id: 5m9jzk

Na leczenie ciała po wybuchu biokominka! Niewinna poszkodowana.

Na leczenie ciała po wybuchu biokominka! Niewinna poszkodowana.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
48 814 zł 
z 450 000 zł
10%
15 dni do końca
1415 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mam na imię Malwina. W dniu 28.06.2021 r. wraz z grupą znajomych uczestniczyłam w spotkaniu towarzyskim zorganizowanym przez jedną ze znajomych na terenie jej prywatnej posesji w Poznaniu. Podczas przyjęcia na skutek nieostrożności gospodarzy doszło do wybuchu wolnostojącego biokominka. Powstały pożar spowodował u mnie obrażenia ciała w postaci oparzeń termicznych II i III stopnia obejmujące 60 – 69 % powierzchni ciała.

Z miejsca zdarzenia zabrano mnie pogotowiem ratunkowym do szpitala przy ul. Lutyckiej w Poznaniu , skąd niezwłocznie przetransportowano mnie do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach w celu ratowania życia. W tym szpitalu spędziłam prawie cztery miesiące a następnie m2.jpgna skutek chorób i  obrażeń następczych zostałam przewieziona do Szpitala Klinicznego w Poznaniu w celu kontynuacji leczenia. W całym okresie leczenia czynności obejmujące ratowanie życia przebiegały kolejno : – pierwsze trzy tygodnie śpiączka farmakologiczna, – wentylacja (respirator PEEP), – trzykrotne przeszczepy skóry, – leczenie nerkozastępcze, – laparotomia, – relaparotomia, – powtórna relaparotomia z płukaniem i drenażem jamy otrzewnej, – przetoka jelita cienkiego, oraz okropne następstwa – liczne blizny na ciele, – trauma i ból trudny do opisania a także wymuszone sytuacją zmiany życia rodzinnego (mam męża i dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat).


Potrzebuję pomocy na zakup leków i materiałów opatrunkowych, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, zakup odzieży uciskowej, koszty rehabilitacji, konsultacji lekarskich


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1415

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Z
Ziuta
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MO
Monika
300 zł
BS
Beata
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
IG
Izabela Grzegorczyk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 46

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 074 zrzutki

i zebrali

578 597 860 zł

A ty na co dziś zbierasz?