id: 5nzstm

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej”

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej”

2 118 zł 
z 100 000 zł
2%
66 dni do końca
38 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki


Coodziennie z tysięcy kościołów, meczetów i synagog słychać nawoływania do nienawiści i dyskryminacji osób, które z irracjonalnych, religijnych pobudek zostały uznane za gorsze czy niepożądane: LGBT+, kobiety, niewierzący. Są one odczłowieczane, pozbawiane prawa do samostanowienia i pełni życia.

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej” ma na celu uświadomienie odpowiedzialności każdego z nas za przyzwolenie na przemoc i jej tragiczne konsekwencje: cierpienie, próby samobójcze, śmierć.

Dołącz do nas, by z tym skończyć.

Rozpoczynamy kampanię billboardową poświęconą dramatycznej sytuacji osób LGBT+. Chcemy, by hasło „Nienawiść zabija. Nie musisz nienawidzić” pojawiło się w wielu miejscach w całym kraju.

Część środków już mamy. Prosimy Was o wsparcie na kolejne działania w kampanii, która będzie łączyć dyskryminowane środowiska i ich sojuszników przeciwko nienawiści.


Skala problemu samobójstw i depresji wśród lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jest porażająca. Jak wynika z ostatnich badań blisko 70 proc. nastolatków LGBT ma myśli samobójcze, a połowa objawy depresji. Podobny procent osób LGBT doświadczyło przemocy na przestrzeni ostatnich lat. Homofobia i nienawiść płynąca z ambon, mająca swoje źródło w ideologiach religijnych jest tego główną przyczyną. Nieprzypadkowo kraje, gdzie homoseksualizm jest karany śmiercią to kraje wyznaniowe.

W Polsce, poza mową nienawiści ( tęczowa zaraza itp.), Kościół katolicki promuje tzw. „terapię” konwersyjną, która w najlepszym razie jest tylko torturą, a często drogą ku depresji i śmierci. To właśnie głoszona w kościołach i szkołach „nauka” religii, pełna obsesji na punkcie„czystości”, i ”grzeszności” tego co seksualne, czy biblijny nakaz mordowania gejów, generuje poczucie wstydu i strachu, towarzyszące osobom LGBT przez całe życie, zatruwając naturalną radość i szczęście, które powinno być integralną częścią każdego związku opartego na ludzkiej miłości.

Połóżmy temu kres.

Część środków mamy już zabezpieczone. Prosimy Was o wsparcie na kolejne etapy kampanii, która będzie łączyć dyskryminowane środowiska i ich sojuszników przeciwko nienawiści.

Wesprzyjcie Kampanię „Stop nienawiści z motywacji religijnej” wpłacając choćby niewielką kwotę na naszą zrzutkę i udostępnijcie ten post.

Dziękujemy

Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 38

KB
Krzysztof Barciński
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JP
Jacek Palus
100 zł
M
Martyna
10 zł
Maciej Żywioł
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DK
Dawid
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JZ
Justyna
5 zł
BD
Beata Dubikajtis
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

754 259 zrzutek

i zebrali

545 609 629 zł

A ty na co dziś zbierasz?