id: 5kt28m

Dołącz do drużyny! - Pomoc dla Łukasza Derbicha w najważniejszym meczu jego życia. Łukasz VS Przewlekła niewydolność nerek

Dołącz do drużyny! - Pomoc dla Łukasza Derbicha w najważniejszym meczu jego życia. Łukasz VS Przewlekła niewydolność nerek

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
51 429 zł 
z 70 000
73%
zakończona
30.06.2021r
548
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 916 789 zrzutek i zebrali 884 298 478 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • 15.02.2020 w Domu Weselnym Eden w Petrykach odbędzie się Walentynkowy Bal Charytatywny połączony z licytacjami dla Łukasza. Kontakt 602649268
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dla Łukasza!


Stanął na boisku, by rozegrać najważniejszy w swoim życiu mecz, w którym stawką jest powrót do sprawności, obecności i możliwości dzielenia kolejnych dni ze swoim Synkiem i Żoną.


Łukasz Drebich to 36 letni polski piłkarz grający na pozycji lewego i środkowego obrońcy.

Jest wychowankiem Korony-Pogoń Stawiszyn. W przeszłości grał, miedzy innymi w klubach Cracovi Kraków, Ruchu Chorzów, Olimpii Elbląg ( I liga), Sandecja Nowy Sącz ( I liga), Radomiaku Radom ( II liga) a ostatnio w klubie KS Opatówek. W ekstraklasie zadebiutował 14 marca 2009 roku w meczu z Lechią Gdańsk spełniając swoje marzenia z dzieciństwa.


Dzisiaj jego wielką pasję przerwała ciężka, podstępna i przewlekła choroba - niewydolność nerek.


d80522c3471d15e0.jpeg


Aktualnie Łukasz jest w szpitalu, gdzie przechodzi szereg badań oraz utrzymującą go przy życiu dializę. Czeka na dawcę nerki, następnie przeszczep, a potem chce podjąć walkę o powrót do zdrowia.

Jest dzielnym zawodnikiem, nie poddaje się, każdego dnia walczy z przeciwnościami losu, tak jak robił

to na murawie - w najlepszym stylu.

Po wyjściu ze szpitala czeka Go codzienna, wyczerpująca dializa otrzewnowa.

Do podjęcia tej walki na czas oczekiwania na dawcę, a potem na podjęcie rehabilitacji potrzebne będą środki pieniężne.Łukasz od dziecka grał w piłkę nożną. Ten sport to jego pasja, miłość i praca. Wychodząc na boisko zawsze daje z siebie 100% i zostawia serce na murawie. Nigdy nie odpuszcza i walczy do końca. Od wielu lat robi to, co sprawia mu dużo radości. Dzień 16 listopada 2019 roku nie różnił się od innych. Łukasz zagrał mecz w KS Opatówek i wrócił do domu. Nie wiedział, że to będzie jego ostatni mecz. Następnego dnia źle się poczuł, dostał wysokie ciśnienie i ból głowy. Jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że dnia 20 listopada 2019 roku trafił na SOR w Kaliszu, a następnie na odział nefrologii z podejrzeniem zapalenia nerek. Po paru dniach spędzonych w szpitalu i przeprowadzonych badaniach okazało się, że Łukasz cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Szok. Wtedy jemu i jego rodzinie zawalił się świat. Do dnia dzisiejszego ani on, ani jego najbliżsi, nie mogą pogodzić się z tym, że już nie wróci na boisko.


Niewydolność nerek to podstępnie rozwijająca się choroba, która nie daje żadnych sygnałów. Rozwija się latami. Aktualnie Łukasz przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie przechodzi codziennie szereg badań, które mają go zakwalifikować do przeszczepu nerki. Dziś przy życiu utrzymują go wyczerpujące dializy i oczekiwanie na dawcę nerki. Łukasza czeka długa droga do powrotu do zdrowia i odnalezienia się w nowej sytuacji. W tym celu potrzebne są środki pieniężne na leczenie i rehabilitację.


k7e674ae84a02859.jpeg


https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Derbich


http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7903

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 548

preloader