w piłkę nożną. Ten sport to jego pasja, miłość i praca. Wychodząc na boisko zawsze daje z siebie 100% i zostawia serce na murawie. Nigdy nie odpuszcza i walczy do końca. Od wielu lat robi to, co sprawia mu dużo radości. Dzień 16 listopada 2019 roku nie różnił się od innych. Łukasz zagrał mecz w KS Opatówek i wrócił do domu. Nie wiedział, że to będzie jego ostatni mecz. Następnego dnia źle się poczuł, dostał wysokie ciśnienie i ból głowy. Jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że dnia 20 listopada 2019 roku trafił na SOR w Kaliszu, a następnie na odział nefrologii z podejrzeniem zapalenia nerek. Po paru dniach spędzonych w szpitalu i przeprowadzonych badaniach okazało się, że Łukasz cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Szok. Wtedy jemu i jego rodzinie zawalił się świat. Do dnia dzisiejszego ani on, ani jego najbliżsi, nie mogą pogodzić się z tym, że już nie wróci na boisko.


Niewydolność nerek to podstępnie rozwijająca się choroba, która nie daje żadnych sygnałów. Rozwija się latami. Aktualnie Łukasz przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie przechodzi codziennie szereg badań, które mają go zakwalifikować do przeszczepu nerki. Dziś przy życiu utrzymują go wyczerpujące dializy i oczekiwanie na dawcę nerki. Łukasza czeka długa droga do powrotu do zdrowia i odnalezienia się w nowej sytuacji. W tym celu potrzebne są środki pieniężne na leczenie i rehabilitację.


k7e674ae84a02859.jpeg


https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Derbich


http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7903

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 548

preloader