id: 5nbfxu

Papuq reaktywacja! Pomoc po wypadku, w stanięciu na nogi.

Papuq reaktywacja! Pomoc po wypadku, w stanięciu na nogi.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
32 027 zł
z 150 000
21%
102 dni
do końca
265
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 035 198 zrzutek i zebrali 1 102 268 492 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc dla naszego Przyjaciela Papuqa - Darka Felis-Obryckiego. NfSrB88CT7yEHII7.jpg

Wielu może Go znać, lub chociaż kojarzyć... Papuq jest fotografem i operatorem, od lat łączy swój zawód i swoje pasje: motocykle, łucznictwo i strzelectwo sportowe. 

Śmieje się, że na chwilę obecną to właśnie strzelectwo pozwala mu pozostać przy zdrowych zmysłach.

Darek współpracował z większością mediów motocyklowych w Polsce - portali, gazet i telewizji, przez wiele lat był fotografem „Motormanii”, współpracował ze „Światem motocykli”, „Ścigaczem”, „Motogenem”, „X-cross”, był współtwórcą i prowadzącym telewizyjne programy motocyklowe min. „Przyjazne motocyklistom”, wspierał „Motoserce” i od pierwszej warszawskiej edycji “Motomikołajki”, min. poprzez tworzenie plakatów, fotorelacji i filmów promocyjnych. 

Darek jest również pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej „Ja motocyklista”. 

Organizował Warszawski Rajd Turystyczny WRT I, WRT II i WRT III(w przygotowaniu) - MRT, MiniWATT, Mistrzostwa Polski Supermoto. 

Przez kilka lat był związany z East River Enduro. 

24.05.22, w trakcie przygotowywania testu motocykla dla Motowizji (Motowizjoner) i na swój kanał na YouTube Papuq miał poważny wypadek motocyklowy: kobieta prowadząca samochód osobowy, zawracając „na zakazie” z prawego pasa, staranowała prawidłowo i na szczęście nie za szybko jadącego na motocyklu Darka. 

W wyniku kolizji Papuq doznał wielu urazów, z których najpoważniejszym było otwarte złamanie kości udowej. Na chwilę obecną jest po trzech operacjach, pierwsza wykonana zaraz po wypadku, druga pod koniec października 2022 roku. 

Niestety, z powodu znacznego ubytku kości, której fragmenty dosłownie zastały na asfalcie, mimo wykorzystania wszelkich dostępnych metod, uzyskanie zrostu kości okazało się mocno problematyczne.

Obecnie zespolenie wewnętrzne puściło - pękła płyta, co pogorszyło dodatkowo i tak niezbyt dobry stan kości. 

Darek po raz kolejny wylądował w szpitalu.

Jest po kolejnej operacji, czekają go jeszcze co najmniej dwie i to w najbardziej optymistycznym scenariuszu, bardzo możliwe, że konieczne będzie skrócenie nogi i późniejsze jej wydłużanie, mobilizacja kolana, a co za tym idzie kolejne zabiegi operacyjne i długa, kosztowna rehabilitacja.

Wypadek przekreślił wiele Jego planów zawodowych i uniemożliwił mu pracę z kamerą i aparatem na planach telewizyjnych i filmowych. 

Pomiędzy operacjami, poruszając się wyłącznie o kulach, podejmował się wszelkich możliwych zleceń, które był w stanie wykonać, oraz planował realizację własnych projektów.

Papuq się nie poddaje, walczy o jak najszybszy powrót do zdrowia, chce wrócić “na plan” i do realizacji swoich projektów.

Wraz z żoną długo walczyli z tym wszystkim sami, mimo że stan zdrowia żony Darka również się pogarszał. 

Nadszedł jednak moment, w którym wykorzystali wszystkie dostępne środki i możliwości, aby samodzielnie dalej sobie z tym wszystkim radzić a ponieważ po raz kolejny plany “wzięły w łeb” na chwilę obecną każdy wydatek to dla nich wyzwanie. 

Leczenie, rehabilitacja, wypożyczanie/zakup niezbędnych sprzętów, batalia o odszkodowanie a nawet codzienne życie - na to wszystko potrzebne są środki, których już po prostu nie mają.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc Was. 

Darek i Jego żona zawsze nieśli pomoc i wsparcie tym, którzy tego potrzebowali, często nie trzeba ich było nawet o to prosić, po prostu byli tam, gdzie pomoc była potrzebna.

Teraz to oni jej potrzebują. 

W ich imieniu prosimy o wsparcie i udostępnienie Zrzutki.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 265

DD
Dawid Dziedzic
50 zł
KS
Katja
100 zł
MJ
Kasia i Max
ukryta
KN
Karol
TO
Tomek
200 zł
 
Dane ukryte
300 zł
EZ
Ewa
20 zł
KN
Kamil
50 zł
IO
Iwona Ol
200 zł
KS
Karol Sadurski
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków