id: 5n4mmp

Nie zgadzamy się na zwolnienia liderów związkowych! Zrzutka na pomoc prawną.

Nie zgadzamy się na zwolnienia liderów związkowych! Zrzutka na pomoc prawną.

Nasi użytkownicy założyli 1 168 719 zrzutek i zebrali 1 217 120 371 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W Polsce coraz częściej liderzy związkowi są pozbawiani pracy. Kilka miesięcy temu nasza liderka w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Ilona Garczyńska została zwolniona dyscyplinarnie. Wkrótce potem ten sam los spotkał lidera naszych kołobrzeskich kierowców, Dariusza Pawelczaka. W ostatnich dniach kolejny nasz lider dostał dyscyplinarkę – tym razem przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Sii, Krystian Kosowski.


Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 12 polskiej Konstytucji „Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych”, a art. 59 mówi, że „zapewnia się wolność zrzeszania się w związkach zawodowych”. Artykuł 32 Ustawy o Związkach Zawodowych mówi zaś, że "pracodawca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie może wypowiedzieć ani rozwiązać stosunku prawnego ze wskazanym uchwałą zarządu jego członkiem".

 

Nasz związek nie pozwoli się zastraszyć i będzie walczył o przywrócenie do pracy wszystkich naszych zwolnionych działaczy. Będziemy składać wnioski do sądu, informować o patologiach opinię publiczną, prowadzić akcje informacyjne odnośnie podstawowych praw związkowych. Pieniądze z tej zbiórki przeznaczymy na proces Krystiana Kosowskiego, a jeśli uda nam się zebrać więcej środków, stworzymy z nich fundusz wsparcia dla wszystkich naszych prześladowanych działaczy związkowych.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 102

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków