id: 5rc5j8

Niezawodny Alpakowóz - włochaci terapeuci w trasie

Niezawodny Alpakowóz - włochaci terapeuci w trasie

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 168 708 zrzutek i zebrali 1 217 094 761 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasza terapeutyczna drużyna - Chłopaki Alpaki i Lama Dama - pomogła już ponad 12 tysiącom osób, odwiedziła 100 placówek i przejechała 30 tysięcy kilometrów. Pomóż im podróżować komfortowo i bezpiecznie.


Fundacja Alpaki na Kaszubach powstała aby wspierać osoby ze specjalnymi potrzebami w tym: z zaburzeniami lękowymi, problemami emocjonalnymi, depresją, autyzmem, zaburzeniami ruchu, ADHD, nadciśnieniem oraz innymi a także seniorami. Jesteśmy pionierami alpakoterapii i lamoterapii w Polsce. Metody te stanowią uzupełnienie terapii konwencjonalnej stosowanej przez placówki typu: szkoły i ośrodki specjalne, domy seniora, warsztaty terapii zajęciowej i wiele innych. Od momentu powstania Fundacji w maju 2019 roku odwiedziliśmy prawie 100 placówek. Spotkaliśmy się z ok. 12 tyś. podopiecznymi. Z naszymi zwierzętami przejechaliśmy ponad 30 tyś. kilometrów, z czego połowę w czasie pandemii.


scee263bdddf3e88.jpeg


Nasze zwierzaki podróżują na zajęcia mocno wyeksploatowanym Fordem Transitem z 2005 roku. Auto ma na liczniku 290 tysięcy kilometrów, często bywa zawodne, przez co musimy przekładać umówione spotkania sprawiając zawód osobom czekającym na nasze zwierzaki.


Od wiosny do jesieni prawie codziennie wyjeżdżamy w trasę ze zwierzętami. Samochód do przewozu zwierząt musi być wentylowany, bez boksów – zwierzęta jadą na sianie w pozycji leżącej. Auto powinno być monitorowane i wyposażone w trap. Zakup samochodu jest niezbędny aby zagwarantować naszym podopiecznym i podmiotom, z którymi współpracujemy niezawodność.


Jeśli uda nam się uzbierać na samochód dla alpak i lam będziemy mogli dotrzeć do jednostek, które nie mają własnego środka transportu, aby dojechać do Nowej Huty i uczestniczyć w zajęciach na terenie Fundacji. Bardzo dużo jednostek, szczególnie hospicjów czy domów seniora, szkół specjalnych i przedszkoli zaprasza nas na zajęcia na swoim terenie, ponieważ posiada warunki sprzyjające zajęciom, ale nie posiada środków na przyjazd autokarem.


i473d8fcf6a40402.jpeg


Wykorzystujemy alpako i lamo terapię do poprawy funkcjonowania człowieka w sferze fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej poprzez organizację zajęć z elementami rehabilitacji, edukacji i integracji. Alpako i lamo terapia nie ma na celu zastąpienia terapeuty czy konwencjonalnej terapii, ale ich uzupełnienie.


Po spotkaniach z naszymi zwierzętami, w których uczestniczyliśmy już wielokrotnie, rodzice czy opiekunowie zauważają większą równowagę u dzieci i podopiecznych, mniej napadów złości oraz lepszą koncentrację. Dzieci z autyzmem, które mówią niewiele, często zaczynają mówić. W przypadku dysfunkcji fizycznej puszyste futro sprawia, że bodziec dotykowy może być tak duży, że rozluźniają się skurcze, które często bardzo trudno było otworzyć za pomocą konwencjonalnych metod rehabilitacji lub fizjoterapii.


tcc4aa8ff91f6f1c.jpegt46ef27ccdfa1187.jpeg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Zniżka 10% na spotkanie lub pobyt noclegowy!
50 złotych to kwota niemała, Lama chętnie by Wam podziękowała! Zapraszamy na spotkanie z rabatem, do pogłaskania lamy i alpaki lub nocleg w gospodarst...
50 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Spacer z Lamą Damą - futrzastą celebrytką!
Za 100 złotych wsparcia naszych włochatych terapeutów zapraszamy na 1 kilometrowy spacer z Lamą Damą! A dlaczego jest celebrytką? Dowiecie się na miej...
100 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Daleki spacer z dwoma zwierzakami!
250 złotych to poważna kwota, która przybliża nas do celu! W podziękowaniu zapraszamy na 3 kilometry przechadzki z dwoma dowolnie wybranymi sympatyczn...
250 zł
Zakończona
Inne
Wy, 3 Zwierzaki i 6 kilometrów urokliwej trasy!
500 złotych to już nie są żarty! Przyda się wygodne obuwie, bo za tę kwotę wsparcia zaprosimy Was na 6 kilometrów spaceru, a towarzyszyć będą nam aż t...
500 zł
Zakończona

Wpłaty 13

AD
Alicja Dawidowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AP
Arkadiusz Pasiciel
100 zł
PS
Piotr Sokołowski
50 zł
AS
Teresa Smugła
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
BP
Bernadeta Pasiciel
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KI
Kasia i Piotr
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!